Tyrkysový kameň: magické vlastnosti a pre koho je vhodný

Tyrkysová sa právom považuje za jeden z najatraktívnejších a najjasnejších drahokamov na svete.Je to častejšie ako iné minerály používané na výrobu dámskych šperkov.Minerál má elegantný matný odtieň, ktorý nemôže nikoho nechať ľahostajným.

Obyvatelia Perzie od dávnych čias ju uctievali ako ideálneho talizmana, ktorý prináša šťastie vo vojenských a milostných záležitostiach.Obyvatelia Východu tiež veľmi rešpektujú tyrkys a v Európe sa ukázalo, že tento kameň pochádza z podania perzských obchodníkov, ktorí chceli dosiahnuť polohu vplyvných ľudí.A treba podotknúť, že uspeli, vďaka čomu môžeme teraz od tohto úžasného minerálu získať štýlové a veľkolepé výrobky.

Fotografia kameňa:

Odrody

Tyrkysová je nezvyčajne šťastný kameň, ktorého hlavnou úlohou je zmierenie všetkých nepriateľov.Pomáha riešiť konfliktné situácie, harmonizovať rodinné prostredie.Pomáha tiež zlepšovať vašu finančnú situáciu.

Musíte však venovať pozornosť skutočnosti, že iba tí ľudia, ktorí dodržiavajú základné morálne prikázania, môžu získať pomoc od tohto minerálu a pre všetkých ostatných sa z neho stane najhorší nepriateľ.Toto sa bude týkať najmä agresívnych ľudí, ktorí sú náchylní na ohováranie.

V skutočnosti sa tyrkysová javí skutočnejedinečný skvost, ktorý rovnako ako človek prechádza fázami od narodenia po smrť.Celkovo možno rozlíšiť tri fázy „zrelosti“:

 • mladí - vyznačuje sa jemnou modrou, takmer bezfarebnou farbou;
 • zrelý - tmavo modrý odtieň;
 • starý (alebo mŕtvy) je zelený.

Vek kameňa ovplyvňuje nielen jeho farbu, ale aj energetický stav a vlastnosti jeho vlastníkov.

 1. Takže „mladá“ tyrkysová je spojená s určitým nebezpečenstvom - šťastie môže priniesť iba tým, ktorí sú ochotní riskovať vo veciach, v ktorých sú jasne stanovené ciele.A pre iných ľudí je lepšie odmietnuť nosiť šperky s ňou.
 2. Mladý kameň bledomodrého odtieňa je ideálnym milostným talizmanom.Pomôže mladým ženám nájsť ich ženské šťastie.

V stredoveku sa rozšírilo presvedčenie, že ak prišijete kúsok kameňa na podlahu kaftana alebo plášťa, ktorý sa vám páči, pritiahnete jeho miesto.

A obyvatelia východných štátov si dávali prstene s vložkami s tyrkysovou farbou v bledomodrej farbe, ktoré symbolizovali vernosť.Táto tradícia je dodnes populárna.Navyše, ak kameň darovaný milovanou osobou vybledol, potom sa jeho pocity pre vás ochladili.

Aj tyrkysová modrá zvyšuje vodcovské schopnosti.

 1. Vyzretý minerál zlepšuje zdravie, podporuje pohodu, duchovnú harmóniu, zvyšuje autoritu a moc.Je väčšívhodné len pre odvážne a rozhodné osobnosti.

Zaujímavá skutočnosť .Zrelé tyrkysové „umierajú“, keď cítia nebezpečenstvo.Fyzicky sa to prejavuje zmenou jeho farby na zelenú.

 1. Zelený kameň má energiu planéty Saturn.Symbolizuje múdrosť, sebavedomie, dosiahnutie počatia.Výrobky s touto variáciou kameňa sú vhodné pre ľudí, ktorí dosiahli vek 64 rokov.

Každý iný by nemal absolútne nosiť zelenú tyrkysovú farbu, pretože bráni dosiahnutiu akýchkoľvek životných cieľov!

Vlastnosti a hodnota

Minerál je vynikajúcim ukazovateľom zdravotného stavu osoby: ak kameň stmavne, znamená to začiatok začiatkupatologický proces v tele.Táto vlastnosť sa dá vysvetliť z vedeckého hľadiska: svojou povahou netoleruje teplo, vysokú vlhkosť a rastlinné oleje.

A v chorej osobe sa mení telesná teplota a vlhkosť, ktorá je okamžite diagnostikovaná citlivou tyrkysovou farbou.V takom prípade musíte navštíviť lekára a kúsok „chorého“ tyrkysového sa nakrátko zabalí do surového mastného mäsa.

Kameň má tieto pozitívne vlastnosti:

 • Tento jedinečný minerál prebúdza u ľudí tvorivú energiu, zlepšuje intuitívne schopnosti a chráni pred negatívnou energiou.
 • Kameň tiež pomáha spoznať priateľov, robí jeho majiteľa atraktívnejším v očiach ostatných.
 • Zlepšuje finančnú situáciu.
 • Tyrkysové muži otvoria oči dôstojnosti svojich žien.
 • Talismany s ňou sa používajú na dosiahnutie víťazstva, ako aj na ochranu pred všetkými problémami, zlým okom.
 • Indickí jogíni sú presvedčení, že kameň má najsilnejšiu pozitívnu energiu, vďaka ktorej má priaznivý vplyv na ľudí, pomáha očistiť od akýchkoľvek zlých myšlienok, určuje vaše životné ciele, chráni pred povyku a zlými skutkami.

Upozornenie! Tyrkysová reaguje na účinky rôznych kozmetických prípravkov, jeho vzhľad sa pri interakcii s krémami s mastnou konzistenciou, parfumami zhoršuje.Z tohto dôvodu odstráňte šperky z tohto kameňa, keď budete používať vyššie uvedené prostriedky.

A keď uskutočňujete nákup, venujte zvýšenú pozornosť vzhľadu šperkov, pretože dnes sa v predaji nachádzajú rôzne analógy kameňa syntetizovaného a tónovaného ako prírodné.

Liečivé vlastnosti

Minerály by sa mali nosiť, keď trpíte nespavosťou alebo nočnými morami.Kameň tiež normalizuje činnosť srdca, pľúc, lieči pečeň a žalúdok.

Tyrkysová pomáha zlepšovať zrak, zmierňuje bolesti hlavy, úspešne sa vyrovnáva s prechladnutím a regeneruje pokožku.

Okrem toho bude drahokam prospešný hlasivkám a štítnej žľaze.Dokonca aj v staroveku sa verilo, že ak nosíte tyrkysovo okolo krku, môžete zastaviť krvácanie a zbaviť sa žalúdočných vredov.

Aké znaky zverokruhu budú vyhovovať tyrkysové

Astrológovia sú presvedčení, že šperky s opísaným minerálom môžu bezpečne používať predstavitelia takmer všetkých súhvezdí zverokruhu.Ale pre každé znamenie je vhodnejší vlastný „vek“ kameňa:

 • Ryby, Panna a Baran - mali by používať šperky s mladým nebeským modrým kameňom.
 • Býk a Škorpióny - mali by uprednostňovať najpriaznivejšiu verziu kameňa, ktorá má bohatú zelenú farbu.To ona prispeje k rozvoju ich najpozitívnejších vlastností charakteru.
 • Ľudia patriaci k iným súhvezdiam zverokruhu by mali používať jasne modrú tyrkysovú farbu.

Tyrkysová má spojenie s planétami Jupiter a Venuša.Preto sa výrobky z tohto produktu nosia najlepšie v piatok - v deň Venuše, venované témam lásky.

Upozorňujeme, že levy musia odmietnuť nosiť šperky s tyrkysovou farbou, pretože inak by kameň mal na nich najnepriaznivejšie vlastnosti.

Na záver je potrebné pozerať sa na vzdelávací videoklip, ktorý tiež hovorí o tomto úžasnom kameni:

Marissa