Všetko o hematitových mineráloch - liečivé a magické vlastnosti

Hematitový kameň je známy ako krvavý kameň.Mystický obraz hematitu pripomína upečenú krv, a preto okolo nej vytvoril auru tajomstva a všetkých druhov predsudkov.Zoberme si tému: hematitový kameň - liečivé a magické vlastnosti.Pre koho je tento minerál vhodný? Aký je jeho význam pre ľudí?

Opis minerálu

Mystickému hororu hematitu sa rozumie: jeho prášok po rozpustení zafarbí vodou krvavú farbu.Starovekí bojovníci nosili amulety z krvi, veriace v ochranu pred zraneniami a smrťou.Pred bitkou vojaci skryli hematit v šatách alebo obuvi a žiadali ochranu pred smrťou a zranením.V kresťanskej ére bol na krv namaľovaný kríž ako symbol spasenia.

Kameň však nie je taký jednoduchý: nepomôže zlému a agresívnemu človeku.Majetok minerálov na čítanie myšlienok ľudí bol zaznamenaný už dlho: kamene majú nezávislý charakter a sú schopné ovplyvňovať človeka.Niektoré minerály môžu dokonca poškodiť ich majiteľa, ak ho nemajú radi.

Krvavý muž môže pomôcť človeku s úprimným srdcom v láske - posilňuje sexuálnu energiu a priťahuje šťastie.Kameň pomáha nadviazať vzťahy medzi ľuďmi, vytvára auru harmónie a porozumenia.Zvyšovanie intuitívneho vnímania pomáha rozpoznať skutočné úmysly človeka, teda hematitídupoužíva sa pri transakciách a zmluvách.

Minerály rôznych odtieňov červenej a čiernej sa nachádzajú v prírode (pozri fotografiu).Hematit sa podobá brilancii železa, ale nevyzerá to tak.Kameň je zároveň tvrdý a krehký: môže sa zmeniť na prášok.

Kúzlo krvi

Pri chápaní starovekých ľudí bola krv spojená s mnohými sviatostami.Ona je zdrojom života: bezkrvná živá bytosť okamžite zomrie.Boli tam legendy, že pomocou krvavého kameňa je možné oživiť mŕtveho človeka.

Pravda alebo nie, hematit má osobitné miesto v magických praktikách.Minerál sa používa ako silný amulet proti zlým silám.Starí Egypťania ju používali pri kulte bohyne Isis, keď ju zavolali na zem.

Hematit sa okrem ochranných vlastností používa aj na to, aby v magických kúzlach nazýval mŕtve duše a elementárne liehoviny.To je veril, že kameň dáva človeku múdrosť a pomáha rozlúštiť správy vesmíru.Toto je obľúbený minerál warlokov, ktorí vykonávajú krvavé obete, keď privolávajú démonické bytosti.

Mágovia oceňujú krvavú krv za schopnosť akumulovať a udržať si energiu, ktorá je potrebná počas rituálov.Pár minút meditácie s minerálom pomáha obnoviť spotrebovaný energetický potenciál.

Kameň však môže byť nebezpečný pre ľudí so slabou vôľou - posilňuje negatívne aspekty charakteru a môže viesť k agresii alebo dokonca k šialenstvu.Preto môžu úzko komunikovať s krvouiba silní kúzelníci.

Liečivé vlastnosti

V staroveku sa položky vyrobené z krvi dostali do rúk ženám pri práci, aby sa chránili pred stratou krvi.,Minerál bol široko používaný pri liečbe zranení a rán, prispel k rýchlemu uzdraveniu poranení.Všetky choroby súvisiace s krvotvornými orgánmi boli liečené práškom krvi:

  • pečeň;
  • slezina;
  • srdce.

V modernom svete sa kameň používa na riedenie krvi pri blokovaní žíl, pri liečení zápalových procesov v tele a kožných ochorení.Ošetrenie spočíva v aplikácii hematitových dosiek na postihnuté miesto na chvíľu.

Starí Slovania verili, že krvavé dieťa pomôže malému dieťaťu stáť pevne na nohách a pri páde sa nevniknúť do krvi.

Astrologické korešpondencie

Ezoterici sa domnievajú, že krvavé kruhy môžu nosiť akékoľvek znamenia zverokruhu, ak to nespôsobujemajú negatívne emócie.Predtým, ako dostanete hematitové šperky, držte ich vo svojich rukách a počúvajte svoje vnútorné pocity.Ak vo svojom vnútri cítite úzkosť alebo nepohodlie, tento minerál nekúpite.

Jediným znakom zverokruhu, ktorému hematit nepoškodí, je Škorpión.Scorpio má minerál úplnú harmóniu a vzájomné porozumenie.Krvavé môže byť použitý v prediktívne techniky, pretože zvyšuje intuíciu.Hematitové šperky by sa však mali ihneď po relácii odstrániť.Pre magické rituály je minerál lemovaný meďou pre amulety -v striebre.