Vlastnosti obsidiánového kameňa - vhodné pre astrológiu

Fantastický obsidián sa narodil v srdci sopky, takže vyzerá veľmi neobvykle, odlišne od ostatných predstaviteľov minerálneho kráľovstva.Ľudia to poznali už od pradávna, ale dodnes nestratili svoju popularitu.V ďalšom materiáli zistíme, aký obsidiánový kameň má vlastnosti, ktoré vyhovujú horoskopu.

Fyzikálno-chemické vlastnosti obsidiánu

Obsidián - pôsobí ako minerál, ktorý sa tvorí pri rýchlom ochladení vyvretej horniny.Všetci sme o ňom počuli v lekcii chémie, iba vtedy sa nazýval perlit.Rozdiel medzi nimi je, že obsidián obsahuje omnoho menej vody - iba 1 percento.

Podľa farby sa kamene nachádzajú v odtieňoch od tmavohnedej po nasýtenú čiernu.

Obsidiáni sa zaraďujú do kategórie pomerne zriedkavých kameňov, pretože sa vyskytujú iba v oblastiach, kde sa nachádzajú staroveké sopky alebo kde žili primitívni ľudia.Ruská federácia, Japonsko, Čína, India, Kazachstan a Azerbajdžan sú na takéto nálezy bohaté.

Historické informácie

Obsidián aktívne využívali starí ľudia.Napríklad archeológovia objavili zbrane vyrobené zo sopečného sklaparkovisko, kde sa zastavili primitívne sídliská.Vtedy bol ocenený za veľkú ostrosť štiepenia.Takže v mayských kmeňoch sa z obsidiánov vyrábali kolíky, kopije a rôzne ozdobné predmety.

Vedci používajúci historické nálezy z vulkanického nerastu môžu študovať migračné trasy, ako aj kontakty so starými osadami.

Existujú iba dve verzie, prečo bol kameň takto pomenovaný.Podľa niektorých vedcov „obsidián“ - pochádza zo starovekého gréckeho slova „obsis“ - to znamená „zrak“.Podľa druhej teórie bol Obsidian obyvateľom starovekého Ríma, ktorý ako prvý priniesol kameň do svojej vlasti.

Liečivé vlastnosti obsidiánov

Ľudoví lekári a lithoterapeuti vysoko oceňujú minerál pre jeho liečivé schopnosti.Ktoré?

 • Obsidián lieči prechladnutie, podchladenie a iné ochorenia.
 • Má pozitívny vplyv na orgány gastrointestinálneho traktu.Ak máte problémy so zažívacím traktom alebo máte pálenie záhy, mal by mať na sebe predmety s čiernym minerálom.
 • Normalizuje krvný tlak (vysoký aj nízky).
 • Pomôže pri ochoreniach miechy a reumatizme.
 • Zaobchádza s orgánmi genitourinárnej sféry u oboch pohlaví.
 • Obsidián vďaka svojej pokojnej, ale veľmi silnej energii obnovuje emocionálnu rovnováhu v prípade neurózy a iných duševných porúch.

Dôležitý bod.Mal by byť mimoriadne opatrný v prítomnosti patológií obličiek, pretožeminerál na ne má negatívny vplyv.

Svoju aplikáciu našiel v obsidiáne v klasickej medicíne.Tu sa používa na výrobu nástrojov, ktoré následne vykonávajú operácie.Navyše, podľa recenzií sa rany z týchto nástrojov liečia oveľa rýchlejšie, u pacientov je väčšia pravdepodobnosť, že sa zotavia.

Magické schopnosti nerastu

Aké sú magické vlastnosti obsidiánového kameňa a pre koho je vhodný, v ktorých prípadoch?

Ľudia vedeli o veľkej sile vyvrelých kryštálov v dávnych dobách.Ako historici dokázali, v mnohých svetových kultúrach sa malo pri vykonávaní rôznych mystických akcií používať kameň.To nás núti znova premýšľať o jeho vynikajúcich schopnostiach, ktoré si všimli dokonca aj naši predkovia.

Starovekí Sumeri boli presvedčení, že energia troch planét - Slnka, Saturna a Uránu - je okamžite obsiahnutá v obsidiáne, ktorý poskytuje taký silný účinok.Z nej boli tiež vyrobené špeciálne gule a zrkadlá, prostredníctvom ktorých sa snažili vidieť udalosti budúcnosti.

