Vianočné hviezdy rastlín: Kvetina so znameniami a povery pre domov

Známy z Európy mi dal na Vianoce úžasný kvet.Najprv som si myslel, že je umelý - vyzeral tak neobvykle a jasne.Potom som si uvedomil, že je nažive, a vážne ma to zaujímalo, zistil som, že je to vianočná hviezda.Rastlina má okrem dekoratívnosti a nápadnosti liečivé energetické vlastnosti a je s ňou spojené mnoho príznakov. Kvet má tiež ďalšie názvy.O neobvyklých vlastnostiach vianočnej hviezdy a označení domu chcem povedať v tomto článku.

Pôvod vianočnej hviezdy

Tento názov je tretí v rade.A prvá zmienka o kvete sa nachádza v staroveku.Príbeh popularity vianočnej hviezdy je celkom zaujímavý.

Trocha histórie

 • Názov Euphorbia bol získaný študovaním užitočných vlastností tejto svetlej kvetiny lekárom staroveku Euphorb.Ako prvý si všimol, že kompaktná pôvodná rastlina má okrem svojho pôsobivého účinku aj silný pozitívny vplyv na ľudské zdravie.
 • Aztékovia túto kvetinu rešpektovali a milovalijeho Cuetlaxochit.Líder mal vždy niekoľko kópií: bolo to nielen príjemné pre oko, ale aj liek na horúčku a bol tiež široko používaný na kozmetické účely a ako farbivá.Miestni používali na zvýšenie množstva materského mlieka bielu šťavu.
 • Názov Poinsettia bol závodu pridelený na počesť anglického veľvyslanca Poinsetta, ktorý sa vážne zaujímal o pestovanie a šľachtenie zeleného lekára.
 • Doteraz boli listene výnimočne červenkasto-šarlatové.Až neskôr, vďaka práci chovateľov, sa objavili svetloružové, belavé žlté odrody.To vám umožní zhromaždiť zbierku úžasných vianočných hviezd.
 • Kvet dostal priezvisko, pretože obdobie kvetov pripadá na Vianoce a tvar okvetných lístkov pripomína hviezdu.Preto sa Vianočné hviezdy stali neoddeliteľnou súčasťou tohto čarovného sviatku.

Veľkolepé kvetináče sa umiestnia v blízkosti stromov dovolenky a navzájom sa prezentujú ako suvenír.Obrázky vianočnej hviezdy sú také populárne, že ich môžeme stretnúť na rôznych vianočných figúrkach.

Legendy a vlasť vianočnej hviezdy

Mexiko a ďalšie krajiny Strednej Ameriky sa považujú za prirodzené prostredie ich rastu.Vo voľnej prírode môže byť rastlina vysoká a veľká - od 2,5 m do 4 m. Až oveľa neskôr ju začali pestovať ako kvetinovú kultúru.

 1. O neobvyklej kvetine a jej zvláštnosti hovorí stará legendav živote ľudí.Dvaja chlapci z Mexika, z veľmi chudobnej rodiny, nevedeli, aký dar priniesť do chrámu.nemali nič.Potom priniesli vianočnú hviezdu.Už na oltári kvetla žiarivo červená farba.
 2. Od 17. storočia začali kňazi františkánskeho kostola využívať vianočnú hviezdu na dovolenkové procesie.Kvet dostal iné meno - betlehemskú hviezdu a stal sa symbolom červenej krvi Kristovej, ktorá sa počas ukrižovania zbavila ľudstva.
 3. Na začiatku 19. storočia kvetina prišla do Európy a vedecké meno Euphorbia pulcherrima sa už v Nemecku dostalo do botanickej záhrady v Berlíne, čo znamenalo najkrajšiu eufóriu.
 4. 12. december sa stal Národným dňom vianočných hviezd, pretože podľa inej legendy v ten deň zomrel veľvyslanec Poinsett, ktorý tak významne prispel k štúdiu a distribúcii rastlín na svete.Sviatok sa široko oslavuje v Mexiku, Amerike a mnohých európskych krajinách.V tento deň je všetko zdobené týmito úžasnými veľkolepými kvetmi.

Známky pre domácnosť spojené s vianočnou hviezdou

Mnoho pestovateľov kvetín a záujem o Feng Shui harmonizuje priestor v miestnosti,zaujíma otázka: „je možné pestovať kvetinu v obývacej izbe a ako ovplyvňuje energiu domu ako celku a jeho obyvateľov!“.Skúsme to zistiť.

Je možné pestovať vianočnú hviezdu v dome - vplyv na energiu

Odpoveď je určite pozitívna.Nielen možné, ale aj veľmi užitočné.Kvetina máskutočne magické vlastnosti a je schopný pozitívne ovplyvniť atmosféru v byte.Prináša veľa užitočných vecí na biopole obyvateľov domu.

 • Kvet normalizuje energiu každého domu a robí ho pozitívnym a harmonickým.Je menej sporov, sporov, prejavov agresie.
 • Na základe vzhľadu rastliny je možné určiť, ako príbuzní navzájom súvisia.Ak koruna zostáva atraktívna, nedochádza k vädnutiu, klesaniu lístia, znamená to, že každý je dobre nastavený a nie je negatívny.Ale keď existujú všetky známky negativity, potom kvetina okamžite signalizuje choroby.
 • V tomto prípade ho musíte dať na chvíľu svojim blízkym priateľom alebo príbuzným a sami vyčistiť energiu v dome a premýšľať, čo je zlé na správaní domácností.Možno existuje závisť alebo zášť.
 • Kvetina môže do domu prilákať iba čistých a dobrých hostí.Je to druh talismanu a amuletu pre celú rodinu.Zvyčajne sa vkladá do obývacej izby, kam chodí celá rodina.V tomto prípade je hrniec zdobený zelenými stuhami.
 • Ak do svojho domu vložia rastlinu iba mladí manželia, ich manželské zväzky sa budú čím ďalej tým viac posilňovať.
 • šťastie a výhodné ponuky, dohody budú neoddeliteľnou súčasťou kariéry každého podnikateľa, ak kvetina bude v jeho kancelárii alebo v obývacej izbe domu.Má tiež vynikajúci vplyv na administratívnych pracovníkov, zvyšuje produktivitu práce a zvyšuje dôveru v ich schopnosti, čo veľmi dobre ovplyvňuje uzatváranie zmlúv.
 • Dobročinná energia rastliny je schopná odhaľovať kreativitu, vytvárať umelecké diela a pomáha deťom sústrediť sa viac a úspešne zvládnuť náročné úlohy.

Rastlina harmonizuje výmenu energie osoby, eliminuje negativitu malých (zlých očí) a silnejších, ako je napríklad kazenie.V tomto prípade vzhľad ukazuje, či sú všetci členovia rodiny v poriadku, či existuje nejaký magický efekt.

Účinky na zdravie

Tí, ktorí chcú schudnúť, by určite mali poinsetsku vo svojom dome určite pestovať.Prospešná energia rastliny pomáha zlepšovať metabolické procesy v tele a odstraňuje nadváhu.Toto je dôležité najmä pre ľudí stredného veku, keď sú problémy s hmotnosťou závažnejšie.

Bol zaznamenaný pozitívny vplyv mliečnych rias na fungovanie mozgu.Pomáha zlepšovať interakciu ľavej a pravej hemisféry každej osoby, ktorá ovplyvňuje všetky procesy v tele a stav nervového systému.

Vďaka kvetu sa mladí ľudia cítia aktívnejší a ľahko si môžu zvoliť tú správnu profesiu.Vianočná hviezda pomáha absolútne všetkým ľuďom cítiť sa lepšie, zlepšuje ich náladu a zdieľa život potvrdzujúcu energiu.

Zaujímavé je, že domáce zvieratá niekedy prejavujú veľký záujem o rastliny: okusovať, odtrhávať listy a kvety.V takom prípade si pomyslite: týmto spôsobom kvetina cez zviera objasňuje, že je potrebné preusporiadať aidentifikujte vedľa osoby, ktorá potrebuje energetickú pomoc.

Odporúča sa pravidelne upravovať kvetináč.Preferovaná je obývacia izba.Poinsettia však nemá miesto.Jej energia je veľmi silná, preto v mieste spánku a odpočinku osoby môže spôsobiť nevhodnú činnosť, nespavosť, prudký nárast sily.

Základy odchodu

V Európe sa s rastlinou často zaobchádza ako s voľbou darčeka a jej budúcim osudom sa príliš nezaujíma.Podľa odporúčaní však môžete svoj život predĺžiť a nechať ho navždy doma.Informácie o reprodukcii bude samozrejme potrebné preštudovať.

 1. Zalievanie pôdy po vyschnutí ornice je veľmi mierne.Ak svetlé listene zmiznú a vysušia, potom postupne znižujte množstvo vlhkosti.
 2. Keď lístie začne klesať, nemali by ste sa báť - vianočná hviezda, podobne ako takmer všetky tropické rastliny, sa pripravuje na obdobie odpočinku.Hygienické prerezávanie všetkých stoniek a výhonkov, nechajte vzdušnú časť len 13 - 15 cm vysoké.
 3. Ďalej sa zavlažovanie úplne zastaví až do mája a nádoba s kvetinou sa stanoví na tmavom a chladnom mieste (ale nie mokrom a chladnom mieste). Miesto.Ak je vzduch suchý, pravidelne nastriekajte pôdu a zvyšné časti stoniek.
 4. Na konci jari vyberte vianočnú hviezdu a začnite znova starať.Transplantujte do novej pôdnej zmesi, začnite s vodou a kŕmením.Je dôležité zabezpečiť správne množstvo osvetlenia a vzduchu.

Bv októbri sa začne proces vegetácie (aktívny vývoj a rast) a už v decembri môžete opäť obdivovať nádherné kvety, ktoré prinášajú sviatočnú náladu a šťastie.

Záver

 • Úžasný kvet vianočnej hviezdy je skutočne magický a magický.Dokáže nadviazať rodinné vzťahy a zmieriť bojovanie, odstrániť kúzlo čarodejnice a zlepšiť zdravie všetkých členov rodiny.
 • Euphorbia môže byť po svadbe umiestnená v blízkosti svadobnej postele, takže vzhľad dediča sa zrýchli a v rodine nikdy nebude zrada.inokedy je vhodné nainštalovať kvetinu v miestnosti, kde nikto nespí.
 • Šťava z vianočných hviezd je jedovatá, preto v domácnosti udržiavajte mimo dosahu detí a zvierat.