Zafírový kameň: vlastnosti vhodné pre znamenie zverokruhu

Zafír - je jedným z najpozoruhodnejších predstaviteľov minerálneho kráľovstva.Je vysoko cenený pre svoju krásnu chrípkovú modrú alebo slnečnú žltú.Odpradávna sa zafíry ctili za svoje magické schopnosti a boli tiež známe svojou liečivou silou.V tomto materiáli navrhujem zistiť jedinečné vlastnosti zafírového kameňa, ktorý vyhovuje znameniu zverokruhu.

Fyzikálno-chemické vlastnosti zafíru

Zafír - názov kameňa pochádza zo starovekého gréckeho slova σάπφειρος (sappheiros), čo znamená „modrý kameň“.Zafír patrí do kategórie drahých kameňov a pôsobí ako jedna z odrôd korundu.Nachádza sa v rôznych farebných variantoch.

Minerológovia zároveň nazývajú zafír iba modrý korund, zatiaľ čo klenotníci označujú kamene akéhokoľvek odtieňa s výnimkou červenej a fialovej (tieto drahokamy sa nazývajú rubíny).

Bohatý modrý odtieň minerálu je spôsobený prítomnosťou zlúčenín železa a titánu v ňom.V dobe staroveku Rus boli safíry a ďalšie modré drahokamy známe ako baue.

Zafír je prírodný minerál, ale dnes sme sa ho naučili umelo vyrábať v laboratóriu.Syntetické zafíry sa vyskytujú vo forme bezfarebných,priehľadné, rovnako ako maľované v rôznych odtieňoch.Prvý, kto sa naučil, ako syntetizovať tento kameň, bola francúzska chemik Auguste Verneuil.Stalo sa to v roku 1904.

Zaujímavá nuancia.Zafír je alumina.

Liečivé vlastnosti zafíru

Lithoterapeuti naozaj oceňujú minerál z chrípky modrý pre svoje liečivé schopnosti.Ktoré z nich - zistíme to.

 • zafír má mierne upokojujúce účinky;
 • odstraňuje nervozitu, apatia a depresívne poruchy;
 • normalizuje spánok;
 • podľa indických astrológov môžete pomocou zafírového kryštálu znížiť hmotnosť, zlepšiť celkovú pohodu a predĺžiť roky pozemského života;
 • otrava modrým klenotom vylieči;
 • žltá - poskytuje duchovný rast, vývin, lieči z mnohých patológií;
 • Ak nosíte amulet so žltým zafírom, môžete zlepšiť stav pečene a pankreasu;
 • zafíry tiež symbolizujú morálnu stabilitu, schopnosť odolávať ťažkostiam, preto ich litoterapeuti odporúčajú, aby posilnili imunitný systém;
 • ak na kameni trváte a následne ho používate, môžete zlepšiť celkový stav, chrániť sa pred sezónnymi chorobami, infekciami hrdla;
 • Modré zafíry - harmonizujú vedomie, preto sa používajú už od staroveku pri vykonávaní meditatívnych praktík.Od staroveku sa tiež zafír považoval za kameň pustovníkov.Použitie modrých kameňov pri meditácii pomôže zbaviť sa strachu, psychických ťažkostí;
 • žlté minerály- nadviazať spojenie s duchovným učiteľom, podporovať etické, morálne správanie.

Zaujímavý bod.Podľa povesti bol zafír jedným z 12 drahokamov, ktoré zdobia nebeský Jeruzalem, opísaný v Biblii.Kameň preto symbolizuje spasenie, konečné prímerie človeka a Boha.

Magické schopnosti nerastu

Teraz sa pozrime na magické vlastnosti zafírového kameňa, ktorý vyhovuje.

 1. Modrý kameň spôsobuje, že jeho majiteľ je verný, skromný a cudný.
 2. Priťahuje duševného partnera.
 3. Pomáha nájsť účel života, dáva pocit duchovnej harmónie.
 4. ​​
 5. Zmierňuje rôzne vášne, robí osobu rozumnejšou.
 6. Odstraňuje z vlastizrady vlastníka rôzne negatívne vplyvy, ohováranie (najmä od žien).
 7. Pomôže tým, ktorí trpia neistotou, zvyšuje ich odhodlanie a sebavedomie.
 8. Kameň je vodičom silnej kozmickej energie, ktorú prechádza cez neho, očisťuje a potom dáva človeku.Preto sa používa v duchovných praktikách.
 9. Sapphire prebúdza tvorivé sklony, rozvíja mimoriadnu emocionálnu víziu, vnímanie života.Vďaka nemu sa vyjasňujú myšlienky, prebúdza túžba po vedomostiach, zlepšuje sa pamäť.
 10. Okrem toho drahokam podporuje lepšiu koncentráciu, aktivuje vyššiu spiritualitu a koncentráciu.Je to užitočné najmä v modlitbe, a preto je známe ako „kameň mníšok“.

Zaujímavý bod.Hovorí sa, že hviezdne zafíry majú najväčšiu moc.Prítomnosť 3 alebo 6 čiar, ktoré sa pretínajú na povrchu nerastu, je symbolom magických čísel 3 a 6. Sú spojené s takými božskými pojmami ako viera, nádej a láska.

Zafíry s vadami, dokonca aj s malými, však nemožno kúpiť, pretože povedú k nešťastiam.

Aké znaky zverokruhu môžu používať šperky so zafírom

Astrológovia spájajú zafírovú farbu s energiou planéty Saturn.Saturn - zase koreluje s úspornými opatreniami, sebapopieraním, službou duchovnosti.V tejto súvislosti sa minerálu odporúča nosiť Vodnár a Kozorožec.

 • Kozorožec- vďaka klenotu tmavo modrých tónov sa stane múdrejším, uvážlivejším, uvážlivejším a skromnejším;
 • Vodnár- použitím modrých minerálov pridá do seba ľudstvo, túži po duchovnosti, vedomostiach, vynára sa túžba slúžiť v prospech ľudstva.

Venujte však pozornosť skutočnosti, že v astrológii je Saturn planetárnym ničiteľom.Pri prenášaní amuletov by sa preto malo postupovať mimoriadne opatrne.Ak idete po dlhú dobu do šperkov s modrými zafíry, môžete sa stať príliš sebeckými, tichými, tajnými.

Na druhej strane, s priaznivým umiestnením Saturn v horoskopu a jeho pozitívnymi aspektmi, je povolené použiť modrý zafír na „preplnenie“ tej sféry života, za ktorú je zodpovedný za horoskop.Toto je zvyčajne kariéra.

 • Kamene žltých odtieňov sú vhodnépredstavitelia požiarneho prvku:Baran, Ľvov a Strelec. Zvyšujú energiu svojich vlastníkov a odhaľujú svoj talent v tvorivosti, vede, sebarozvoji.
 • Ružové zafíry a bezfarebné sú priaznivé preraky, váhy a ryby .Budú rozvíjať šiesty zmysel, poskytovať aktívnu tvorivú činnosť.

Astrológovia tvrdia, že ľudia z iných súhvezdí zverokruhu môžu tiež použiť magickú silu zafíru.Najmä ak chcú zvýšiť svoju mentálnu aktivitu, rozšíriť svoje obzory, dosiahnuť rovnovážny stav, poskytnúť si sebadôveru a pokoj a tiež žiť spravodlivým a múdrym životom.