Večerné modlitby za budúci sen: Stručné modlitby v ruštine pre začiatočníkov

Odporúčam, aby som sa každý deň modlil k Pánovi pred spaním.Ak ste sa práve zapojili do náboženstva, potom vám podrobne poviem, ako ponúknuť modlitbu, na ktorú je najlepšie sa obrátiť.

Obsah
 1. Dôležitosť modlitby
 2. Aká moc má modlitba pred spaním
 3. Ako môže pomôcť večerná modlitba
 4. Ako by sa človek mal obrátiť k Pánovi Všemohúcemu, aby večerná modlitba získala silu [[PDN 11]
 5. Ktorým nebeským a svätým by sa malo zaoberať vo svojich modlitbách
 6. Neoddeliteľnou súčasťou večernej duchovnej praxe je vďakyvzdanie vyšších síl
 7. .) Záver
Dôležitosť modlitby

Pravdepodobne absolútne všetci súhlasia,tento večer je špeciálnym obdobím, keď po náročnom pracovnom dni príde relaxácia a my sa môžeme ponoriť do dobrého odpočinku.Vo večerných hodinách sa zhrnú aj výsledky za posledný deň a vypracujú sa plány do budúcnosti.Okrem všetkých ostatných aktivít by každý spravodlivý kresťan mal mať možnosť vyčleniť si čas predtým, ako pôjde spať, aby sa modlil.

Duchovné praktiky v noci najsilnejšie ovplyvňujú naše vedomie a dušu, pretože počas tohto obdobia sa naša nedefinovateľná myseľ začína pripravovať na spánok, oslabuje silné držanie logického myslenia, ktoré je spravodlivébráni tiež tomu, aby boli ľudia presvedčení o nespochybniteľnej viere v Všemohúceho.Modlitba za nadchádzajúci sen by mala byť povinným rituálom, pretože to pomôže naladiť spánok, cítiť tovnútorný postoj a harmonizujte ho.

Aká sila má modlitba dodaná pred spaním

Akákoľvek pravoslávna modlitba má nepredstaviteľnú silu, ak je správne prečítaná.Ak slová pochádzajú z hlbín duše a sú podporované iba najčistejšími a najúprimnejšími úmyslami, potom si môžete byť istí, že život sa nielenže začne meniť k lepšiemu, ale všetko, čo si prajete, sa pre vás bude realizovať tým najúžasnejším spôsobom.

Pamätajte, že modlitba pred spaním je veľmi mocným nástrojom rozvoja duchovnosti.Koniec koncov, keď večer čítate posvätné texty, mozog k tomu prirodzene naladí a celú noc v podvedomej mysli nie je len prázdne posúvanie rutinných myšlienok, ale aj asimilácia tých charitatívnych slov, ktoré boli krátko pred spaním.

Modlitba aj vo sne uzdraví myseľ a vedomie.Po tom sa, samozrejme, prebudíte v úplne inej nálade a nebudete sa môcť zbaviť drobných problémov a každodenných problémov.Len premýšľajte o tom, aké výhody pre vaše telo (harmonický, hlboký a pokojný spánok) a dušu (zvyšovanie povedomia a posilňovanie viery v božskú prozreteľnosť) získate, pričom strávite viac ako pol hodiny pred spaním.

Všetci svätí začali svoju cestu k vysokej duchovnosti a svätosti pravidelným čítaním ranných a večerných pravidiel.Nezanedbávajte túto príležitosť na zlepšenie života a uzdravenie duše.

Čo môže pomôcť večernej modlitbe?

Večerné modlitby by sa mali čítať každý večer, avšak v živote každého človeka môžu nastať obdobia, keď je večerný poriadok potrebný viac ako inokedy.

Takže musíte si pred spaním prečítať modlitby v týchto prípadoch:

 • Veľmi spíte, máte nočné mory, vaši príbuzní hovoria, že vo svojom spánku často hovoríte veľa.To všetko sú príznaky, že vôbec nespočívate vo sne a mozog, aj keď zaspí, pokračuje vo svojej energickej činnosti a nie dobrým spôsobom.
 • Ihneď po prebudení máte pocit únavy, slabosti, apatie.Samozrejme, že na dlhú dobu nemôže byť človek v tomto režime bez poškodenia zdravia.V takejto situácii je človek úplne zbavený normálneho odpočinku a veľmi skoro sa prejaví vo forme rôznych chorôb.Preto sa neťahajte a čo najskôr sa predstavte do zvyku vykonávať večerné duchovné pravoslávne praktiky.
 • Pred spaním máte vo zvyku posúvať nepríjemné epizódy z minulosti vo svojej hlave alebo si predstavovať negatívne obrazy svojho budúceho života.Táto činnosť nebude nič iné ako ublíženie, preto neváhajte a nahraďte ju zvykom modlitby.Čoskoro uvidíte, že ste sa stali oveľa pokojnejšími a vyrovnanejšími, a život sa pre vás stal oveľa príjemnejším.
 • Vo vašom živote je ťažké obdobie a ste v neustálom strese.Modlitba pred spaním pomôže vyčistiť myseľ strachu a emócií, ktoré umožnia telu relaxovať a bez nehozvyšok bude chybný.

Ako osloviť Pána Všemohúceho, aby večernú modlitbu získal silu

Sami si môžete sami zostaviť text výzvy Pánovi a vysloviť hotak, ako vám to vyhovuje.Zároveň však môžete robiť určité chyby a zredukovať všetko svoje úsilie na nič.Je lepšie nasledovať osvedčenú cestu a dodržiavať odporúčania duchovenstva.

