Význam kvetov v kytici: znaky a tradície

Tradícia darovania kvetín sa objavila v dávnej minulosti na východe.S pomocou kvetín spolu komunikovali milenci, pretože písanie sa objavilo až donedávna.Každá kvetina vyjadrila špecifický symbol a mala svoj vlastný význam.Napriek tomu, že starodávne tradície už boli stratené, ľudia sa o tieto informácie stále zaujímajú.Pozrime sa podrobne na význam kvetov v kytici.

Tradície kvetinových správ

Na východe prikladali význam nielen farbe rastlín, ale aj počtu kvetov v kytici.Záleží tiež na dizajne kytice s ozdobnými prvkami.Kvetinová tradícia prišla do Európy av 17. storočí boli zostavené slovníky kvetov, v ktorých bol podrobne opísaný jazyk kvetov a kytíc.Jazyk kvetín sa dostal do Ruska, získal však svoj vlastný význam a národnú chuť.

Rovnaký kvet v rôznych kultúrach má vynikajúci význam a symbol.

Napríklad ľalie v starom Ríme symbolizovalo bohatstvo a v starovekom Egypte ľalie zdobilo telá mŕtvych dievčat.Podobný význam ako v Egypte bol v starovekom Nemecku, kde sa konvalinka považovala za symbol samovrážd alebo obetí násilia.Nemci verili, že ľalie mysticky rastie na hroboch nešťastných.Ale vo Francúzsku mala ľalia symbol kráľovskej veľkosti a moci.

Ako určiť skutočný významkvety v kyticiach, ak je výklad odlišný?Dôležité sú združenia, ktoré spôsobujú vnímanie kvetu u človeka alebo skupiny ľudí.

Význam farby kytice

V modernom svete dlho nevyužívali starodávny jazyk kvetov, ale prikladali význam množstvu.kvety v kytici a jej farba.

Biela

Biela je medzi európskymi národmi spojená s čistotou a nevinnosťou.Tento odtieň tiež označuje nežnosť a sviežosť, pravdu a pravdu.

Žltá

Žltý tón v našej krajine symbolizuje oddelenie, je to však nesprávna hodnota.V jazyku kvetov tento tón symbolizuje slnko, radosť, bohatstvo a šťastie.Niekedy žltá záleží na začiatku lásky.

Červená a ružová

Tento odtieň má niekoľko opačných významov:

 • vášeň a láska;
 • hnev a pomsta;
 • život a sloboda.

Pri výklade červeného tónu má vzhľad kvetu.Napríklad karafiáty a ruže symbolizujú silnú lásku a mak má zmysel smútku a smútku.Ružové kvety symbolizujú mladistvú lásku bez náznaku spálenia vášne, sú predkladané mladým dievčatám.

Fialová a modrá

Čo znamená tento neobvyklý odtieň?Fialový tón symbolizuje dôveru, úprimnosť, priateľstvo a mier.Napríklad kytica fialových fialov hovorí o priateľských a dôveryhodných vzťahoch.

​​

Modrý odtieň označuje vernosť a oddanosť.Napríklad kytica kosatcov symbolizuje rešpekt.Modrý odtieň tiež znamenávernosť a nádej.

Význam ruží

Ruže sú najbežnejšími kvetmi, ktoré sa dávajú ženám.Červené a vínové ruže vyjadrujú vášeň a vrúcnu lásku, ružové ruže - skromnosť a romantika.Bohatý ružový tón vyjadruje vďaku a ocenenie.

 • žltý tón symbolizuje pozornosť a starostlivosť;
 • krémový tón - výraz vďačnosti, vďačnosti;
 • modrý odtieň zdôrazňuje tajomstvo prírody;
 • Čierna farba symbolizuje smútok a smútok.

Ruže svetlých odtieňov možno označiť ako prejav priateľskej dispozície a ocenenia.

Počet kvetov v kytici

Zvážte číselnú hodnotu kvetov v kytici.Každý vie, že žijúcim ľuďom je pridelené nepárne číslo, a mŕtva kytica so párnym počtom jednotiek.

Význam počtu farieb:

 • jedna na dlhej stonke - znak úcty, pozornosti;
 • tri - dátum pozvania;
 • päť - vyhlásenie lásky;
 • sedem - znamená angažovanosť, lásku;
 • deväť je vyjadrením priateľstva;
 • jedenásť je vyjadrením priateľských zámerov;
 • trinásť - výraz pohŕdania;
 • Pätnásť je priateľských zámerov.

Viera, že rovnomerné množstvo farieb priťahuje nešťastie, je v mysliach ľudí neprijateľná.Povery vznikajú ešte pred krstom Ruska, keď Magi videli párne číslo ako koniec cyklu.Nepárne číslo bolo vnímané ako stráž proti temným silám.Rozširuje sa táto povera aj na ďalšie krajiny?Nie, v Európe a Amerike nepripisujú dôležitosťpárny /nepárny počet kvetov v kytici.

Aký druh kvetín dať

Ružesú vhodné pre všetky príležitosti, môžu sa dať rôznym ľuďom.Biele kytice sú pre nevesty dané znamením čistoty a nevinnosti, červené ruže vyjadrujú lásku a vášeň.

Chryzantémysa prezentujú ako znak ocenenia a priateľského postoja.Červené chryzantémy pomôžu vyjadriť lásku, bielu - čistotu myšlienok, žlté rozprávanie o prejavoch nežnosti citov.

Dávanie kvetín v kvetináčoch je povolené iba pre blízkych ľudí.

Tulipánysú kvetmi radosti a šťastia, ktoré možno dať komukoľvek.V našej krajine sa tulipány dostanú 8. marca všetkým ženám.Farba tulipánov nie je dôležitá.

Ľaliesú pre nevestu vhodné ako výraz čistoty a nevinnosti.Svadobné kytice si vyberiete biele.

Gerberyvyzerajú veľmi atraktívne, pretože sa svojím vzhľadom podobajú sedmokráskám.Gerberu možno dievčaťu predstaviť ako znak pozornosti a ako prejav ich pocitov.