Úžasné vlastnosti jantárového kameňa, ktorému vyhovuje

Jantár je úžasný vzácny minerál organického pôvodu a jeho neobvyklé liečivé a magické vlastnosti sú známe už od neolitu.V skutočnosti je jantár kusom skamenenej drevnej živice, ktorej vek sa môže pohybovať od niekoľkých desiatok do stoviek miliónov rokov.

V tomto materiáli zvážime cenné vlastnosti jantárového kameňa, ako aj toho, komu je vhodný.

Historické pozadie jantáru

V období neolitu ľudia už malinástroje na spracovanie drahých kameňov.Archeológovia preukázali, že primitívni ľudia ctili jantár pre svoju prirodzenú príťažlivosť a neobvyklosť.

Prvýkrát bola v 10. storočí pred Kristom napísaná drevná živica úžasného žltého odtieňa.Tieto opisy nájdete v Londýne na výstave starodávneho písania.

Amber bol nazývaný „solárnym drahokamom“ kvôli jeho bohatému žltému odtieňu, ktorý je veľmi podobný prepadu jasnej hviezdy.Tento minerál nájdete aj pod inými názvami - nazýva sa to aj dar slnka a slzy mora.

Kameň upútal pozornosť od svojho objavenia.Ale v rôznych krajináchto sa vnímalo inak:

 • V starovekom Egypte sa vytvorili špeciálne kadidlo, v ktorých sa pomocou jantáru uskutočnil rituál na balzamovanie faraónov.
 • Obyvatelia starovekého Ríma pomocou slnečného klenotu vytvorili nádherné šperky a ďalšie luxusné predmety, ktoré boli určené bohatým obyvateľom štátu.
 • V starovekom Grécku bol jantár známy ako „elektro“, čo sa prekladá ako „žiara“ alebo „žiara“.Bojovníci brali so sebou kúsky minerálu, chodili do boja, verili, že kameň pomôže vyhrať bitku.

A slávny starogrécky liečiteľ Hippokrates bol prvým, ktorý opísal úžasné vlastnosti nerastu.V jeho práci pokračoval vynikajúci lekár z Perzie - Avicenna.

Vďaka úsiliu iných vedcov: Pliny (v starom Ríme) a Biruni (v starej Ázii) sa preukázala schopnosť kameňa mať priaznivý vplyv na deti.

 • Najpopulárnejší „slnečný kameň“ nájdený v 17. storočí.Počas tohto obdobia sa nikto z predstaviteľov šľachty nemohol poprieť s výrobkami jantáru.

Liečivé vlastnosti jantárového kameňa, do ktorého sa hodí

Od staroveku boli ľudia presvedčení, že jantár lieči takmer všetky choroby.Minerál sa dnes aktívne používa v domácom lekárstve a poskytuje také pozitívne liečivé vlastnosti:

 • zmierňuje migrénu, bolesť hrdla;
 • uľahčenie prenášania magnetických búrok;
 • zlepšenie funkcie srdca;
 • zmiernenie bolesti zubov;
 • uzdravenie patológií kĺbov

Klenot má okrem toho priaznivý vplyv na stav vnútorného glandulárneho systému (predstavovaného krvou, lymfo a tkanivovou tekutinou).

Minerál vylučuje kŕčové žily, úspešne bojuje proti zápalom a normalizuje činnosť žilových chlopní.

Moderní lekári milujú minerál pre svoju schopnosť bojovať proti hemolýze (stav, pri ktorom sa ničia červené krvinky - červené krvinky).

Slnečný kameň tiež pomôže s mastopatiou, prítomnosťou cýst, fibroidov a iných formácií, ktoré zahŕňajú zhubné formy, s strumom a tukom.V tejto situácii jej terapeutický účinok spôsobuje zastavenie patologického delenia buniek, vďaka ktorému patologické bunky odumierajú a formácie sa rozpúšťajú.

Jantár má vysoký obsah jódu, z tohto dôvodu sa odporúča nosiť korálky s kameňom, aby sa odstránili patologické nálezy štítnej žľazy, ku ktorým dochádza, keď jód v tele nestačí.