Má obsidiánske a iné schopnosti, a najmä:

 1. Umožňuje vám zrealizovať akúkoľvek, aj najposvätnejšiu túžbu.Preto, ak vášnivo snívate o zmene života - použite klenotnato-čierny minerál v šperkoch.Ale, samozrejme, neprestávajte robiť nič súčasne.
 2. Odmietnite výrobky s obsidiánom, keď nastal čas, aby ste dosiahli úplný život, pretože to vyvoláva zmeny.
 3. Prospešný vplyvmá pre vedcov minerál - pomáha im vyrovnať sa s rôznymi prekážkami a tiež zvyšuje koncentráciu.
 4. Pomocou maskota s obsidiánom odveziete od seba všetko zlo, ktoré bolo úmyselne alebo nevedome.Kameň jednoducho vráti všetku negativitu odosielateľovi, ako opustený bumerang.
 5. Odporúča sa využiť svoju moc v procese vykonávania meditatívnych praktík.Krištáľ vyčistí myseľ od zbytočných myšlienok a pomôže vám vstúpiť do požadovaného stavu.
 6. Podľa legendy je obsidián spájaný s paralelnou realitou, pravdepodobne vám umožňuje zistiť, čo bude.
 7. Pri pravidelnom využívaní sily kameňa sa zvyšuje osobná koncentrácia pozornosti, a preto si človek všimne viac ako rôzne malé veci, môže predvídať správanie druhých, správne analyzovať všetko, čo sa deje.

Obsidiánsky kameň sa hodí k znameniu zverokruhu

Najväčším favoritom kameňa je Kozorožec . Môže vďaka energii obsidiána zlepšiť svoju osobnosť a zbaviť sa nedostatkov.Krištáľ vám tiež umožňuje zmeniť svoj život k lepšiemu a prilákať úspech v akýchkoľvek dobrých skutkoch.

Môžu tiež nosiť výrobky s vulkanickým minerálomAries a Taurus , aby zlepšili svoje peniaze a zabezpečili kariérny úspech.Musíte to však robiť iba s pravidelnými prerušeniami, inak sa zhoršia negatívne vlastnosti konštelácií.

Ryby a Blížencisa vďaka obsidiánovi stávajú sebavedomejšími, ľahšie dosiahnu plánovaný úspech a úspešne sa s nimi vyrovnajú.rôzne ťažkosti pozdĺž cesty.Pravidelné nosenie je však tiež nežiaduce.

Strelec s Vodnárom , na rozdiel od predchádzajúcich príznakov, môže kryštál nosiť stále.Vďaka tomu získajú rozvinutý šiesty zmysel, neutralizujú svoje negatívne vlastnosti a zlepšujú inteligenciu.

Levysú menej agresívne, získavajú vnútorný mier, začínajú racionálnejšie a ľahšie stelesňovať všetko, čo v živote predstavili.

Škorpión,ak si obliecť prsteň, náramok, náušnice alebo prívesok s obsidiánom, dokáže zmierniť prudké zmeny nálady, ktoré často trpia.Okrem toho zlepší svoje osobné vzťahy, ak bude slobodný, pritiahne partnera duše.A rodinní Škorpióni sa budú chrániť pred konfliktmi, zradami, žiarlivosťou partnerov.

Váhysa vďaka sile minerálu chránia pred negatívnymi účinkami zlých kúziel.Svoje obľúbené šperky si môžu vybrať pomocou drahokamu a dlho ho nevyberú.

Ale zástupcovia zverokruhuCancer and Devby sa mali vzdať tohto klenotu, pretože je s nimi úplne energeticky nekompatibilný.Môže to len ublížiť.

Ako ste už pravdepodobne pochopili, obsidián je nielen veľmi účinný, štýlový a vzácny minerál, ale má aj veľa liečivých a mystických vlastností.Zvyčajne sa s ňou vyrábajú prstene, prívesky alebo náramky.A spravodlivý sex často získava korálky s obsidiánom.

Vyberte si výrobok podľa svojho vkusu, nezabudnitevziať do úvahy aj svoje vnútorné pocity.A ak je to s kameňom nepríjemné, sú tu nepríjemné pocity, potom je lepšie ho kúpiť, aj keď sa vám podľa horoskopu odporúča.