Vlastnosti zirkónového kameňa - úspešná náhrada diamantu

Mnoho ľudí si chce kúpiť šperky so špičkovými šperkami, ale nemôžu si ich dovoliť kvôli ich vysokým nákladom.Takže ceny diamantov, smaragdov a iných drahých nerastov sa odhadujú na tisíce, vďaka čomu sa pre bežných ľudí stávajú nedostupnými.

Odborníci, ktorí sa pýtali na tento problém, boli preto v laboratóriu schopní vytvoriť kubický zirkónia z umelého kameňa, čo je veľmi výnosné riešenie.Kubická zirkónia predstavuje to najlepšie zo všetkých v súčasnosti dostupných napodobenín diamantov, zatiaľ čo náklady na šperky sú s ňou celkom prijateľné.

Obsah
 1. Historické pozadie kubických zirkónov
 2. Drahokam zirkónia alebo drahokamu
 3. Ako rozlíšiť kubický zirkónia od diamantov
 4. Magické vlastnosti, vhodné pre minerál
 5. Astrológia a kubické zirkóny

Historické pozadie kubických zirkónov

Kubická zirkónia je nerast, ktorého vytvorenie obťažovalo mysle najlepších sovietskych vedcov.,Takže v 70-tych rokoch minulého storočia sa v podmienkach laboratórií uskutočňoval jeho vývoj, ktorého výsledkom bol syntetický oxid zirkoničitý s chemickým vzorcom Zr02.Jeho vlastnosti zodpovedali najvyššiemu výkonu šperkov, čo umožnilo, aby sa kubické zirkóny stali úspešnou náhradou diamantov.

Na P.N. bol vyvinutý nový minerál.Lebedevská akadémia vied Sovietskeho zväzu.Je to skrátená verzia názvu tejto inštitúcie, ktorá dala výraz „fian“.V budúcnostivýsledná vzorka dostane názvy zirkónia, gevalitu, shelby a Z-diamantu.

Pri výrobe kubických zirkónov sa ich zloženie diverzifikuje pridaním rôznych nečistôt.Vďaka tomu je možné získať kubické zirkóny s najneobvyklejšími farebnými variáciami.

Malo by sa poznamenať, že v tomto okamihu môžu vedci získať viac ako 21 farebných odtieňov kameňa.Je tiež realistické získať kamene, ktoré majú dvojitú farbu.Pod vplyvom tepelného spracovania začnú bezfarebné vzorky sčernieť a dodatočne získajú opálový efekt.

Drahokam zirkónia alebo nie

Mnoho ľudí sa zaujíma o túto otázku, patrí zirkónia do skupiny drahých drahokamov alebo nie?Koniec koncov, toľko pripomína prírodný minerál.Odpoveď znie: kubický oxid zirkoničitý je iba napodobeninou drahého kameňa, a preto ho nemožno pripísať tejto kategórii.

Samozrejme, kubické zirkóny môžu, samozrejme, ľahko konkurovať drahým diamantom, nelíšia sa však v špeciálnej hodnote šperkov.Ich hlavná hodnota je čisto estetická.Šperky s krásne brúsenými fazetami a umelými kamienkami vyzerajú rovnako dobre ako prírodné minerály.

Ako rozlíšiť kubické zirkóny od diamantov

Odborníci na gemológiu s dostupnosťou špeciálneho vybavenia to urobia za pár minút.Čo robiť v tomto prípade s obyčajnými ľuďmi, ktorí nemajú technické vybavenie?

Nenechajte sa ponáhľať - sú tuNiektoré charakteristické črty, pomocou ktorých môžete určiť, či je prírodný produkt pred vami alebo či je do neho vložený syntetický analóg kameňa.Upozorňujeme však, že táto metóda nie je 100%.Ak existujú vážne pochybnosti, bude najsprávnejšie obrátiť sa na odborníkov so žiadosťou o pomoc.

Na nezávislé odlíšenie originálu od falošného je potrebné vykonať jednoduché experimenty:

 • Vezmite výrobok s minerálom a preskúmajte ho vo svetle.Diamanty a kubické zirkóny majú rôzne indexy lomu svetla, z tohto dôvodu svetlo prakticky neprenikne skutočným drahokamom, ale úplne prechádza umelými materiálmi.
 • Je potrebné pokúsiť sa prečítať akýkoľvek text prostredníctvom skúmaného kameňa: nemôžete to urobiť pomocou diamantov, ale umelý minerál takúto príležitosť predstavuje, pretože prostredníctvom neho ju môžete prečítať ako cez sklo.
 • Ak kamene držíte v dlani dlhšiu dobu, kubický zirkón sa začne zahrievať, ale diamant nebude.
 • Prírodné drahokamy sa vyznačujú ostrejším rezom v porovnaní s falšovaním.
 • Kryštály pestované v umelých podmienkach sa dajú ľahko poškriabať, zatiaľ čo diamanty sa poškodzujú iba pomocou diamantov.
 • Prítomnosť malých defektov sa dá pozorovať na prírodných materiáloch, ideálna štruktúra je charakteristická pre umelé materiály.
 • Ak dýchate diamant, na rozdiel od falošného kameňa sa na ňom neobjaví kondenzácia.

Stále existuje niekoľko bezpečných spôsobov, ktoré uľahčujú tento postupspôsob odlíšenia umelého kameňa od prírodného, ​​treba však poznamenať, že predajcovia v klenotníctve ich odmietnu vyskúšať v praxi.Všetky tieto metódy však môžu byť užitočné:

 • umelé materiály sa poškodením vystavením kyseline chlorovodíkovej poškodia a diamant pod vplyvom činidla si zachová svoj pôvodný vzhľad;
 • Ak sa olej aplikuje na prírodný drahokam, okamžite prilne na sklo, zatiaľ čo falošný kameň nebude;
 • ​​
 • diamanty môžu na rozdiel od kubických zirkónov poškrabať sklo.

Je zrejmé, že medzi syntetizovanými a prírodnými kameňmi sú v mnohých ohľadoch veľmi veľké rozdiely, takže pre laika je často ľahké určiť, ktorý z materiálov je teraz pred vami.

Kúzelné vlastnosti, ktorým vyhovuje minerál

Hoci kubické zirkóny sa líšia svojím umelým pôvodom,určité magické schopnosti sú tiež vlastné.Ich komponenty majú špeciálnu energiu, ktorá má vplyv na ich majiteľov.

 1. Predpokladá sa, že kubický zirkón ovplyvňuje činnosť parietálnej čakry.Vďaka tomu môže spojiť človeka s kozmom, odkiaľ bude schopný získať potrebné informácie na zlepšenie svojho života.
 2. Prívrženci indického náboženského presvedčenia sú presvedčení, že kameň chráni pred zlými ľuďmi a udalosťami.
 3. Zirkóny sa vyznačujú veľmi silnými ochrannými vlastnosťami.Okrem toho kameň sponzoruje rodinné väzby.Odporúčame kúpiť mladé rodinysnubné prstene nie sú s diamantmi, ale s kubickými zirkónmi, ak sa chcú chrániť pred cudzoložstvom a udržať nežnosť a úctu vo svojom páre.
 4. Zlaté prstene s vložkou vyrobenou z kubických zirkónov chránia ich vlastníkov pred krádežou a stratou majetku.
 5. Kríže s kubickými zirkónmi posilňujú spojenie medzi človekom a jeho anjelom strážnym.
 6. Používanie náušníc s kameňom zvyšuje dôveru v ich schopnosti a robí ich majstrom úspešnejším.
 7. A šperky so striebornými kubickými zirkónmi pomôžu pochopiť rôzne vedy.Takéto výrobky sa odporúčajú deťom a študentom.Kamene prebudia túžbu po učení a pomôžu pri sebarealizácii v živote.

Astrológia a kubické zirkóny

Mnoho astrológov zastáva názor, že kubické zirkóny nemožno pripísať žiadnej konštelácii zverokruhu, pretože boli získané umelo.Iní sú presvedčení, že kameň poskytne najväčšiu pomoc ľuďom Aries, čím ich zachráni pred nadmernou impulzívnosťou a povýšením.

Prvý názor je v zásade pravdivý - kameň je energeticky neutrálny, a preto všetky znaky zverokruhu môžu s nimi rovnako dobre používať šperky.

Je pravda, že by ste mali venovať osobitnú pozornosť kombinácii súhvezdia zverokruhu so šperkami vo farbách:

 • pre predstaviteľov vodného prvku sa oplatí zvoliť si na morských kameňoch a modrej farbe;
 • 72) požiarne štítky si musia zvoliť červené nerasty;
 • zástupcovia prvkov vzduchu - uprednostňujú kamene bez akejkoľvek farby;
 • a značky Zeme - vyberte si zelené kryštály.

Veľký počet psychikov pochybuje, že umelo vytvorený kameň má nejakú energetickú silu, ale už nie je potrebné pochybovať o tom, že dokáže ukladať informácie.Predpokladá sa, že klenot nielen absorbuje informácie o svojich minulých majiteľoch, ale ich tiež „prenáša“ na nových vlastníkov.

Z tohto dôvodu je potrebné kúpiť výlučne nové šperky s kubickými zirkónmi, aby sme sa ochránili pred negatívnymi účinkami energie iných ľudí a nespôsobili iným ľuďom problémy a ťažkosti.

Posledným krokom bude pozerať tematické video o charakteristikách kubických zirkónov:

Marissa