Užitočné príznaky o pelargónii: ako sa starať o rastlinu

Geranium na oknách v dome sa vždy považoval za znak pohody a útulnosti.Známky a povery o muškáty sú väčšinou spojené s domácim a zdravím.Z použitia tejto rastliny v alchýmii však zostávajú zložité povery.Napríklad, pelargónie sa považuje za kvet večného života, hoci presný recept na elixír nesmrteľnosti nás ešte nedosiahol.

Listy a kvety pelargónie nepridávajte do čaju „na zdravie“ - sú jedovaté a odháňajú škodlivý hmyz.Otrava odvarom z pelargónie je dosť náročná - odvar musíte vypiť denne niekoľko rokov, ale je lepšie experimentovať - ​​chuť odvaru nie je príliš príjemná.

Hlavné znaky o pelargónii

 • Skutočnosť, že pelargónie poskytuje v dome dobré podnebie, potvrdzuje moderný výskum.Geranium skutočne dobre čistí vzduch, má mierne baktericídne vlastnosti a uvoľňuje fyto látky užitočné na dýchanie.Z tohto dôvodu muškáty vždy stáli na oknách nielen v mestských domoch, chránili ich pred smogom, ale aj v nemocniciach a nemocničných oddeleniach.
 • Akýkoľvek pelargónie pomáha pri nespavosti a odrazuje nočné obavy.Je umiestnená pri lôžku pacienta.
 • Biele kvety sa zvyčajne umiestňujú do škôlky alebo do obývacej izby.Dajú sa do spálne, ak trpíte neplodnosťou a chceli by ste mať deti.
 • Rastlina s červenými kvetmi pomáha zbaviť sa škandálov, vyrovnať sa s vzrušením a podráždenosťou.Ak vám chýba diplomacia a zdržanlivosť - za každých okolností si získajte pelargónie.
 • Ružový Geranium vdomov prispieva k najjemnejšej a najcitlivejšej láske k pacientom.Predpokladá sa, že rastlina je schopná neutralizovať akékoľvek kúzla ohovárania a lásky.Táto kvetina tiež pomáha nájsť inšpiráciu.
 • Fialové, vínové kvety sa tradične spájajú s priateľstvom, dobrými vzťahmi.Tieto kvety vyzerajú skvele v kluboch, školách, zariadeniach starostlivosti o deti.Ak máte neformálny vzťah, môže mať zmysel mať fialové muškáty v kancelárii.
 • Starostlivosť o pelargónie v dome podľa všetkých účtov znamená prosperitu a prosperitu.Nedbalá alebo uschnutá rastlina je problémom s financiami.
 • Ak rastlina tvrdohlavo odmietne kvitnúť, vyskúšajte silné rituály, ktoré vyčistia atmosféru v dome.Možno sa stalo niečo, o čom nevieš, a zvyšné prejavy negativity pretrvávajú.Podlahy umyte soľným roztokom s morskou soľou a éterickým olejom.Do vázy umiestnite morskú soľ, do ktorej kvapká trochu éterického oleja.Po týždni by sa mala soľ zlikvidovať, najlepšie v tečúcej vode.
 • Esenciálny olej z Geranium sa používa na odrádzanie od malého hmyzu.Pre ľudí, najmä pre nervový systém, je prospešný olej.Zmierňuje bolesť, pomáha pri liečbe nervových ochorení.
 • List alebo kvetenstvo v peňaženke by vás podľa značiek mali chrániť pred zbytočnými výdavkami.
 • Vyšívané alebo maľované kvety prispievajú k prosperite a prosperite.
 • Dať hrniec pelargónie je prianím pohody.Nepoužívajte plastové hrnce, vyberte hlinku.Dávať predmety obrazom pelargónie je znakom úcty a priateľstva.Je to šťastiedarček pre domácnosť.

Ako sa starať o rastlinu

Ak sa rozhodnete pre výsadbu pelargónie kvôli jeho prospešným vlastnostiam, pravidlá pre starostlivosť o rastliny sa vám môžu zdať užitočné.Rastlina miluje rozptýlené slnečné svetlo, môže rásť na slnečnej aj tieňovej strane.Najlepšie pôda je piesková, kyslá.Vrchný dresing - opitý čaj, škrupina.Pôda by mala byť trochu suchá.Polievanie raz týždenne, počas kvitnutia je lepšie zvýšiť počet zavlažovanie až 2 krát týždenne.

Nie je potrebné postrekovať listy a kvety.Dlhé procesy by sa mali odrezať, aby sa vytvoril elegantný krásny tvar.Ružové, biele a červené muškáty majú rôzne vlastnosti a vôňu, preto je lepšie ich uchovať v rôznych kvetináčoch.Pri vytváraní kvetinového záhonu nezasadzujte v jednom kvetinovom lôžku rôzne farby.Najlepšia rastlina propagovaná zakorenenými odrezkami.V staroveku sa verilo, že dokonca aj vyšívaný obraz pelargónie v dome môže odradiť chorobu a zabezpečiť zdravie železa.

Záver

Medzi známkami pelargónie neexistuje jediná negatíva.Kvet má jedinečnú pozitívnu energiu, vyžaduje jednoduchú údržbu a chráni ďalšie rastliny pred strednými vlnami, bojuje proti infekciám, ničí baktérie, podporuje dobré zdravie a náladu.