Varianty použitia kamenného zoisitu

Je úžasne krásne, že viacfarebný minerálny zoisit fascinuje svojím perleťovým leskom.Kameň zoisitu je zakalený a priehľadný, lesklý a matný.Zoisite zapôsobí rôznymi farbami - žltá, ružová, zelená, modrá, sivá, fialová a fialová.V Rusku sa kameň ťaží v Transbaikálii, na území Uralu a Altaja.Aký užitočný je minerál, aké sú jeho vlastnosti?

Druhy nerastov

Rozmanitá škála farieb a stupeň priehľadnosti nerastov umožňuje jej zaradenie do poddruhov:

  • .) Tanzanit sa považuje za vzácny drahokam, ktorého cena je majetkom.Minerál sa ťaží v Tanzánii, je predmetom vášne pre zberateľov a bohatých ľudí.
  • Tulitmá ružový odtieň a pripomína sa rodonitu v jeho vzhľade .Minerál sa ťaží v Nórsku, cena drahokamu je veľmi vysoká.
  • Aliolitkombinuje rubín a cytit.Jedinečná krása minerálu (tmavo zelená s červenou) ju odlišuje od množstva drahých kameňov.Väčšinou sa kameň používa ako šperky alebo talizmany.
  • Saussurevyzerá podobne ako jaspis alebo jade, odborník však rozdiely okamžite uvidí.Používa sa ako ozdobný kameň a šperky.

Stonezoisite - magické vlastnosti

Zoisite je atraktívny pre liečiteľov, kúzelníkov a jasnovidcov.Ľudská figúrka z kameňa je úžasný talizman, ak ho skryjete na bezpečnom mieste.Aké sú vlastnosti kameňa?Pomáha rečníkom, verejnosti a umelcom - poskytuje výrečnosť a rozvíja prirodzený talent.Kameň pomáha prekonať ľahostajnosť a získať záujem o život, zbaviť sa slabostí a stať sa silným duchom.

Účinok kameňa na človeka závisí od jeho farby:

  • rubínový tón podporuje duchovný rast, posilňuje biofón, obnovuje vnútornú rovnováhu, pomáha ladiť v meditácii;
  • modrý tón poskytuje spojenie s iným svetom v kombinácii s akvamarínom čistí karmu;
  • zelený odtieň pomáha získať vieru v racionalitu vesmíru a prekonať chaos v myšlienkach.

Talisman je vyrobený zo zoity lenivosťou a na hľadanie chýbajúcich vecí.Kameň aktivuje pamäť, pomáha pri rozvoji kreatívneho daru a komunikácie s ľuďmi.Bola zaznamenaná vlastnosť premeny negatívnej energie na pozitívnu.V Ázii a Afrike sa minerál používa ako sprievodca svetom mŕtvych.

Na zachovanie pokoja a pokoja v rodine sa odporúča mať zo zoisitu nejaké remeslá: ples, vázu, figurku.Aby pritiahli šťastie v láske, nosia prsteň s kameňom.Nezabúdajte však na to, že si tento minerál dlho zvykne na nového majiteľa: pozitívny vplyv na život preto nebude okamžite zrejmý.

Liečivé vlastnosti zoisitu

Minerál sa vyznačuje prítomnosťou liečivých vlastností.Liečitelia ho používajú na liečbu nespavosti, lenivosti, podráždenosti a pozitívneho účinku na psychiku človeka.Minerál dokonale lieči choroby krvotvorby, posilňuje krvné cievy, zabraňuje infarktom a normalizuje zloženie krvi.Kamene zelených tónov pomáhajú ľuďom závislým na počasí odolať rozmarom počasia.

​​

Zoisit normalizuje vizuálne centrá, zvyšuje ostrosť zraku.Okrúhle gule z minerálu sa používajú na masáž a ošetrenie chrbtice.Minerál posilňuje a obnovuje biologické pole, obklopuje človeka silnou ochranou energie.Zaznamenáva sa aktívny účinok kameňa na metabolické procesy v tele, na odstránenie chronickej únavy a na získanie dobrých liehovín.Zoisite odstraňuje toxíny z tela a čistí ho na bunkovej úrovni.

Pre koho je liek Zoisite vhodný?

Kámen zoisitu je zvlášť vhodný na znamenie Vodnára, pretože dáva osobe dôveru v jeho silu a pokoj.Minerál pomáha Blížencom bojovať proti lenivosti a pasivite.Pre Váhy a Býk je to skvelý talisman zo všetkých druhov problémov.

Zástupcom požiarneho prvku sa neodporúča nosiť šperky z červeného kameňa - vyvoláva to agresiu a temperament.