Vltavin - kameň s magickými a liečivými vlastnosťami

Vltavin je klenot z Českej republiky, ktorý je známy svojim úžasným starovekom.Vltavin je kameň s neobvyklými vlastnosťami, niekedy sa nazýva moldavit alebo „fľaškový kameň“.Zvážte podrobne magické a liečivé vlastnosti českého kameňa.

Pôvod nerastu

Kameň je klasifikovaný ako polodrahokamový ťažený vltavín na juhu Českej republiky.Názov „fľaškový“ minerál bol daný kvôli jeho zelenému odtieňu a sklenenému lesku.Povrch kamienky nie je rovnomerný - je pokrytý bublinami a vráskami.Geológovia vysvetľujú pôvod nerastu výbuchom meteoritu, ktorý spadol na zem a roztopil zemskú skalu.Pri rieke Moldau padol meteorit, takže kamienky sa niekedy nazývajú Moldavians.

Podľa inej verzie sú kamene úlomkami meteoritu, ktorý sa nedostal na zem.V blízkosti rieky Moldau sa rozprestierali fragmenty, ktoré sa odvtedy ťažili v tomto jedinečnom smaragdovom kamene .Existuje tretia verzia - na mieste pristátia medzigalaktickej mimozemskej kozmickej lode sa objavili kamienky - suchozemská hornina sa rozpustila v kontakte s mimozemskou technológiou.

Prečo sa minerál nazýva vltavín?Pretože českým názvom pre rieku Moldau je Vltava.Češi dávajú prednosť tomuto názvu viac, preto bolo pridelené smaragdovým kamienkom.

Minerál bol prvýkrát opísanýčeský vedec Josef Mayer, ktorý ho omylom zamenil za chryzolit sopečného pôvodu.Moderní vedci zistili, že povaha kameňa je iná - je to roztavené meteoritové sklo.

Predpokladá sa, že kameň je starší ako 15 miliónov rokov, väčšinou z toho je kremík.Jedinečnosť vltavínu je v plynových bublinách, ktoré sa tvorili vysoko nad zemským povrchom - najmenej 25 km.

Magické vlastnosti

Nezvyčajný pôvod minerálu priťahoval jeho tajomstvo.Ľudia verili, že kamienky, ktoré padli z neba, boli plné neobvyklej magickej energie.Výrobky z vlatavínu sa vyrábajú od paleolitu - archeológovia v Českej republike stále nachádzajú predmety a šperky z nerastu.

Zelená sa považuje za akumulátor životnej energie, preto sa v liečebných postupoch a pri mimozmyslovej expozícii používajú kamienky všetkých odtieňov zelenej.Záhada pôvodu vltavínu je príťažlivá na uskutočňovanie relácií veštenia a volania duchov.Tiež sa používa kameň na naladenie na meditáciu.

Mágovia vyrábajú amfety a kúzla z vltavínu, aby chránili pred démonickými silami počas rituálov, sú nabití kozmickou energiou a vyrovnajú biofield.Verí sa, že minerál pomáha otvoriť dar veštenia a pomáha naladiť vibrácie vesmíru.

Yogis si je istý, že Moldavčan otvára čakru srdca, cez ktorú prúdi prúd kozmickej energie.Človek to môže vedieť prostredníctvom čakry srdca - anahata láska k Bohu, mier a dokonca aj láska k sebe.Otvorenie srdcovej čakry zmierňuje srdcové choroby na fyzickej úrovni a na psychologické - pomáha nadviazať kontakty s ľuďmi.Kameň dáva pocit bezpodmienečnej lásky k celému svetu.

Liečivé vlastnosti

Ako môže vltavin pomôcť človeku?Od staroveku si ľudia všimli tieto vlastnosti kameňa:

  • pomáha zbaviť sa bolesti hlavy;
  • pozitívne ovplyvňuje zrakové orgány;
  • pomáha zbaviť sa pochybností a obáv;
  • obnovuje krvný tlak;
  • chráni pred nervovými poruchami, zlepšuje spánok;
  • aktivuje životnú energiu a tón tela;
  • má omladzujúci účinok na telo;
  • pomáha sústrediť myšlienky na dôležité informácie.
  • ​​

Liečitelia a astrológovia odporúčajú nosiť vltavínové šperky neustále.Ak chcete zlepšiť videnie alebo znížiť tlak, stačí premýšľať o kameni alebo o ňom premýšľať.Zelená farba má relaxačný účinok na telo a pomáha mobilizovať obranu.Rozjímanie o mineráli upokojuje nervový systém, vnáša pocity do harmónie.

Ďalším spôsobom aplikácie minerálu je dotyk.Musíte oblázok pripevniť k boľavému miestu alebo ho len držať v dlani, až kým sa neobjaví úľava.Potom je potrebné kameň vyčistiť pod tečúcou vodou tak, aby poskytoval negatívnu vodu.

Ďalším spôsobom použitia minerálu je naplnená voda.Vltavín ponorte na jar alebo ošúpanévodu na niekoľko hodín, potom vypite.Takáto voda dodáva silu, čistí telo, posilňuje imunitný systém.Na aktiváciu liečivých vlastností minerálu si môžete prečítať pozemok nad vodou:

Skutočný vltavín si môžete kúpiť v krajine, kde sa ťaží.Češi rešpektujú turistov a starajú sa o svoje tradície, takže tam nepredávajú falzifikáty.

Astrologické korešpondencie

Kto môže nosiť kamienky?Astrológovia nerozlišujú konkrétne znamenie zverokruhu, ktoré zodpovedá Moldavitu.Predpokladá sa, že minerál je v harmónii so zástupcami celého zverokruhu.Varujú však, že Ryby a Škorpióni by mali byť pri komunikácii s Moldavitom opatrní, pretože kamienok ich môže dostať do zmeneného stavu vedomia.

Prínosné moldavské činy týkajúce sa Býk, Barana, Kozorožca a Blížencov - pomáhajú odhaliť intuitívne vlastnosti.Minerál pomáha Strelcovi a Raku dosiahnuť vnútornú harmóniu, levy - ovládať ľudí, Váhy a Vodnáry - objavujú samy o sebe nové vlastnosti.