Vlastnosti a hodnoty sultanitového kameňa

Všetky drahé kamene (hoci nie sú živou hmotou) majú v skutočnosti svoj vlastný „charakter“, svoju vlastnú energiu a dokonca majú svoj vlastný osud.Navyše, čím väčší je vek konkrétneho minerálu, tým silnejší bude mať osud svojich majiteľov.

Spravidla je ťažké určiť, kto v tomto páre bude ten hlavný - človek alebo minerál, pretože nie je nič za to, aby kamene nejakým spôsobom ovplyvňovali náš život, čo pomáha nasmerovať ho správnym smerom.Jedným z takýchto úžasných výtvorov Zeme je očarujúco krásny, mystický a jednoducho fantastický kamenný sultanit (má aj iné meno - „diaspóra“).

Trocha mystiky a histórie

Dokonca aj múdri z dávneho východu vedeli o mimoriadnych a niekedy magických vlastnostiach tohto minerálu.Sultanit bol pôvodne objavený a ťažený do dnešného dňa v horúcom Turecku.

Kameň dostal meno vďaka skutočnosti, že tureckí sultáni s ním uctievali šperky, ktorí s týmto drahokamom nosili obrovské množstvo výrobkov, a tiež ho prezentovali ako darček pre mnohé svoje manželky a konkubíny.

Je potrebné poznamenať, že kameň od svojich staroveku úplne nestratil svoju popularitu.Minerál má toľkojedinečné a zvláštne vlastnosti, ktoré sa na prvý pohľad zamilujú.

Jeho hlavnou črtou, ktorá vzbudzuje záujem a priťahuje zvýšenú pozornosť, je schopnosť zmeniť farbu.Okrem sultanitu je rovnaká prekvapujúca možnosť spojená aj s ametystmi a alexandritmi.Ale v porovnaní s nimi má sultanit jasnejšiu a rozmanitejšiu paletu odtieňov.

Fotografie minerálu priťahujú oko a už nie je možné ho odtrhnúť.Na mnoho hodín môžete obdivovať krásu minerálu a zrieknuť sa toho, čo sa deje okolo.

Sultanity fialovej, ružovej, malinovej, olivovej, koňakovej a zelenohnedej farby možno nájsť podľa farebných variácií.Žiadny iný prírodný minerál sa nemôže pochváliť takou farebnou odrodou.

Okrem toho všetky farby sultanitu patria do univerzálnej kategórie, takže šperky s ním sa zmestia na akékoľvek oblečenie alebo doplnky.

Nezabúdajte, že sultanit je kameň chameleón, preto pred výberom jeho výstroja musíte zistiť, akú farbu sa zmení pri rôznom osvetlení.

Vlastnosti a význam sultanitu

Slovo „diaspora“ v gréčtine znamená „disperzia“.Impozantná krehkosť je charakteristická pre kameň s týmto názvom: tak pod vplyvom aj zanedbateľných vonkajších faktorov, sultanit začína praskať a rozpadá sa na malé kúsky (je obzvlášť negatívne ovplyvnené vysokými teplotami).

Existuje presvedčenie, že minerál praská, keď sa snaží sprostredkovať správy o chorobe svojho majiteľa alebo o nebezpečenstve, ktoré naň čaká.

Sultanit je ideálny pre tvorivých jednotlivcov: prispieva k ich rozvoju, prebúdza nové fantázie a spôsobuje tvorivé impulzy.

Okrem toho nerast pomáha ľuďom rozvíjať sa intelektuálne sklony, túžbu po vedomostiach, reflexii a zdôvodňovaní filozofických tém.Umožňuje nájsť neštandardné riešenie rôznych problémov.Tí ľudia, ktorí nosia šperky so sultanitom, majú rozvinutú fantáziu a kreatívnu fantáziu.

Ktoré z znamení zverokruhu sú vhodné

Mnoho ľudí vie, že šperky musíte nosiť iba s kameňmi, ktoré vyhovujú vašim potrebám.Znamenie zverokruhu.Inak môžete trpieť rôznymi nepríjemnými následkami.

Pre koho je záhadný sultanit vhodný pre horoskop?

Spolu s mnohými ďalšími priehľadnými kryštálmi minerál najviac pomáha zástupcom požiarneho prvku.Preto sa odporúča používať Aries, Leo a Strelca.Vďaka minerálu sa títo ľudia budú môcť vyrovnať, rozvíjať intuitívne schopnosti a dar predvídať budúcnosť.

Ale aj sultanit harmonicky ovplyvňuje zemské znaky zverokruhu: Býk, Panna a Kozorožec.Vo väčšine prípadov majú predstavitelia týchto konštelácií určité emocionálne obmedzenia.A s podporou sultanitu sa zobudiasami úžasná zmyselnosť a veselosť.

Je ťažké preceňovať význam diaspóry pre človeka:

 • má veľmi priaznivý vplyv na životy ľudí;
 • naladí sa na vlnu pozitívnu;
 • spoľahlivo chránia pred negatívnou energiou, ktorá pochádza od ostatných;
 • ​​
 • bude vynikajúcim pomocníkom pre rečníkov, vedcov, filozofov a všetkých, ktorí sa spájajú s vedou;
 • minerál je tiež inšpiráciou pre predstaviteľov všetkých tvorivých povolaní (herci, speváci, hudobníci, umelci atď.).

Kto by mal používať tento kameň

Tento vzácny minerál je nevyhnutnou nevyhnutnosťou pre všetkých tých, ktorí sú unavení vyrovnať sa s útrapami osudu a sú pripravení sa vzdať.Sultanit nepostrehnuteľne pre samotnú osobu mu dá silu na ďalší boj a pomôže dosiahnuť pozitívny výsledok.

Klenot úplne nepochopiteľným spôsobom pomáha riešiť rôzne problémy a dostať sa z ťažkej situácie a nájsť správne riešenie aj na veľmi zložité úlohy.

Nie je prekvapujúce, že šperky so sultanitmi sú obzvlášť obľúbené u psychiky.Mnoho prediktorov budúcnosti hovorí o nadchádzajúcich udalostiach, nahliadnuť do prasklín magickej gule tohto minerálu.

Nie je to tak dávno - v 80. rokoch minulého storočia si šperky s diaspórami mohli dovoliť iba slávni zberatelia.Teraz to môže urobiť každý, ale cena produktov sultanitu bude, samozrejme, drahá.

Vysokácena je spôsobená nielen skutočnosťou, že kameň je pomerne vzácny, a nielen jeho jedinečnými vlastnosťami, ale aj ťažkosťami pri jeho ťažbe.

Za súbor náušníc s diaspórou bude preto v priemere potrebné zaplatiť približne 400 dolárov.Prsteň s týmto kameňom bude stáť o niečo lacnejšie a bude stáť asi 200 dolárov.

Ako rozlíšiť falošné?

Pravdepodobne veľa z nich by chcela mať šperky so sultanitom, ale nie každý si môže dovoliť taký luxus kvôli vysokej cene drahokamu.Vedci preto prišli s myšlienkou pestovania hydrotermálneho sultanitu, ktorý je vo svojich ukazovateľoch veľmi podobný pôvodnému.Výroba hydrotermálnych sultanitov funguje výlučne v Turecku, preto používajú špeciálnu, prísne klasifikovanú technológiu.

Spracovanie syntetického kameňa je omnoho ľahšie ako prírodného kameňa, takže ho používa väčšina šperkov.Náklady na prírodný sultanit presahujú náklady na diamantov.

Ako rozlíšiť originál od falzifikátu?

 1. Najskôr si prečítajte štítok produktu - na výrobkoch so syntetickými kameňmi je nápis „g /t“.
 2. Nekupujte minerál na pochybných miestach, pretože v tomto prípade

riskujete získanie falošného osvedčenia.

 1. Za zmienku stojí aj vyfotenie zakúpeného kameňa: ak má na fotografii jednotnú farbu, riskujete, že si kúpite faloš, pretože skutočný kameň má také mnohostranné pretečenie, ktoré nie je možné opraviť maticou fotoaparátu.schopný.

A nakoniec: je dôležité poskytnúť šperkom náležitú starostlivosť:

 • ich umyte iba tečúcou studenou vodou, do ktorej môžete pridať niekoľko kvapiek mydlovej vody;
 • na umývanie nepoužívajú tvrdé chemikálie a tepelné spracovanie, aby nedošlo k poškodeniu jemnej diaspóry;
 • Drahokam by sa mal skladovať v hustej rakve na kusy mäkkého tkaniva.

Na konci článku si pozrite zaujímavý videoklip o tomto mineráli:

Marissa