Vlastnosti, ktoré má achátový kameň - pre ktoré je vhodný podľa horoskopu

Agát - zdá sa, že je to veľmi kontroverzný klenot, veľmi starý, ktorý ľudstvo pozná už od staroveku.Na druhej strane vedci z celého sveta dodnes tvrdia o pôvode tohto minerálu, jeho názve.

V tomto článku vám navrhujem zistiť liečivé a magické vlastnosti achátového kameňa, ktorému vyhovuje astrológia.

Historické informácie

Nerasty nie súsa podarilo zistiť presný pôvod achátového kameňa.Je známe veľa rôznych teórií o tom, ako sa v prírode formovali achátové geody.Vedci nechápu, prečo majú vrstvy chalcedónu v achátoch tenké pruhy.

Podľa najbežnejšej verzie bol proces tvorby achátu veľmi pomalý a bol ovplyvňovaný javmi, ako sú difúzia, presýtenie a tiež kryštalizácia.

A od okamihu ich objavenia sa okolo kameňa začali formovať úžasné legendy.Podľa prvého z nich boli acháty pôvodne objavené na pobreží rieky Ahates (ostrov Sicília).Slávny mysliteľ staroveku Pliny starší vyjadril názor, že názov rieky pochádza aj z názvu riečneho achátu.

Je pravda, že existujúĎalšia verzia hovorí, že kryštál bol nazývaný v starovekom Grécku.Názov achátu, preložený z gréckeho jazyka, znamená „dobrý, šťastný“.

V dávnych dobách ľudia vykonávali sférické tvárnenie kameňov a potom ich vkladali do očných sôch sochy, pretože verili, že zlo sa dá takto vyhnať.

A podľa zachovaných informácií Pliných starších liečitelia liečení kryštálmi achátujú ľudí, ktorí boli uštipnutí pavúkom alebo škorpiónom.Mudrc zanechal poznámky o zázračnom lieku, ktorý je určený na liečenie akýchkoľvek ťažkostí: na jeho vytvorenie bol kameň rozomletý na prášok v špeciálnej malte a potom liek použili pacienti.

Fyzikálno-chemické vlastnosti achátu

Achát je minerál, oxid kremičitý, pôsobí ako kryptokryštalická odroda kremeňa.Vo svojom zložení obsahuje chemické prvky kremíka a kyslíka.Má vrstvenú textúru, farba je distribuovaná na kameni vo forme pruhov.

Je tiež bežné, že klenotníci nazývajú achátové variácie chalcedónu, v ktorom nie je jasné vrstvenie, ale existujú rôzne inklúzie.

Takéto kamene sú napríklad hviezdicové acháty, machové acháty a iné minerály.Ale uvedené názvy kameňov sa používajú iba v obchodnom priemysle, vedci nazývajú drahokamy inak.

Achát, ktorý je cenným ozdobným a polodrahokamom, našiel široké uplatnenie v klenotníckom priemysle.Okrem toho sa aktívne používa pri umeleckom rezbárstve.

Existuje ďalšia oblasť použitia.prístrojové vybavenie s presnosťou na minerály.Vysoká pevnosť achátu, jeho viskozita a vysoká tvrdosť z neho robia ideálny materiál na výrobu mált, paličiek, hranolov pre analytické váhy a kameňov pre hodinky.

Odrody minerálov

V prírode existuje veľa druhov achátov.Ďalej budeme brať do úvahy najzákladnejšie z nich:

 • acháty bašty - v nich sa vrstvy prelínajú navzájom a sekundárne trhliny vytvárajú ilúziu obrazu bašty alebo mestskej krajiny;
 • Brazílske acháty - majú tenké sústredné vrstvy;
 • Oftalmické - s imitáciou ľudského oka;
 • modré acháty, inak označované ako safiríny;
 • čierne alebo magické acháty;
 • Mechové kamene - známe ako dendritické.Obsahujú stromové inklúzie oxidov mangánu alebo železa;
 • ​​
 • drevnatý;
 • diskové minerály;
 • hviezdne kamene;
 • Iris achates.

Liečivé vlastnosti achátov

Kto potrebuje achátové kamene a aké liečivé schopnosti majú?Tento minerál bude užitočný pri odstraňovaní mnohých ochorení.

 1. Achátové šperky zmierňujú impotenciu.
 2. Pozitívny vplyv na stav pľúc.
 3. vyrovnať sa s chorobami očí a uší.
 4. Odstránenie rôznych obáv, fóbií.
 5. Liečiť chronické patológie muskuloskeletálneho systému.
 6. Priaznivý účinok na krvné cievy.
 7. Čistenie lymfy a pankreasu.
 8. Normalizuje stav pokožky.
 9. Liečia sa infekčné patológie gastrointestinálneho traktu.

Starodávna veda o Ayurvéde uvádza, že pomocou achátov možno odstrániť poruchy kapha.„Kapha“ v sanskrte znamená „telová voda“ (tekutina nachádzajúca sa v ľudskom tele v rôznych orgánoch, tkanivách. V modernej medicíne sa nazýva medzibunková tekutina).

