Turmalínový kameň - druhy, vlastnosti a hodnota minerálu

Turmalín je drahý nerast, ktorý sa líši svojimi tvarmi a farbami, vďaka čomu priťahuje pozornosť klenotníkov a potenciálnych kupcov.Tento klenot z Cejlónu prišiel do Holandska, v ktorom prešla prvá vlna jeho popularity medzi ľuďmi, ktorí zbožňujú šperky.

Vlastnosti

Farba kameňa je ovplyvnená predovšetkým jeho chemickým zložením - prevažujúca zložka ovplyvňuje základný odtieň turmalínu.Minerály, ktoré majú niekoľko rozvetvených žíl a kombinujú rôzne odtiene, sa klasifikujú ako polychrómne - cena za ne je vzhľadom na ich veľkú vzácnosť veľmi vysoká.

Pokiaľ ide o minerálnu skupinu, môže sa to týkať drahých aj polodrahokamov - bude to ovplyvnené farebnou schémou a stupňom priehľadnosti drahokamu.Tvrdosť drahokamu sa pohybuje od 7 do 7,5 bodov na Mohsovej stupnici.Vďaka tejto turmalíne sa dá dosť ťažko poškodiť.

V preklade slovo „turmalín“ znamená „pozostávajúce z mnohých kvetov“.Farebná paleta kameňa ovplyvnila všetky jeho spektrá.V prírodných podmienkach sa vyskytujú monofonický turmalín a polychróm.Jedinečnosť kameňa a jeho zložité chemické zloženie poskytujú veľmi atraktívne prepady.

Teraz sa stávaje jasné, čo spôsobilo zvýšený dopyt po šperkoch s turmalínom.Okrem všetkých vyššie uvedených majú kamene úžasné liečivé vlastnosti, ako aj individuálne, ktoré sú im vlastné iba energiu.Je to jeden z tých minerálov, ktorých porozumenie účinku na telo je veľmi ťažké a niekedy dokonca nemožné.

Druhy turmalínu

Zvážte všetky druhy turmalínu, ktoré sa nachádzajú v prírodných podmienkach.

 • Paraiba je jednou z najatraktívnejších, najbohatších a najbohatších variácií kameňa.Farba kameňa sa líši od úžasnej smaragdovej po modrú.Jedná sa o najdrahší typ drahokam, pretože je pomerne ťažké nájsť.Vďaka svojmu mimoriadnemu vzhľadu bola paraiba vždy považovaná za cennú korisť zberateľov.
 • Ružová (nazývaná rubeola) je veľmi krehký kameň, ktorý je očarený svojou jemnosťou a tajomstvom.Podľa farebných variácií sa pohybuje od svetloružovej po jasne červenú.Vo väčšine prípadov sa odporúča, aby výrobky s rubellitom používali férový sex, ktorí majú ťažkosti s upokojovaním a nachádzaním vnútornej harmónie.Ženský turmalín symbolizuje ženskú tvár.
 • Sherl je čierny minerál.Toto je veľmi neobvyklý druh turmalínu, ktorý vyvoláva pochybnosti a rozdiely v názoroch.Jedna skupina ľudí jej pripisuje silné ochranné schopnosti pred negatívnou energiou a druhá je presvedčená, že minerál poškodí životné prostredie osoby, ktorá bude jehonosiť.Určite môžeme len povedať, že čierny minerál má veľmi silnú energiu, ktorá pokryje jeho majiteľa spoľahlivým ochranným kokónom.
 • Zo všetkých kamenných verzií vyniká turmalín z melónov.Líši sa v polychrómovanej farbe a kombinuje opačné farebné variácie.V strednej časti je kameň červeno-ružový a na okrajoch má zelený okraj.Vďaka tejto kombinácii sa kameň podobá lahodnej letnej bobule.Od staroveku sa turmalíny z melónov považovali za čisto samčie kamene, čo uľahčovala ich zvlášť silná energia a tiež pozitívny vplyv, ktorý majú na potenciu.
 • Zelené minerály sú známe aj pod menom brazílske smaragdy.Túto analógiu vyvoláva podobnosť ich farieb.Zelený drahokam pomáha nájsť optimálne riešenie všetkých, aj veľmi zložitých a komplikovaných situácií a dáva majiteľovi sebadôveru.
 • Barmský turmalín sa vyznačuje svojim jedinečným tvarom a univerzálnosťou farieb - líši sa od granátového jablka po sýtu červenú.

Liečivá sila minerálu

 1. Kameň má priaznivý vplyv na nervový a endokrinný systém tela.
 2. Okrem toho sa predpokladá, že eliminuje onkologické patológie!
 3. Klenot normalizuje proces zaspávania, vďaka čomu je jeho majiteľ pokojnejší.
 4. Je potrebné poznamenať, že liečivá schopnosť minerálu je do značnej miery spôsobená jeho farbou.Závisí to od toho, ktoré časti tela apôsobia kamenné orgány.Napríklad zelené minerály liečia obličky, pečeň, hematopoézny systém, poskytujú všeobecnú podporu celému telu.

Zo všetkých ostatných variantov kameňa je to zelený turmalín, ktorý má výrazný účinok proti starnutiu, ktorý pomôže dlhodobo chrániť mladosť a krásu.

Modré kamene majú priaznivý vplyv na hormonálnu sféru, ako aj na lymfatické uzliny.

Ak sa chcete zabaliť do neviditeľnej aury nesmiernej sily, použite čierne turmalíny, ktoré pôsobia v skutočných zázrakoch.Spoľahlivo chránia osobu pred akýmikoľvek negatívnymi a činmi zlých jazykov.Čierne kamene navyše očisťujú ľudské telo od zlej energie a dodávajú jeho vlastníkovi pozitívne vlastnosti.

Najlepšie lithoterapeuti z Indie odporúčajú používať čierne, ružové, modré a zelené drahokamy na liečenie všetkých ochorení.

Magické vlastnosti

Z dôvodu farebnej nádhery a viacfarebnosti sú turmalíny medzi ezoterikmi veľmi populárne.Vyznačujú sa tiež silným mystickým tokom energie a informácií.

 • Jednou z čŕt kameňa je to, že v rovnakom rozsahu ovplyvňuje myseľ aj fyzické telo osoby, ktorá kameň používa ako talizman.Turmalín veľmi rýchlo upevní jeho majiteľa svojimi schopnosťami, ochráni ho pred rôznymi negatívami.
 • Tí, ktorí veľmi dlho hľadali svoje životné poslanie a nevedeli, ako odhaliť svoju tvorivú činnosť.potenciál bude konečne schopný tento problém vyriešiť.Turmalín pomáha lepšie odhaľovať takéto talenty a celkom aktívne.
 • Minerál dáva svojmu majiteľovi silnú náladu, ktorá tiež umožní otvorenie mnohých dverí.
 • Turmalín sa môže počas meditačných praktík použiť na vyššiu koncentráciu pozornosti.
 • V rôznych historických prameňoch možno nájsť záznamy, že od staroveku sa kameň používal na rituály boja so zlými silami, ktoré prevládali nad ľudskými telami.Odtiaľ pochádza tradícia používania nerastov v chrámoch a šperkoch duchovenstva.
 • Verí sa, že kameň chráni pred všetkými negatívnymi informáciami, ktoré osoba absorbovala počas dňa.
 • Stále existuje názor, že pomocou turmalínu je možné rozlíšiť klamstvá od pravdy.
 • Pôsobí ako symbol odhodlania a schopnosti dosiahnuť ciele.
 • A nakoniec, kameň pomáha nájsť vašu lásku, robí vášnivejší vzťah medzi milencami.

Na konci témy si pozrite tematický videozáznam:

Marissa