Tyrkysový kameň: vlastnosti, ktoré sa hodia ako amulet podľa horoskopu

Tyrkysová je krásny minerál neobvyklého odtieňa, z ktorého pochádza názov farby „tyrkysová“.Šperky s ňou sú veľmi populárne pri spravodlivom sexe.V tomto materiáli navrhujem zistiť tyrkysový kameň: vlastnosti, pre ktoré je podľa horoskopu vhodný, aké priaznivé účinky má.

Fyzikálno-chemické vlastnosti tyrkysovej

Tyrkysová (z perzského فیروزه - „búza“ - „kameň šťastia“ alebo perzská پیروز - pyruz - „víťaz“) - pôsobí ako prírodný minerál hydratovaný fosfátom.meď a hliník.Od staroveku až po súčasnosť je veľký dopyt v klenotníckom priemysle.

Názov drahokamu pochádza z francúzskeho výrazu „tyrkysová: pierre tyrkysová“ v preklade „turecký minerál“.Tyrkysová sa pôvodne ťažila v Iráne, v Khorasane - jednej z miestnych historických provincií, odkiaľ bola následne dopravená do európskych štátov Veľkou hodvábnou cestou.Ten prešiel územím Turecka, a preto sa kameň začal s ním zosobňovať.

V prírode sa môžete stretnúť s rôznymi farebnými variáciami tyrkysovej - počnúc jasnými kameňmi bledomodrých odtieňov, končiac tmavšími, modrými a tiež prímesami zelených odtieňov.

Tyrkysová vysokáocenil a ocenil ako jeden z najpopulárnejších okrasných minerálov.Na svete je veľa ložísk drahokamov, v nich však nie je uložených toľko surovín.Z tohto hľadiska je proces cielenej ťažby kameňa pomerne drahý.

Niektoré zo stredísk ťažby nerastných surovín, ktoré v súčasnosti fungujú, sa zachovávajú od staroveku.Obrovská masa prírodnej tyrkysovej ťažby sa však ťaží vo veľkých ložiskách medi ako vedľajší produkt, napríklad v Spojených štátoch amerických.

Je zaujímavé, že v rôznych krajinách sveta je tyrkysová spojená s mnohými presvedčeniami.Napríklad na východe zdobia prívrženci islamu šaty pre nevestu kúskami modrého drahokamu.Tu tyrkysová symbolizuje nevinnosť, čistotu a sľubuje šťastný a dlhý manželský život.

A krúžky s tyrkysovou vo východných krajinách - milenci sa navzájom dávajú v deň manželstva.Výrobky sú navrhnuté tak, aby symbolizovali večné vzájomné pocity.

Liečivé vlastnosti tyrkysového kameňa

Mnoho drahokamov a liečivé vlastnosti.Predpokladá sa teda, že tyrkysová farba jemného modrého odtieňa zlepšuje činnosť všetkých orgánov.Je pravda, že na tento účel sa odporúča používať ho vo forme zlatého náramku, ktorý je možné nosiť iba po pravej ruke.

Na zvýšenie zrakovej ostrosti je potrebné každý deň na niekoľko minút nahliadnuť do tyrkysového kryštálu.Ďalší kúzelný kameň dáva náboj pozitívnej energie, zvyšuje lásku k životu.

Lithoterapeuti radia s jej pomocou.zbaviť sa nasledujúcich ochorení:

 • ochorenie štítnej žľazy;
 • alergické reakcie;
 • srdcové patológie;
 • choroby pľúc, pečene;
 • poruchy spánku;
 • bolesť, kŕče;
 • koktavosť.

Aby bola liečba najúspešnejšia, minerál by sa mal nosiť čo najbližšie k bolestivému zameraniu.Napríklad, ak trpíte nespavosťou, vložte pod vankúš kameň alebo výrobok.

Dôležitá nuansa.Všetky liečivé vlastnosti sú obsiahnuté iba v modrom mineráli.Tyrkysový zelený odtieň sa považuje za „mŕtvy“, od jeho nosenia by sa malo upustiť.Veria tiež, že keď drahokam vybledne alebo náhle zmení farbu na zelenú, majiteľ bude chorý.

Stále tyrkysovým sa pripisujú preventívne vlastnosti proti prechladnutiu, ako aj hemostatické schopnosti.Aby ste sa chránili pred SARS - na prednú časť krku pripevnite prívesok s kameňom.