Ďalej uvádzame základné pravidlá, ktoré pomôžu zefektívniť a správne vykonať večernú modlitbu:

 • Nenechajte si ujsť jediný deň.Je to veľmi dôležité, pretože usilovnosť a tvrdá práca ukážu nebeským silám viery a oddanosti náboženstvu.Musíte sa postaviť tak, aby modlitba nebola záťažou, ale blaženým odbytiskom po celý deň.Pravidelnosť v tejto záležitosti nie je len zárukou úspechu, ale aj zárukou zdravého spánku, vynikajúcej pohody a duchovného rozvoja.
 • Vytvorte si príjemnú atmosféru pre seba.Najlepšie je, ak komunikujete iba s Bohom, pretože je veľmi nežiaduce, aby vás niečo rozptýlilo.Vyrobte tlmené svetlo, ľahké kostolné sviečky a kadidlo.Všetko okolo vás by malo dať pocit pohodlia a relaxácie.
 • Modlite sa, aby bola vaša hlava sklonená pred ikonou.Ikona je veľmi silný symbol, ktorý tisíckrát zosilní slová.Ktorá tvár bude na nej zobrazená, závisí iba od vašej túžby a osobných preferencií.
 • ​​
 • Sväté texty začnite čítať už od vásúplne pripravený ísť do postele.Ak po modlitbe stále chodíte robiť domáce práce, nebude to tak silné.
 • Pokúste sa ponáhľať, odmerať a jasne prečítať všetky riadky z modlitebnej knihy.Rozpoznajte význam každého slova a posilnite ho vhodnými obrázkami a emóciami vo svojom vnútri.
 • Ak čítate text nahlas, nemusíte to robiť príliš nahlas a výslovne.Váš hlas by mal byť úplne obyčajný.Ak uspejete, môžete povedať spievajúce modlitby.
 • Ak sa najprv nemôžete pri čítaní sústrediť na modlitbu, môžete skúsiť počúvať zvukové verzie posvätných textov.
 • Nie je potrebné čítať pôvodné texty z modlitebných kníh v cirkevnom slovanskom jazyku.Môžete dobre povedať modlitbu v ruštine.
 • A samozrejme, nezabudnite, že by ste vždy mali nosiť kríž tela alebo kadidlo s obrázkom svätej tváre.Tento symbol posilní váš stav milosti a urýchli duchovný vývoj.

Ktorým nebeským a svätým by ste sa mali venovať vo svojich modlitbách

Vo svojich modlitbách sa môžete obrátiť na akýchkoľvek nebeských a svätých.Hlavná vec je tu úprimnosť správy a čistota myšlienok.Modlitba môže byť adresovaná priamo Pánovi Všemohúcemu, jeho synovi Ježišovi Kristovi, Panne Márii alebo Duchu Svätému.Existujú však niektorí božskí patróni, ktorí sú obzvlášť dobre oslovení pred spaním.

Vaše večerné pravidlo ste vymôže venovať týmto bohom ctiteľom:

 • Kazanská Matka Božia;
 • St. Cyprian;
 • Blahoslavený Justinje.

Nezabudnite tiež na svojich anjelov strážcov - našich silných neviditeľných ochráncov a opatrovníkov.Je veľmi pekné poďakovať im za všetku pomoc, ktorú im poskytli za posledný deň.

Neoddeliteľnou súčasťou večernej duchovnej praxe je vďakyvzdanie vyšších síl

Vo večerných hodinách sú slová poďakovania osobitne potrebné a dôležité.Len si to predstavte, pretože o nás sa celý deň staralo veľa nebeských svätých a svätých, ktorí sa o ne starali a pomáhali nám.A samozrejme pre nich môže byť najlepšou odmenou iba úprimná vďaka.Nikdy to nezabudnite počas večernej komunikácie s vyššími mocnosťami.Ak vďakyvzdanie v modlitbách môže byť ráno a počas celého dňa dobrovoľné, musí to byť nevyhnutné večer.

Nikdy nezabudnite na silu vďačných slov, pretože môžu uzdraviť dušu, myseľ a dokonca aj telo.

Záver

 • Pravidelnosť je hlavnou zárukou úspechu.Pred spaním si vytvorte dobrý zvyk modlitby a vo veľmi krátkom čase uvidíte pozitívne zmeny v sebe a vo svojom živote.
 • Vyberte si, na koho je najvhodnejšie adresovať (priamo Pánovi Všemohúcemu alebo konkrétnym svätým).
 • Vytvorte si pre seba príjemnú atmosféru, pretože je veľmi dôležité pred spaním.Pokúste sa relaxovať, ale nestrácajte koncentráciu pri čítanímodlitba.Zapáľte sviečky, a ak nemôžete upokojiť svoje myšlienky a modlitby po náročnom dni, stačí sa na pár minút pozrieť na oheň a pokúsiť sa o ničom premýšľať.
 • Modlite sa pred ikonou, čo výrazne zvýši účinok hovorených posvätných slov a umožní vám hlbšie ponoriť sa do procesu.
 • Ihneď po modlitbe choďte spať.Po duchovnej praxi človek nemusí chodiť robiť domáce práce.Tým sa výrazne zníži účinok vášho úsilia.