Výzva k babke pre Boha: modlitba za vnúčatá je silná pre všetky príležitosti

Pán mi v živote poslal veľké požehnanie - som dcéra aj matka, a v poslednej dobe aj moja babička.Niekedy mi deti hovoria, že celá moja rodina sa modlí, pretože ostatní nemajú čas obrátiť sa na Všemohúceho - študovať, pracovať, deti ... Samozrejme im za to môžem trochu viniť, pretože nemôžete úplne opustiť kostol.dôvody.Ale neprestávam sa modliť za každého.Takto mi vysvetlil kňaz význam týchto modlitieb ...

požiadať Boha o vnúčatá?

Väčšina starých rodičov považuje svoje vnúčatá nielen za „milú malú miláčku“, ale aj za šancu napraviť veľa chýb, ktoré urobili raz pri výchove svojich vlastných detí.To vysvetľuje lásku a starostlivosť o nových členov rodiny, ktorí sa ocitli obklopení od prvých dní, ako aj štedrosť pri kúpe inej hračky alebo kilogramu sladkostí.

A ak sa dieťa zároveň stretne s ťažkosťami alebo ochorie, smútok starej mamy a starého otca je jednoducho nad slovami.Čo robiť so všetkými týmito emóciami, ktoré trhajú dušu - strach,úzkosť a niekedy aj horkosť?Kde hľadať ochranu, nádej, ubezpečenie?Samozrejme, vo viere! Modlitba za vnúčatá je preto nielen možná, ale aj veľmi potrebná.A to nielen kvôli deťom, ale aj kvôli pokoju ich vlastných duší .

Čo je to modlitba všeobecne?

Modlitba nie je iba slovami nasmerovanými na strop alebo nebo.Toto je spoločenstvo našej nesmrteľnej duše s Pánom.

Na to, aby ste boli vypočutí, je potrebné s vierou povedať, že slová modlitby (jednoduché žiadosti od duše, ako aj správne usporiadané línie zložené zo svätých otcov, ktorých uvidíte nižšie), budú úprimne vypočuté s poslušnosťou voči Bohu.,

Ako správne osloviť svätého patróna?

Spravidla sa za deti a vnúčatá modlia k Panne, menej často k Ježišovi Kristovi a samotnému Pánovi.

Len to, že sa pýtam, nestačí.Skutočne veriaci človek by mal:

 • ísť do chrámu a nechať tam poznámky o svojom zdraví (môžete zadávať deti, vnúčatá a ďalšie príbuzné, ale nezabudnite - zadajte cirkevné názvy, nie sekulárne, ktoré súnáš čas sa môže veľmi odlišovať od údajov pri krste);
 • v kostole nezabudnite zapáliť sviečky pre zdravie domácnosti a okrem toho je tu aj modlitba za odchádzajúcich a osobitný štvorcový večer za pohrebné sviečky;
 • počas domácich hovorov na nebeského patróna zapaľujte pred obrazom aj zasvätenú sviečku;
 • Doma môžete v blízkosti ikon vypáliť aj lampu.

Podrobnejšie o tom, ako sa rôzni ľudia modlia a ako to urobiť správne, duchovný povie otcovi Vladimírovi.Golovin:

Niektorí kňazi tvrdia, že ak je človek veľmi hriešny (a taký je väčšina veriacich), nemal by sa modliť k Pánovi.Je lepšie vybrať si patróna, ktorý bude adresovať vaše modlitby Bohu.Takým patrónom môže byť anjel daný pri narodení, svätý, ktorého meno nesiete, ako aj mnoho populárnych svätých.

Napríklad:

 • Liečiteľ Panteleimon (žiada sa, aby nebol chorý so svojou vnučkou alebo vnukom);
 • Svätý Nahum (bol požiadaný o jeho úspech vo výchove dieťaťa, naši predkovia dokonca mali krátku výzvu „Svätý Nahum, priniesť syna do mysle“);
 • Svätí Cyrila a Metoda (áno, tí z učebnice dejepisu, sú tiež sponzormi písania a učenia);
 • Matrona Moskva (o zdraví, ochrane detí);
 • Seraphim Sarovsky (o zdraví, zbavení zlých návykov, riešení zložitých problémov a či sú vnúčatá dospelí - o tom, ako im dať zdravé deti);
 • Mních Ambros z Mediolanu (pri príchode do lona cirkvi, pokánia, úcta k starším);
 • John Kronstadt (po návrate stratenej duše do lona cirkvi, pri liečbe chorých).

Ale samozrejme sa najčastejšie modlia k Panne.Zaoberala sa mnohými dobrými materskými modlitbami, ktoré poznáme v cirkvi.Všetky sú vhodné pre babičky.

