Unikátny jadeitový kameň: aký druh mágie má

Jadeitový kameň je svojím vzhľadom taký podobný ako jadeit, že donedávna nebol zaradený do žiadnej samostatnej skupiny.Napriek veľkej vonkajšej podobnosti sa kamene líšia úplne odlišným zložením.

Jadeit má vyššiu hustotu ako jadeit a je zriedkavejšou minerálnou látkou.Svojím chemickým zložením je jadeit kremičitanom hliníka a sodíka, ale niekedy sa vyskytujú kamene, v ktorých je namiesto kompozície hliník, horčík, chróm alebo železo a sodík je nahradený vápnikom.

Odrody jadeitu

Existujú iné názvy jadeitu, ktoré tomuto klenotu dali obyvatelia krajín Strednej Ameriky - „obličkový kameň“.Ale minerál bol najobľúbenejší v ázijských krajinách.

Takže čínske legendy to spomínajú, obyvatelia Stredného kráľovstva dali kameň magické vlastnosti.Podľa starodávnej legendy vznikol na Zemi jadeit z obr - predka všetkého, ako aj bohyne nesmrteľnosti, ktorá sa rada kúpala v jadeitskom jazere.

Existujú rôzne farebné variácie jadeitu: môžete stretnúť modré, žlté, červené a fialové kamene.Ale vo väčšine prípadov má minerál rôzne zelené odtiene.

Jadeite sa distribuuje iba v niektorých regiónoch sveta.Napríklad,ak hovoríme o Ruskej federácii, nájdete ju tu v pohorí Ural.

Hlavným účelom použitia nerastu je výroba šperkov.Zároveň majú pomerne vysokú cenu, čo je spôsobené vzácnosťou kameňa.

Celkovo možno rozlíšiť tieto odrody jadeitu:

 • Imperiálny jadeit je najdrahší druh.Vzhľad je veľmi podobný prírodnému smaragdu.Má žiarivo zelenú farbu, ktorá vyzerá rovnako skvele v živote aj na fotografiách.

Bežný jadeit tiež obsahuje v malom množstve kúskov cisára.

 • „Nástroje“ - táto odroda sa vyskytuje najčastejšie.Úžitok sa vyznačuje matným leskom.
 • „Jade“ - je požadovaný v prostredí šperkov vďaka svojim ľahkým leštiacim vlastnostiam a krásnemu vzhľadu v šperkoch.Je kontraindikované na tepelné ošetrenie tohto typu jadeitu, pretože inak minerál stráca svoj prirodzený lesk.Klenotníci z vyššie uvedeného procesu spravidla používajú špeciálne organické farbivá a bezfarebné laky: tieto prostriedky pomáhajú pridať veľkolepý prepadový kameň a jeho trvanlivosť.

Liečivé vlastnosti jadeitového kameňa

Od staroveku ľudia dlho oceňujú jadeit pre jeho schopnosť normalizovať funkciu obličiek.Preto nie je prekvapujúce, že získal meno „obličkový kameň“.

Je pozoruhodné, že samotný drahokam nemá výrazné liečivé vlastnosti, ale zvyšujeúčinok liekov, najmä ak sa používajú liečivé rastliny.

Odporúča sa používať jadeit v prítomnosti sexuálnych patológií, ako aj v prípade výskytu neplodnosti mužov alebo žien.

Orientálni lekári vedeli, že jadeit pomáha obnovovať integritu energetického poľa človeka a výrobky s ním pomáhajú zlepšovať fungovanie srdcového systému a normalizovať krvný tlak.

Prstene s jadeitom by mali nosiť ľudia s problémami so zrakom, ako aj tí, ktorí sú neustále nútení pracovať za žiarivým počítačovým monitorom.

Okrem toho je jadeit charakteristický postupný prenos tepla, vďaka ktorému ho často používajú terapeuti z kameňa.Z toho sa vyrábajú aj rôzne masérky.

Čínsky ľud, v ktorom mal kameň osobitný posvätný význam, z neho urobil špeciálny nápoj, ktorý normalizoval stav fyzického tela a priaznivo ovplyvnil ľudskú psychiku.

