Úžasné vlastnosti karneolského kameňa - ktorému vyhovuje horoskop

Karnelian už v dobách staroegyptských faraónov bol známy tým, že priťahuje pravú lásku, uzdravuje všetky fyzické choroby a emocionálne rany.Aké ďalšie vlastnosti má kamenný karneol, pre ktorých je vhodný pre horoskop - zistíme v nasledujúcom materiáli.

Fyzikálno-chemické vlastnosti kornelia

Karneol (známy aj ako karneol) - pôsobí ako prírodný minerál, jedna z odrôd chalcedónu v červenkastej farbe.ružovkasté, žlto-červené alebo červeno-oranžové farebné variácie.

Kameň dostal svoj názov karneol z latinského slova „cornus“, to znamená bobule kornel.A druhé meno je karneol - prišiel k nám zo starovekom Grécku, kde sa minerál nazýval sardis.Podľa Plinyho Staršího je „sardis“ spojený s mestom s rovnakým menom Sardis Lydia ), to znamená, miesto prvého nálezu drahokamu.

Najbližším „príbuzným“ korneliana je sardínový kameň (inými slovami sardar) - to je kornelián, ktorý obsahuje achát a kremeň.Je ľahké odlíšiť sardelu od kornelia prítomnosťou jasne bielych pruhov na oranžovo-červenom pozadí, ktoré vyplývajú z prítomnosti achátu.

Karneol sa v prírode vyskytuje v dosť malej farebnej schéme: od začiatkubledooranžové tóny a končiace hnedou.Líši sa v nerovnomernej farbe, s kruhmi, pruhmi a inými geometrickými vzormi.

Mineralogy rozlišujú niekoľko farebných schém drahokamu:

 • svetloružová - oranžová, ružovkastá alebo tmavožltá;
 • Karneoly sú červenooranžové kamene;
 • sardery sú tmavo hnedé minerály;
 • sardonyxy - obsahujú nepriehľadné bezfarebné čiary.

Historické informácie

Staroveké chodby a rukopisy uvádzajú karneol.Medzi starými Egypťanmi bol kameň spájaný s bohyňou Isis, ktorá bola zodpovedná za pohodlie domova, lásku a harmóniu.Egypťania vyrezali ďatelinový list na kúsok karneol a použili ho ako amulet tela, položili ho na krk alebo ako prsteň.Talisman bol navrhnutý tak, aby zaistil umiestnenie bohyne.

Obyvateľ starovekého Ruska si veľmi vážil kameň, ktorý nazvali vlastným spôsobom - linkurit.

Liečivé vlastnosti kornelia

V liečivej sile minerálu nie je pochýb o tom, že v ňom je prítomné malé množstvo rádia.Šperky s karneolmi pomôžu vyriešiť tieto problémy:

 • na liečenie kožných lézií, vredov, výrastkov - na tento účel by sa na postihnutú oblasť mal aplikovať zahriaty minerál;
 • odstránenie chorôb tráviaceho traktu;
 • na liečenie kardiovaskulárneho systému;
 • zvyšujú metabolizmus;
 • zmierňujú bolesti hlavy - pri ktorých sa kúsok kameňa umiestni na zakryté viečka;
 • vylieči patológiuštítna žľaza - tu musíte použiť korálky s karneolmi;
 • zmierňuje bolesti zubov.Stačí na chvíľu vložiť červeného kornelia do úst;
 • tiež kryštál zvyšuje pevnosť mužského pohlavia;
 • spomaľuje proces starnutia;
 • eliminuje horúčku;
 • ​​
 • posilňuje zubnú sklovinu;
 • obnovuje svaly;
 • čistí krv, zvyšuje hemoglobín;
 • má korneliový a všeobecný účinok na organizmus, čím posilňuje imunitný systém.

Chcel by som hovoriť aj o sile jasného korneliana.V lithoterapii sa používa na liečbu neplodnosti, normalizáciu hormonálnej rovnováhy a uľahčenie pôrodu.Používa sa tiež pri liečbe paralýzy po mŕtvici, rakoviny kože, ochorení dýchacích ciest a endokrinného systému tela, hypertenzie, epilepsie, nervových porúch a slabej pamäti.

Existuje dokonca špeciálne zariadenie, ktoré prechádza vzduchom cez kornelov, po ktorom je naplnené liečivými vlastnosťami.Odporúča sa im dýchať chorým alebo ich nasmerovať do problémových častí tela.Zariadenie má úradný patent a už bolo testované na pacientoch s dobrým terapeutickým účinkom.

Magické schopnosti nerastu

Má klenot a mystickú silu:

 1. Nachádza sa ako silný talisman lásky, ktorý jemne, jemne aktivuje človeka.najjasnejšie pocity, ktoré vám umožňujú spoznať svoju lásku.Rodina postavená z kameňa bude silná, lojálna a šťastná.
 2. Karnelian nebude tolerovať žiadne nepriaznivé účinky na jeho držiteľa vrátanedokonca aj bežné konflikty, hádky.
 3. Červený minerál zvyšuje sexuálnu túžbu (najmä u mužov).Zlepší ich príťažlivosť pre ženy.
 4. Ďalší červený kornelský karneol naplní osobu silným nábojom životnej energie na uľahčenie životných ťažkostí.
 5. Prebúdza spiaci šiesty zmysel.
 6. Dosiahne úspech človeka, pomôže mu realizovať všetky jeho myšlienky v živote.
 7. A ďalšia dôležitá schopnosť - minerál eliminuje finančné ťažkosti prilákaním peňažných tokov.
 8. Podporuje prijatie správnych rozhodnutí.
 9. Zlepšiť proces zapamätania informácií, urobiť jeho majiteľa spoločenskejším, vybaviť ho záviditeľným optimizmom.

Kto môže nosiť šperky s korneľom v znamení zverokruhu

. Najpriaznivejší účinok kornelia sa prejavuje v a Blíženci .Okrem toho sa bude mierne líšiť:

 • Blíženci- budú môcť samy odhaliť také talenty, o ktorých si ani neuvedomili a začnú ich rozvíjať.Navyše sa stanú zdatnejšími, vytrvalejšími.A osamelé dvojčatá stretnú svoju lásku.
 • Panna- pomocou kameňa odstráni nedostatky v charaktere a maximalizuje svoje cnosti.Panna sa zbaví agresie, nájde spojenie so svojimi podvedomím, môže si dokonca vyvinúť mimosmyslové schopnosti!

Okrem toho sú karburské ozdoby vhodnépre Taurus, Aries a Leo .Vďaka kameňu sa stanú pre zástupcov atraktívnejšímiopačného pohlavia sa spoľahlivo chránia pred čiernou mágiou a iba pred negativitou iného.

 • Baran- zvýši ich sebavedomie, rozvinie vieru v lepšiu budúcnosť a bude mať vždy dobrú náladu.
 • Býk- mali by si zvoliť červeného kornelia, ktorý by si zlepšil svoj osobný život, získal pár, a dokonca taký kameň zníži agresivitu predstaviteľov tohto označenia.
 • Lions- vďaka nerastu sa im darí v každom podnikaní a chránia svoj domov pred konfliktami a zradami.

Pokiaľ ide oľudí s rakovinou , mali by sa rozhodnúť pre žltý alebo oranžový minerál.Podľa astrológov spôsobí, že takýto karneol bude ešte citlivejší na vonkajší svet, čím výrazne zvýši intuíciu.

Váhypomocou minerálnej mágie zlepšia osobný život, prestanú pochybovať o svojich vlastných hodnotách a prestanú sa báť potreby robiť rozhodnutia a vyberú si jednu z niekoľkých možností.

Strelec- nájde duchovnú harmóniu a pohodlie a zároveň zabezpečí ochranu pre seba, bez ohľadu na to, čo sa stane.

Kozorožec- samy o sebe aktivujú veľa pochovaných talentov, čo bude mať veľmi pozitívny vplyv na ich sebavedomie.

AleRybynebudú schopné dostať presne žiadnu pomoc od drahokamu.V tomto ohľade ho môžu nosiť, ale iba ako šperky.

Scorpions- v zásade sa nekombinujú s energiou nerastu, astrológovia ich neodporúčajú používať kornelov.V opačnom prípade hrozí, že sa zvýši.agresívne, všetky negatívne črty ich charakteru sú hypertrofované.

Vodnár- zvýšia svoj prehľad, chránia sa pred zlými jazykmi závislých.

Teraz viete všetko o kameníkovi: jeho vlastnostiach, ktorým vyhovuje na základe znamenia zverokruhu.„Na desiatu“ si pozrite tematické video: