Variscit - vlastnosti a magické vlastnosti kameňa

Variscit je často zamieňaný s tyrkysovým, pretože existujú prípady výrazného modrého tónu.Variscit je kameň s krásnou štruktúrou, často sa nazýva kalifornský tyrkys a miluje výrobu šperkov.Aký je rozdiel medzi variscitom a inými minerálmi, aké sú jeho vlastnosti?

Obsah
 1. Charakteristiky kameňa
 2. Magické vlastnosti
 3. Liečivé kamene
 4. Astrologické korešpondencie
 5. Zhrnutie
Charakteristiky kameňa

Variscit je hydratovaný fosforečnan hlinitý, ktorý sa pri vysokých teplotách ľahko rozkladá.Prítomnosť železa a chlóru v klenote určuje jeho farbu - od nasýtenej modrej po zelenú so žltým odtieňom.Častejšie však vidíte priesvitný variscit zeleného odtieňa.

Všetky minerály možno rozdeliť do dvoch podskupín podľa farby:

 • amatrix - kamienky zeleného tónu;
 • Kalifornia tyrkysová - modrá;
 • Chlorutalit je svetlozelený odtieň.

Variscitída má aj niekoľko neaktuálnych názvov:

 • bolivar;
 • sférit;
 • lucinitída.

Milovníci drahokamového variscitu podobného tyrkysovej kvôli krásnemu prepadu odtieňov.

Magické vlastnosti

Podobne ako všetky minerály, aj na variscit sa pripisujú magické účinky na ľudí.To je veril, že kameň pomáha vyčistiť myseľ povyku a vzrušenia.tedaPoužíva sa v meditačných a magických praktikách.Variscit pomáha sústrediť myseľ na hlavný cieľ, dosiahnuť pokoj a pokoj.

Tieto vlastnosti drahokamu sú vhodné aj na prezeranie relácií ľudského života - budúcnosti a súčasnosti.Kameň sa prispôsobuje videniu jemného lietadla a odhaľuje vizionársky dar.S pomocou minerálu sa môžete dozvedieť o svojich minulých životoch, vidieť tajomstvá minulých udalostí.

Minerál je schopný prilákať materiálne bohatstvo svojho vlastníka, poskytuje stály tok hotovosti, priťahuje šťastie a šťastie.Avšak minerál nesľubuje zlaté hory.Variscit ukazuje svojmu pánovi nielen materiálne bohatstvo, ale tiež napĺňa zmyslom pre harmóniu s celým vesmírom.

Odporúča sa, aby kameň nosili tí, ktorí sa usilujú o seba-zlepšenie a duchovný rast.Vďaka nemu bude môcť človek objaviť nerealizované talenty a schopnosti.Ľudia, ktorí sú duchovne nerozvinutí a zameraní na svoj vlastný zisk, sa od seba tlačia.Ľudia s pozitívnou energiou sú chránení pred usmernenou negativitou a nehodami.

Liečivé kamene

Keďže minerál bol objavený relatívne nedávno, všetky jeho liečivé vlastnosti sa ešte neskúmali.Je zrejmé, že kameň upokojuje nervy a poskytuje plný spánok.S pomocou variscitíd sa môžete zbaviť nočných morí.Minerál tiež uzdravuje bedwetting.Lithoterapeuti tvrdia, že klenotnícke šperky upokojujú nervy a odstraňujú podráždenosť.

Niektorí liečitelia sú presvedčení, že drahokam zlepšuje potenciu a robí muž atraktívnym v očiach žien.To isté možno povedať o spravodlivom sexe - kameň im dodáva pôvab.Variscit tiež dodáva mladosti, pretože obnovuje štruktúru buniek DNA.

Astrologické korešpondencie

Astrológovia sú presvedčení, že variscit je vhodný pre všetky značky ohňa - Lev, Strelec a Baran.,Kameň upokojí svoju prirodzenú impulzivitu a agresivitu.Vďaka variscitom nájdu ohnivé príznaky rovnováhu a sú ústretovejšie a trpezlivejšie s ľuďmi.

Kameň je kontraindikovaný pre Ryby.Variscit zvyšuje ich prirodzenú citlivosť a jemnosť, vďaka ktorej sa Ryby stanú obeťami vôle niekoho iného.Láskavosť rýb sa bude páčiť každému.Preto je absolútne nemožné dať šperky vyrobené z minerálov a kúpiť ich za toto označenie.

To isté platí pre Rakov: ich prirodzená tendencia starať sa o svojho blížneho môže nadobudnúť obsedantné črty, ktoré sa nebudú páčiť každému.

Talismany z tohto minerálu by si mali zvoliť tí, ktorých povolanie vyžaduje vytrvalosť a pokoj.Platí to pre občanov a tých, ktorí v službe komunikujú s veľkým počtom zákazníkov.

Zhrnutie

Vlastnosti minerálu ešte neboli úplne preskúmané, preto by sa pri interakcii s viriscitom mala postupovať opatrne.Sledujte svoje blaho, reakciu kameňa na udalosti vo vašom živote.Ak sa necítite dobre, zbavte sa mineráluv žiadnom prípade.

Je dokázané, že drahokamy majú nezávislý charakter a môžu ovplyvňovať osobu proti jej vôli.Ak je kameň v harmónii s energiou človeka, začína mu pomáhať vo všetkom.Ak vibrácie kameňa nezodpovedajú vibráciám človeka, stáva sa opak - minerál buď „mlčí“ alebo začne priťahovať negatívne.

Variscit je kameň vnímavých a trpezlivých ľudí.Tieto vlastnosti môžu byť užitočné pre mnohých.Nezabudnite však, že prílišná citlivosť a trpezlivosť môžu hrať krutý vtip.Platí to pre tých, ktorí sú od narodenia obdarení týmito vlastnosťami - ich variscitída ich niekoľkokrát posilní.