Nápoj sa varil z ryžových zŕn, rosných kvapiek a malých kúskov minerálu.Všetky zložky sa museli zmiešať v mise z medi, prevariť a výsledná zmes sa pretlačila.Tento lektvar sa úspešne vysporiadal s uspokojením hladu a smädu, cestujúci ho vzali so sebou na cestu.

Jadeite tiež slúžil ako základ na výrobu džbánov, pretože neumožnil kvitnutiu vody kvôli jeho antiseptickým vlastnostiam.

Kúzlo jadeitového kameňa

Magické vlastnosti nerastu sú veľmi rozdielne a týkajú sa rôznych oblastí ľudského života:

 • minerál dáva dôveru vvlastné sily v budúcnosti;
 • pomáha normalizovať emocionálny stav;
 • núti ľudí logicky myslieť;
 • vám tiež umožňuje jadeite úspešne vyriešiť konfliktné situácie vypracovaním správnej stratégie pre rokovania s ľuďmi vo vašom okolí;
 • Pokiaľ ide o osobný život, jadeit harmonizuje vzťahy, zbavuje oboch milovníkov žiarlivosti, zvyšuje úroveň informovanosti, aby sa ľudia už nedopúšťali zlých skutkov;
 • jadeit zlepšuje vzťahy s deťmi a vnúčatami, pomáha dospelým lepšie porozumieť a cítiť skúsenosti mladšej generácie;
 • bude aj jadeit chrániť pred negativitou ľudí, ktorí vám závidia alebo sa snažia ublížiť;
 • Môže sa tiež použiť na začatie obchodných rokovaní, na tento účel by sa pri podpise dohody mala držať malá štrk.

Okrem toho bolo od staroveku známe, že kameň má vplyv na prírodu: napríklad kňazi ho aktívne používali, keď chceli vyvolať dlho očakávaný dážď.Vďaka obrovskému energetickému potenciálu kameňa je možné regulovať energiu veľmi veľkých priestorov.

Jadeite je stabilizačný kameň, ktorý harmonicky „rieši“ konflikty, zlepšuje počasie a normalizuje tlak.

Používa sa tiež na zlepšenie rastu plodín.Je tiež známe použitie jadeitov na preventívne účely - úspešne bránia rozvoju rôznych patológií.

Ak máte doma nefritové predmety,vždy sa zachová harmonická atmosféra, pretože preberá úlohu opatrovníka rodinného krbu.

Dnes sa tento minerál tiež často používa na obklady kúpeľov a sáun - to je do značnej miery spôsobené jeho vlastnosťami (predĺžený ohrev a postupný prenos tepla, ako aj uvoľňovanie naplnenej pary)prospešné kyseliny).Tento pár sa vyznačuje omladzujúcim účinkom, je určený na použitie u ľudí trpiacich bronchitídou.

Zaujímavé informácie.Existujú odkazy na prípady, keď sa jadeit doslova obetoval, pričom si zachoval zdravie svojho vlastníka.Potom sa kameň rozpadne na kúsky a je potrebné ho čo najskôr vymeniť za nový.Chráni sa tak pred negatívnou energiou.

Jadeit a znamenia zverokruhu

Astrológovia odporúčajú nosiť jadeitové predmety do Váhy a Panny - predstavitelia týchto súhvezdí pridajú vieru k svojim silným stránkam a pomôžu zariadiť osobný život.,

Vo všeobecnosti sa však jadeit môže používať všetkými znakmi pozemských prvkov - ideálne vyhovuje ich charakteru a temperamentu.

Raky, Strelec a Kozorožec by nemali tento drahokam nosiť - pri nosení šperkov s jadeitom zhoršujú všetky najhoršie vlastnosti charakteru (lenivosť, apatia).

Taktiež sa neodporúča používať znaky Zverokruhu vo vodnom prvku - je to kvôli premenlivosti stavu kvapaliny, ktorá má presný opak oproti stabilite tohto minerálu.

Odporúča sa sledovať nasledujúce položkyvideoklip:

Marissa