Tyrkysová farba v rámci zlata zvyšuje odolnosť tela voči vírusom, infekciám a harmonizuje činnosť všetkých orgánov.Vďaka silnej energii minerálov zmiznú depresie a choroby dýchacích ciest.

Magická schopnosť nerastu

Darovanie šperkov tyrkysom na východe je symbolom vzájomnej lásky.Ak však kameň v ňom vybledne, pár sa čoskoro rozlúči.

Východní ľudia sú tiež presvedčení, že majitelia tyrkysových šperkov nikdy nebudú vedieť chudobu.Odporúča sa nosiť ho každému, kto potrebuje pomoc s kameňom.

​​

Od staroveku sa kameň nachádzal ako amuletprilákať šťastie.Aké ďalšie magické vlastnosti má tyrkysový kameň a pre koho je vhodný?

 • priťahuje toky finančnej energie;
 • podporuje harmonické riešenie konfliktov, znižuje agresivitu;
 • zvyšuje odvahu, rozvíja šiesty zmysel;
 • pomôže nadviazať osobný život, zabezpečí šťastie v manželstve;
 • s pomocou silnej energie drahokamu je možné získať autoritu medzi autoritami;
 • ženy trpiace neplodnosťou alebo potratom by mali získať tyrkysovú farbu;
 • minerál tiež spoľahlivo chráni pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi, kazom, zlým okom, milostnými kúzlami;
 • Cestujúcim sa tým ušetria ťažkosti.

Okamžite chcem poznamenať, že podľa všeobecnej viery pomôže tyrkysová iba vysoko duchovným ľuďom s dobrými myšlienkami.Ale bezbožní ľudia budú určite potrestaní tým, že do svojich životov vtiahnu veľa problémov a smútkov.

Modrý minerál bol medzi Aztékmi uctievaný ako posvätný, považoval sa za skamenené slzy bohyne nebies.Talismany s tyrkysom boli použité v nádeji, že dostanú podporu vyšších mocností, aby posilnili zdravie a priniesli šťastie do ich života.

Hlavnou funkciou tyrkysovej energie je posilnenie energetického poľa jej majiteľa.Keď má človek silnú auru, potom nie je úplne vystavený chorobe, zlému oku a iným problémom.

Kameň „komunikuje“ so svojím vlastníkom ako živá bytosť.Vplyvom jeho magickej sily na človeka prebúdza precitlivenosť a ďalšie schopnosti, ktoré boli dané zhora,ale z nejakého dôvodu sa nevyvinul.

Aké znaky zverokruhu môžu používať šperky s tyrkysovou

Vo všeobecnosti je tyrkysová vhodná pre všetky znaky zverokruhu, s výnimkou Leva.Pozrime sa však na to, komu pomôže obzvlášť tvrdo.

 • Taurus- planéta Venuša chráni túto konšteláciu, modrý minerál bude mať na Taurus silný vplyv.Tí sa môžu spoľahnúť na jeho podporu v akomkoľvek podnikaní.
 • Aries- posledne menovaný, vďaka energii kryštálu, inšpiruje dôležité záležitosti, ako aj zvýši ich sociálne postavenie.
 • Strelec- pomocou tyrkysovej formy zvýšia svoju sebaúctu, každý z ich záväzkov bude úspešný.
 • Scorpions- nemusia sa obávať, ak majú amulet s tyrkysom.Ideálne sa im to hodí energeticky, takže sa dokážu vyrovnať so všetkými životnými problémami a v skutočnosti stelesňujú aj tie najdivokejšie nápady.

Ale ohnivý tyrkysový leo nebude užitočný a dokonca škodlivý - je to pre neho energeticky príliš ťažké.

Niektorí astrológovia sa domnievajú, že konštelácie, pre ktoré sa konkrétny kameň nepovažuje za priaznivý, ho nemôžu použiť.Ale parapsychológovia tvrdia, že ak sa človek intuitívne cíti veľmi dobre s minerálom, nedochádza k vnútornému nepohodliu, ale naopak, je tu túžba držať drahokam v jeho rukách, potom to bude tiež užitočné.Preto nezabudnite pri výbere šperkov na svoje osobné pocity.

Preskúmali sme tyrkysové vlastnosti kameňa: kto sa hodí pre túto značkuZodiac a komu nie.Nakoniec si pozrite zaujímavé video o tomto mineráli: