Vlastnosti aventurínového kameňa - pre ktorého sa hodí astrológia

V minerálnom kráľovstve je jeden skvost s veľmi zaujímavým názvom - aventurín.V tomto článku navrhujem zistiť, aké úžasné vlastnosti má aventurínový kameň, pre ktorého je vhodné nosiť znamenie zverokruhu.

Fyzika- chemické vlastnosti aventurínu

Aventurín - názov pochádza z latinského slova adventurus alebo advenio „vyskytuje sa“ a predstavuje jemnozrnnú rozmanitosť kremeňa.Predstavuje tenkú alebo jemnozrnnú horninu, ktorá je tvorená kremeňom a malými rozptýlenými inklúziami sľudových vločiek, v niektorých prípadoch hematitov, chloritov.

Farba a štruktúra kameňa sú určené prítomnosťou inklúzií, veľkosťou zŕn a rovnomerným rozdelením zložiek kryštálu.Napríklad zelené aventuríny majú homogénnu štruktúru, jednotnú farbu, sú odolnejšie.Kamene zlatých odtieňov čerešne alebo medu žlté - majú najväčšiu iskru.

V prírode sa môžu stretnúť také farebné verzie dobrodruhov:

 • homogénna medovo žltá;
 • homogénna hnedá s prídavkom čerešňového odtieňa;
 • homogénna zlatá čerešňa;
 • homogénna ružovkastá;
 • kamene s bodkovanými pruhmi višňovo-bielej farby;
 • nejasnépruhované biele minerály.

K dnešnému dňu je veľká časť kameňov v klenotníckych obchodoch, vyhlásená za „dobrodruhovia“, úplne falošná.Imitácia je farebné sklo, do ktorého sú zahrnuté brilantné prísady (falzifikáty skla oxidmi medi, chrómu, železa, kobaltu alebo obyčajných medených pilín).

Ako rozlíšiť prírodný drahokam od falošných?Existuje niekoľko funkcií:

 • falošný je neprirodzene jasný, má príliš veľa iskier;
 • prírodný kameň - má menej svetlú a farebnú farbu, veľmi nasýtené odtiene sú veľmi zriedkavé;
 • prírodný minerál, na rozdiel od syntetického, niekedy slabo dúhovky, zatiaľ čo falošný jednoducho vyžaruje jasný lesk;
 • v umelom aventuríne sú sklenené vločky zvyčajne usporiadané v chaotickom poradí, možno to zvážiť zväčšením plochy farebného skla, kde je menej iskier alebo vôbec.

Liečivé vlastnosti aventurínu

 1. Aventurín účinne zvláda chronické kožné patológie, ako je dermatitída, ekzém.a ďalšie.A aj keď nie je schopný liečiť chorobu úplne, má silný regeneračný účinok na pokožku, zaisťuje regeneráciu jej štruktúry.Na tento účel by ste mali minerál nosiť bližšie k postihnutému miestu.
 2. Ľudoví lekári na východe sú stále presvedčení, že pomocou aventurínu je možné skutočne zvýšiť zrakovú ostrosť a uzdraviť kožné lézie (popáleniny, poranenia) rýchlejšie.S najväčšímsú žiadané kryštály čierneho kameňa.
 3. Drahokam je určený na použitie pri patológiách srdca a krvných ciev, pľúcnych chorobách, v prípade vysokého krvného tlaku.
 4. Odstraňuje vypadávanie vlasov.
 5. Liečia nervové poruchy.
 6. Reguluje rastový proces od narodenia po 7 rokov.Zlepšuje fyzickú pohodu, rozvíja správne vnímanie sveta, tvorivé schopnosti.
 7. Kameň tiež zvyšuje metabolizmus v tele, poskytuje zníženie hladiny cholesterolu, pôsobí ako profylaxia artériosklerózy, urýchľuje vylučovanie tekutín pri opuchoch a zlepšuje krvný obeh.
 8. Zaobchádza so zápchou, ktorá pomáha pri čistení čriev.
 9. Má protizápalový účinok a zmierňuje príznaky migrény.

Môžete použiť iba kúsky prírodného kameňa, nosiť šperky, alebo používať špeciálne masérky s aventurínom.

Magická schopnosť minerálu

Teraz sa pozrime na magické vlastnosti aventurínu z kameňa, ktorému vyhovuje.

 • Aventurín má silnú pozitívnu energiu.Je schopný prilákať prosperitu a hojnosť v živote svojho majiteľa.
 • Kameň neutralizuje všetky konflikty, hádky a zhasína všetky negatívne.
 • Rozvíja vodcovské postavenie, robí osobu vytrvalejšou, nezaujatou.
 • Dokonca aj v samotnom názve „aventurín“ existuje tendencia k riziku.Preto neprekvapuje, že drahokam pomáha v rizikových situáciách, poskytuje šťastie v podnikaní,hazardných hier.Ale zneužitie tejto vlastnosti kameňa rozhodne nestojí za to.
 • Od dávnych čias sa dobrodruzi považovali za talismany šťastia, čo im umožňuje udržiavať radostnú náladu.
 • Minerál poskytuje tvorivý rozvoj osobnosti.Bude to veľmi užitočné pre spisovateľov, hudobníkov, umelcov, v ktorých sa prebudí prúd inšpirácie.
 • Zlepšiť osobnú sféru života.
 • Ako amulet bude chrániť pred poškodením, kliatbou a inými zlými vplyvmi.

Kto môže nosiť šperky s aventurínmi

Po zistení liečivých vlastností kameňa aventurínu zistíme, kto mu vyhovujeZodiac.

V žiadnom prípade ho nemôžu používať ohniví ľudia -Strelec, Lev a Baran .V opačnom prípade budú predstavitelia týchto konštelácií čeliť finančným problémom a problémom na osobnej fronte.

Vyššie uvedené znamenia zverokruhu sa už správajú cynicky a kryštály aventurínu tieto vlastnosti len posilnia.AkAries, Leo a Strelecprestanú mať akúkoľvek kontrolu nad svojimi emóciami, potom riskuje, že sa stane príliš agresívnou alebo hysterickou osobou.

Nemali by sa nosiť ani dobrodruhovia akozorožec .

Ryby, raky a škorpióny- ťažia z nerastov.Vďaka jeho energii sa stanú vytrvalejšími, cieľavedomejšími a rozhodnejšími.Kameň umožní rozvíjať všetky ich chýbajúce vlastnosti.

Aventurín bude mať veľmi priaznivý vplyv naTaurus a Dev. Zemské konštelácie sa spájajú so silnou energiou drahokamu,čo im umožňuje ukázať všetky svoje najlepšie stránky.

Napríklad Pannasa stane citlivejšou, jemnejšou, ľudskou a sama o sebe vyvinie šiesty zmysel.Virgos vo svojej podstate zriedka počúva výzvy z hora a minerál im bude plniť úlohu prvotriedneho poradcu v ťažkých životných situáciách.

Býksú príliš svetské.Dobrodružstvo modrého odtieňa prispeje k prebudeniu predstaviteľov tejto konštelácie vznešených pocitov a dlho zabudnutých snov.Zlepší sa aj osobná stránka života a poteší kariéra a celková pohoda.

Je pravda, že veľa vedúcich astrológov verí, že Taurus by mal nosiť aventurínové šperky iba trikrát až štyrikrát mesačne.Vysvetľujú to skutočnosťou, že v tomto prípade energia kryštálu nepríde do konfliktu s biosférom Taurus.

Existujú však rôzne názory na nevhodné minerály v znamení zverokruhu.Pre presné informácie by ste sa preto mali osobne poradiť s astrológom.