Jantár je navyše bohatý na množstvo ďalších cenných prvkov (železo, horčík, vápnik, zinok a iné, soli kyseliny jantárovej), ktoré urýchľujú metabolizmus, ako aj zažívací trakt, majú protizápalové a antimikrobiálne účinky.

​​

Kyselina jantárová má veľmi široké spektrum liečivých účinkov: aktivuje fungovanie nervového systému, zvyšuje množstvo hemoglobínu v krvi, normalizuje fungovanie obličiek ačriev.Je to vynikajúce antistresové a netoxické činidlo.

Jantárová strúhanka so svojimi soľami sa používa na výrobu cenných liekov (vitamín D3, kortizonacetát, antiseptiká a iné).V Poľsku sa jantárová tinktúra používa ako vynikajúci prostriedok na odstránenie prechladnutia, patológií hrdla a dýchacej sféry.

Odporúča sa trieť whisky s jantárovými platničkami na migrénu.A pre deti, keď tieto zuby začnú vybuchnúť, je potrebné dať kúsok minerálu, aby sa nahlodal.

Jantár z kameňa má magické vlastnosti a je naň vhodný.

Jantár je zosobnený šťastím a zdravím.Jeho magické vlastnosti sú také obrovské ako liečenie.

 1. Od pradávna bol kameň uctievaný ako najsilnejší talisman a amulet.Verí sa, že jantár dáva kreatívnu inšpiráciu, vieru a optimizmus.
 2. Prispieva k posilneniu intuitívnych schopností, realizácia plánov, udelenie šťastia, radosti a mieru majiteľovi ho zachráni pred mnohými patológiami.
 3. Ženy vo svojej pozícii by mali nosiť jantárové šperky, aby sa zaistilo ľahké a bezpečné doručenie.A použitie minerálu v období laktácie (vo forme korálikov) dáva dieťaťu vynikajúci charakter.
 4. Neošetrený jantár sa umiestnil vedľa vankúša, aby zahnal zlé sily.
 5. Aj v dome bolo povinné mať z tohto drahokamu aspoň niekoľko výrobkov (na ochranu pred ohňom a bleskom).
 6. Kameň je symbolom duchovného spojenia.Nižšie známky sa používajú v roku 2007náboženské rituály kvôli svojmu majetku horké a vyžarujúce kadidlo (príjemný dym).Tento dym používal fumigujúcich novomanželov, aby im poskytli šťastný manželský život.

Zaujímavé informácie o kameni

Jantár má pozitívny vplyv na všetky centrá ľudskej energie, ale predovšetkým na ) Manipuru (solar plexus chakra), 68) Vishudhu (čakra hrdla) a 69) Sahasraru (centrum koreňovej energie).

Minerál má projektívnu Yangovu energiu (aktivačnú, schopnú uvoľňovať energiu).

Odkazuje na oheň, jeho slnko je jeho planétou patrón.

Kameň pomôže ľuďom narodeným pod menom Andrei, 73. Jaroslav, 73. Anna, 74. Nina, Olga, Raisa a Julia.

Ktoré zo znakov zverokruhu sú vhodné

Z hľadiska astrológie poskytuje minerál Leovi najväčšiu ochranu.

Náušnice a prstene s minerálmi ochránia ženské lvice pred negatívnym tokom informácií.A jantárové retiazky na kľúče a manžetové gombíky zvýšia životnú energiu lvivských mužov.

V prípade, že v osobnom horoskope osoby je predek v znamení Leva alebo Mesiaca, bude solárnym drahokamom tiež vynikajúci talisman.

Jantár je naplnený silou planét Slnko a Venuša.Preto, aby sa zachovali všetky jeho magické vlastnosti, minerál musí byť nevyhnutne horúci, inak dôjde k jeho strate.

Zástupcovia všetkých súhvezdí zverokruhu, s výnimkou Býk, môžu prepravovať položky s jantárom všeobecne.To je úplne logickévysvetlenie - Taurus má veľmi blízky vzťah s Porto Inferno, a preto je zablokovaný.

Z tohto dôvodu bude kameň Taurus neustále „spomaľovať“, odvrátiť pozornosť od hlavného cieľa, rozhnevať ho a podráždiť.

Na záver odporúčame sledovať tematický videoklip:

Marissa