Kapha produkuje energiu potrebnú na normálne fungovanie pľúc a srdca a zvyšuje odolnosť organizmu (v skutočnosti z medicíny si môžeme pripomenúť, že medzibunková tekutina obsahuje imunoglobulíny).

Ayurveda odporúča používať silu achátu pre malé deti, ktorým bude minerál upokojovať, zmierňuje obavy a pomáha tiež chodiť v mladšom veku.

Zaujímavá nuancia.Niektorí litoterapeuti sa domnievajú, že achát je schopný chrániť človeka pred žiarením.

Magické schopnosti nerastu

Teraz sa zameriame na to, aké magické vlastnosti má achátový kameň a kto mu vyhovuje.

 1. Achát chráni pred akýmikoľvek negatívnymi vplyvmi zvonka a vytvára neviditeľnú prekážku pre zlú energiu.Je dôležité, aby ste ho pravidelne čistili od studenej vody pod negatívom.
 2. Minerál sa odporúča používať v meditatívnych praktikách, pretože pri dlhodobej koncentrácii na neho sa človek upokojuje, mieri.
 3. Drahokam rozvíja schopnosti jasnovidectva.
 4. Acháty tiež robia zo svojich majiteľov skutočných rečníkov a vedú ich priamo k úspechu.
 5. Kameň robí z človeka viacbystrý, eliminuje zlé myšlienky z jeho hlavy.
 6. Ak máte pre niekoho silné pocity, dajte achátovému krištáľu alebo šperky s nimi predmet svojej sympatie.Verí sa, že potom sa láska stane vzájomnou.
 7. Achát je tiež úžasný milostný talisman, ktorý chráni pocity milencov pred vyhynutím a keď sa oddelí, zabezpečí rýchlejšie stretnutie.

Zaujímavá nuancia.Len veľmi duchovní ľudia, ktorí žijú podľa morálnych štandardov, budú môcť získať pomoc od minerálu.

Pri určovaní mystických vlastností hrá dôležitú úlohu farebná verzia kameňa:

 • acháty bieleho odtieňa - zvyšujú sebavedomie, dodávajú pokoja, emocionálnu mäkkosť osobe a tiež spoľahlivo chránia proti akémukoľvek inémuzlo;
 • sivé kamene - prispievajú k zlepšovaniu obchodných vzťahov, zriaďujú osobu na konštruktívnu komunikáciu, odstraňujú agresiu a iné negatívne emócie;
 • modré minerály - priťahujú lásku a tvorivú inšpiráciu;
 • žlté acháty - získali titul maskota obchodníkov, mali by sa preto používať pri plánovaní významných nákupov.Okrem toho žltý achát zlepší rodinné vzťahy, podporí pocity manžela a manželky a pomôže úspešne dokončiť akékoľvek podnikanie;
 • minerály zelenej farby - zachovávajú rodinný zväzok, poskytujú pohodlie v dome.Keď sa v ňom usadíte, dajte takéto drahokamy pod prah svojho domova;
 • čierne kamene - známe ako najmocnejší zo všetkých achátov.Rozvíjajú pozoruhodnú vôľu svojich majiteľov, robia ich veľmivytrvalý a účelný.Tiež spoľahlivo chránený pred akoukoľvek temnou energiou.

Je pravda, že nosenie výrobkov z čierneho achátu nie je vždy prípustné, pretože inak by mohla byť nálada človeka veľmi zlá.Z nich sa pravidelne robia prestávky.

Pre koho achátový kameň vyhovuje znameniu zverokruhu

Po zistení všetkých vlastností achátového kameňa zostáva zistiť, pre koho je vhodný podľa znamenia horoskopu.Astrológovia veria, že rakovina, Blíženci a Býkprinesú kryštálu najväčšiu pomoc.

Príliš citlivý, imaginárny a neistýRakovinavyužívajúca silu kameňa zvýši sebadôveru, bude tiež pokojnejšia a vyváženejšia.Amulet s achátom navyše aktivuje tvorivé schopnosti u ľudí s rakovinou a chráni ich pred negatívnymi účinkami stresu.

Býk , ktorý používa šperky s achátom, bude schopný zvládnuť náhle vypuknutie nekontrolovanej agresie.Zároveň by sa nudný a príliš pomalý Taurus mal rozhodnúť pre modré kamene, vďaka čomu zvýšia svoju energiu.Čierne acháty pomôžu zástupcom tejto konštelácie stať sa cieľavedomejšími, aby zlepšili svoju finančnú situáciu.

Nervózne a citlivéBlíženciby si mali kúpiť achát ako náhradu za upokojujúce tabletky.V živote takíto jednotlivci často trpia rozptýlením, nízkou koncentráciou pozornosti, ktorá im bráni robiť dôležité rozhodnutia.Kameň urobí z Blížencov trvalejší tým, že nasmeruje všetok svoj najsilnejší energetický potenciálsprávnym smerom.

Podľa astrológov môžu iné znamenia zverokruhu tiež nosiť achátové šperky, s výnimkouBaranaaStrelec .Ten by mal tento minerál opustiť, pretože to nebude pre nich užitočné, ale skôr iba poškodenie.