Zachovalá tráva a jej význam

Ľadové lekná v staroveku sa nazývali lekná s bielymi alebo žltými kvetmi.Zobrali trávu spolu s nimi na cestu, aby sa chránili pred problémami, uzdravenými chorobami, a priniesli s tým láskavé kúzlo.Hlavným symbolickým zaťažením lekna je však amulet a ochrana.Zvážte hodnotu kúzla Same-grass.Okrem sušených častí rastliny sa v mágii používa aj grafický obraz amuletov.

Význam a symbolika tej istej trávy

Symbol amuletu patrí do slnečnej skupiny a obsahuje silnú energiu slnka, dvojité znamenie prvku ohňa.Význam slnečného symbolu je zbaviť sa negatívnych energií a naplniť ich tvorivými energiami, ktoré priťahujú úspech a prosperitu.

Navonok sa grafický symbol podobá slovanskému Kolovratu, na základe ktorého bol vytvorený. Kolovrat je solárny symbol, ktorý nesie obrovský potenciál slnečnej energie. Sila Ducha trávy je však uzavretá v dvojitej rotuli, ktorá výrazne zvyšuje jej silu.

Dvojaký Kolovrat bol vyobrazený na domácich potrieb, odevoch a zbraniach.Verilo sa, že tráva Odolen dobre chráni pred zlými duchmi, zbavuje nepriateľov a chráni zdravie.Tento symbol sa však môže použiť iba vo výnimočných prípadoch:

 • v prípade vážnych chorôb;
 • preničenie kazov;
 • poraziť nepriateľov;
 • pre bezpečnosť pri tranzite.

Artefakt nie je vhodný na nepretržité používanie: obsahuje obrovský energetický potenciál.Rovnaká tráva bola umiestnená do kolísky novorodenca, aby bola chránená pred zlým vzhľadom, obdivom a nočnými útokmi nečistých duchov.

Aktivácia amuletu

Ako správne používať artefakt?Kúzlo na zatrávnenie trávy môže byť vyrobené z rôznych prírodných materiálov:

 • koža;
 • strom;
 • kov;
 • kameň.

V klenotníctve a ezoterike si môžete kúpiť prívesok zo zlata.Pretože amulet nesie potenciál slnečnej energie, zlato sa považuje za najvhodnejší výrobný materiál.Symbol sa však dobre prejavuje jednoduchou výšivkou aj na drevenej doske.

Deti môžu mať hračky, na ktorých je vyobrazená alebo vyšívaná značka .Odolenská tráva je niekedy vyšívaná na handry amulety a nosená so sebou na ochranu.Vyšívanie sa robilo s červenými niťami bez uzlov, to znamená, že v priebehu práce je neprijateľné viazať jeden koniec nite k druhému.

Ak sa amulet použil na liečenie choroby, po zotavení bol zapálený.Použitý symbol nemôžete uložiť, môže to spôsobiť katastrofu.To isté platí pre amulety proti nepriateľom a cestné amulety: po použití sa spália.

Ak bol symbol vyšívaný na pacientovom oblečení, musí sa po uzdravení vypáliť .Toto presvedčenie je spôsobené skutočnosťou, že sa potíoblečenie absorbuje a chorí.Preto toho neľutujte, ale po zotavení jednoducho spálite s vďačnosťou.

Výnimkou je symbolika jedál.Takéto kuchynské náradie sa používa na ochranu pred otravou potravinami, poruchami trávenia a kúzelnými potravinami.Artefakt sa použil aj na odvahu vo chvíľach nebezpečenstva. Neustále nosenie artefaktu sa však považovalo za nevhodné: priťahuje nadmernú pozornosť cudzích síl.

Ako účtovať artefakt?Aby ste to dosiahli, musíte dať produkt na celý deň pod slnečné lúče, pri západe slnka musí byť amulet odstránený.Zakúpený talizman sa musí najskôr vyčistiť pod tečúcou vodou (ideálne v prírodnom zdroji) a potom ho nabiť na priamom slnečnom svetle.Takýto postup by sa mal z času na čas vykonať, aby sa aktivovala sila artefaktu.

​​

Kúzla mužov a žien

V kúzle starých Slovanov sa často vyskytujú párové symboly - mužský a ženský.Ako ich rozlíšiť?Ak obraz mentálne rozdelíte pozdĺžnou čiarou, potom majú čiary amuletu smer vpravo.V amulete ženy, vľavo. Mužská verzia trávy samoty je symbolom paprade kvetiny.

Vo výšivke je rozdiel v amuletoch možné určiť podľa sprievodných vzorov: ženské postavičky sú obklopené kvetmi, mužské postavy sú obklopené žalúdkami.Vek nositeľa artefaktu je tiež dôležitý:

 • dievčatá boli vyšívané ružovými kvetmi, kvety kvetov boli otvorené pre ženy;
 • chmeľové šištičky boli vyšívané pre chlapcov, žaluďy pre mužov.

Nezabudnite na dôležité pravidlo: amulet je platný, ak bol vyrobený osobitne pre inú osobu.Nemôžete si vyrobiť amulety pre seba.

Ak vyšívate kúzla, musíte dodržiavať pravidlá:

 • materiály musia byť prírodné - ľan, bavlna;
 • pletacie nite sú neprijateľné;
 • 68) vnútro vzoru by malo byť rovnomerné, bez slučiek;
 • farba vlákien by mala byť spojená s zamýšľaným účelom;
 • Je potrebné vyšívať amulet v pokojnom duchu pri premýšľaní o cieli.

Komplexné vyšívanie môže trvať niekoľko dní práce, takže výrobok sa musí zložiť spolu s niťami a musí sa skladovať na chránenom mieste, aby materiál nebol naplnený negatívnou energiou.

Počas práce musíte neustále premýšľať o osobe, pre ktorú je vytvorený .Musíte mať obraz v hlave a vysloviť slová ochrany alebo želania.Takto môže byť artefakt naplnený silou úmyslu.Nemôžete myslieť na zlé, povoliť negatívne obrázky.

Tipy na používanie talismanu

Ako používať starý artefakt v moderných podmienkach?Pravidlá sú jednoduché:

 • na ochranu študenta pred agresiou môžete vyšívať obrázok na detailoch oblečenia vo fialovej alebo modrej farbe;
 • na ochranu pred otravou kreslia na riadoch označenia s vodotesnou farbou;
 • deti vyšívajúce deti v materských školách symbol na palčiakoch alebo blúzke;
 • na ochranu na dlhej ceste je možné vyrobiť prívesok alebo prívesok na kľúč so symbolom;
 • na ochranu proti negatívnostivyrobiť amulet v červených odtieňoch;
 • na vyliečenie choroby je symbol vyšívaný zelenou farbou.

Novomanželia môžu počas svadby chrániť výšivky alebo prívesky vyrobené zo symbolov papradia a lekna.Po svadbe bol artefakt umiestnený pod matrac manželov.Takého talizman môže vyrobiť matka ženícha alebo nevesty.