Umiestnenie čakier na ľudskom tele

Do čakry znamenajú určité energetické centrá umiestnené na ľudskom tele a naplňujú ich určitým typom energie.Celkovo existuje sedem hlavných energetických stredísk (v niektorých zdrojoch deväť alebo viac).V tomto materiáli zvážime umiestnenie čakier a ich základné vlastnosti.

Aké sú čakry zodpovedné za

Upozorňujeme na názov čakier s podrobným popisom každého energetického centra a jeho energetických stredísk.základné vlastnosti.

Prvá čakra (Muladhara).Poskytuje spojenie so všetkým pozemským, v ňom sú ukryté základné obavy so strachom a úzkosťami.

K jeho zverejneniu dochádza, keď sa naučíte vzdialene vnímať akékoľvek vzrušenie úzkosťou.Muladharu uzatvára energia strachu, blokuje základný inštinkt - sebazáchovu.

Keď prvé energetické centrum nefunguje dobre, začínajú sa objavovať rôzne patológie nadobličiek, ako aj spodná časť chrbta a obličky, človek sa cíti letargický, depresívny, stav kostí, kostry a zubov je narušený.Metabolizmus sa zhoršuje, človek trpí vážnou chudobou.

Emocionálnesa zlá práca čakry prejavuje panikou, stresom, pochybnosťami a neustálym pocitom, že vás niečo ohrozuje.

Druhá čakra (Swadhistan).Poskytuje nám radosť zo života, potešenie zo sexu a komunikáciu s ostatnými, nových známych, pozitívne emócie.

Na odhalenie druhéhoČakra, musíte venovať dostatočnú pozornosť svojej obľúbenej firme.

Ak je dané energetické centrum zablokované alebo slabé, jednotlivec je prekonaný vnútorným hnevom a nespokojnosťou so životom, z tohto dôvodu je narušená reprodukčná funkcia a objavuje sa bolesť v dolnom bruchu.Charakteristický je aj vývoj alergických reakcií, svalových kŕčov, nedostatku sexuálnej túžby, potlačenia emocionálneho stavu.

Tretia čakra (Manipura).Táto čakra je kombináciou iných energetických centier, ako aj zdrojom povedomia o ich osobnej sile, viere v ich schopnosti a schopnosti, ich viere.

Keď Manipura pracuje zle, človek prejavuje buď silnú agresiu, alebo naopak, stráca všetku vieru v seba samého.Uzavrie sa, trpí duševným alebo nervovým vyčerpaním, pre neho je ťažké udržiavať vzťahy s inými ľuďmi.Choroby brušných orgánov, gastritída a nadváha naznačujú zlú prácu Manipury.

Potom sa musíte bezodkladne zapojiť do zlepšovania svojej vlastnej hodnoty, pre ktorú dnes existuje veľa rôznych praktík.

Štvrtá čakra (Anahata).Hlavným cieľom štvrtého energetického centra je zjednotiť ľudské ego a dušu, aby človek cítil svoju integritu s okolitou realitou.Vďaka Anahate máme pozitívny prístup k nám a ostatným, ako aj súcit s ostatnými ľuďmi.

V prípade zlej práce Anahaty je človek príliš sentimentálny, uplakaný,je závislý od niekoho lásky.Na úrovni tela sa objavujú problémy v imunitnom systéme, pľúcach, srdci a obehovom systéme.

Aby sa zlepšila práca Anahaty, mali by ste sa starať o ostatných ľudí a chváliť sa, aj keď je to možné, pre najmenšie maličkosti, zvýšiť sebaúctu.

Piata čakra (Vishudha).Stimuluje náš vnútorný sebarozvoj a sebarealizáciu, uvedomenie si našej jedinečnosti a jedinečnosti, vyjadrenie nášho názoru.

V prípade zlej práce je človek nespôsobilý, neustále kopíruje správanie ostatných, nemá vlastný názor a klamá sa.Trpí chorobami hrdla, bolesťami hlavy, má nízku sebaúctu, chýba mu kreatívny impulz.

Proces odomykania zahŕňa predovšetkým vyjadrenie postavenia, aj keď ho nikto nepodporuje, čestnosť voči sebe samému a iným, ako aj aktívnyvýrazom.

Šiesta čakra (Ajna). Zodpovedný za intuitívne schopnosti, poskytuje informácie z vesmíru, pocit inšpirácie a jednoty s vonkajším svetom.

Ak toto energetické centrum pracuje zle alebo vôbec nefunguje, človek je ľahko vystavený rôznym závislostiam - alkoholu, drogám, arogancii a je nepríjemné s ním komunikovať.Osoba tiež čelí chorobám očí, uší, dýchacej sféry, môže ju prekonať nočné mory.

Siedma čakra (Sahasrara). Je centrom emitujúcim energiuDo vesmíru tvorí halo nad hlavou.

Pozrite si toto video, ktoré obsahuje mnoho ďalších užitočných informácií o čakrách:

Schéma čakier

Teraz, keď viete, koľko čakier má človek a popis čakier, sa s nimi zoznámime.ich umiestnenie na tele, ako aj ich farebné označenie.

  1. Muladhara. Jej energia je červená, energetické centrum sa nachádza v perineu (na samom spodnom okraji hrebeňa).
  2. Swadhistan. Má žiarivú oranžovú energiu a nachádza sa asi dva až tri centimetre nižšie ako pupok, ale nedosahuje ohniskovú kosť.
  3. Manipur. Toto energetické centrum zodpovedá jasne žltej energii, čakra sa nachádza v solárnom plexe.
  4. Anahata. Vyzerá to ako guľa s pekným zelenkavým odtieňom.Nachádza sa v strednej časti hrudníka.
  5. Vishuddha .Energia tohto centra je nasýtená modrá, čakra je v oblasti krku.
  6. Ajna(alebo známe „tretie oko“).Toto energetické centrum sa nachádza v strednej časti čela (v niektorých zdrojoch je vyznačená oblasť medzi obočím).
  7. Sahasrara .Vydáva fialovú energiu.Energetické centrum sa nachádza v temene hlavy.

Poznaním polohy čakier, ako aj oblasti ich vplyvu, môžete v prípade potreby zlepšiť ich prácu a maximalizovať sa pomocou tejto alebo tej energie, ktorú vám chýba.