Tri typy modlitieb

 1. Osobitné slová + pôst + dovolenka .Verí sa, že modlitba prečítaná v špeciálny deň bude najsilnejšia, ak sa pred tým postíte.Okrem toho príspevok nemusí byť nevyhnutne cirkev - vypočas šelmy si môžete vybrať deň alebo dokonca týždeň a odmietnuť všetko, čo je skromné ​​(alebo iba sladké, tučné).Môžete to urobiť samostatne aj so svojím partnerom.
 2. Odvolanie sa k Pánovi v chráme .Všeobecná modlitba sa považuje za veľmi silnú.Preto často zanechajte poznámky o zdraví vnúčat a ak to zdravie dovolí, navštívte túto službu.Pán nevyžaduje, aby ste ich nevyhnutne postavili - ak nemôžete vstať, sadnite si do rohu na lavičku alebo požiadajte o stoličku, ale určite sa modlite so všetkými.
 3. Večerné súkromné ​​/rodinné modlitby .Môžete sa modliť so svojimi vnúčatami.Keď však dospejú, začnú sa rozpadať a pravdepodobne to odmietnu.Nenúťte ich.Môžete sa modliť.A aj keď vnučka alebo vnuk preukáže živý rozpor s vierou, keď sa za nich babička neustále modlí, budú sa podvedome cítiť bezpečne.A po uplynutí obdobia mladistvého maximalizmu si budú pamätať, aký príklad ste im ukázali.

Duchovná úloha dedka a babičky v živote vnúčat

Niektorí ľudia hovoria, žepri formovaní viery malého kresťana hrá babička ešte väčšiu úlohu ako jehomatka .Posúďte sami: je ťažké nájsť matku, ktorá je príkladom cnosti.Dnes vysvetľuje dieťaťu, že nie je dobré klamať, ao tri dni neskôr, keď je neskoro do práce, v zhone spozná svojho manžela: „Klamem, že uviazla v dopravnej zápche“, a dieťa to počuje.Alebo: jedného dňa povedala, že urážka slabých je zlá a nasledujúci deň nadáva (dokonca aj facka na zadok) dieťaťa, zabúdajúc, že ​​je to mladší, slabý.A takéto príklady existujú tisíce.

Ale babička, ktorá prežila život a získala múdrosť, sa neponáhľala.Aj keď pracuje, chápe, že zarábanie peňazí nie je ani zďaleka tak dôležité ako rodina.Preto má pre dieťa vždy milé slovo a úsmev.A nie je prekvapujúce, že deti týmto spôsobom dôverujú babičkám a plne ich rešpektujú.

Je ťažké vyčítať rodičom skutočnosť, že niekedy takmer žijú v práci - snažia sa kŕmiť, obliekať, topánky a učiť deti.To je tiež potrebné. Úlohou staršej generácie je vštepovať deťom pokoj v duši, mierotvorný pohľad na svet a dôveryhodný vzťah s Bohom .

Okrem toho išli príkladom pre vnúčatá.Ak je dom babičky vždy čistý, stane sa to normou pre malú vnučku.Ak dedko nikdy nebude hovoriť o ľuďoch zle (najmä pre oči), vnučka pochopí, že je to správne.A ak sa prarodičia modlia a navštevujú zbor, vnuci nebudú vnímať vieru ako „kňazské príbehy“ (a na internete to mnohí nazývajú), ale ako štýl normálneho známeho života.

Najsilnejšie modlitby pre všetky príležitosti

Najsilnejšie a najúčinnejšie slová sú:

) O zdraví

O ochrane

Prečítajte si tieto slová pre malé deti:

)

A to platí pre dospelé vnúčatá, ktoré už žijú svoj vlastný život:

O úspechoch v škole alebo v práci

O šťastnom životepre vnúčatá

Zhrnutie

 • Modlitba starých rodičov za vnúčatá je veľmi silná.Chráni deti nielen pred chorobami a problémami, ale vnáša do nich aj lásku ku kresťanským hodnotám a chráni dušu samotných veriacich pred začarovanými myšlienkami (vzrušenie, horkosť, zúfalstvo).
 • Mnoho ľudí sa obracia priamo na Pána.Ale ak sa považujete za hriešneho človeka, je lepšie sa modliť k Panne Márii, liečiteľke Panteleimonovi alebo Matronushke.
 • Najobľúbenejšie modlitby sa považujú za „za zdravie“ a „za akademický úspech“.Babičky tiež žiadajú nebeských patrónov o ochranu detí a o to, aby dostali šťastný život.
 • Pre vnúčatá si môžete prečítať všetky modlitby matiek, ktoré ste raz čítali za svoje deti.

Ale čo keď sa vaše vnúčatá nechcú modliť s vami a navštevovať cirkev?Mal by som sa vzdať?Túto otázku komentuje otec, ktorého kostol v priebehu rokov práce tohto svätého otca navštívilo viac ako sto babičiek a ich „domáce zvieratá“, vrátane dospelých vnukov, ktoré prišli k Pánovi v dospelosti: