Zázračné zoznamy ikony Sinnerov hriešnikov - ako a kedy sa s ňou modliť

Stydím sa, ale priznávam sa (možno bude môj príbeh užitočný aj pre ostatných).Ako študent som skončil v klasickej „zlej spoločnosti“.Rodičia žijúci v inom meste a podozrievajúci, že niečo nie je v poriadku, ma vzali z hostela a prenajali si izbu so starou ženou, ktorá sa obáva bohov.Tam v kuchyni visel ikona Matky Božej s dieťaťom v náručí.Ich tváre boli veľmi milé a nežné a bol som potešený, keď som sa na ňu pozrel.Pred zasadnutím sa začala modliť (aj pre seba).A potom si všimla, že stále menej hovorím s novými „milými“ priateľkami a už viac nemám drzú matku po telefóne ...

História ikony Korets

Podľa toho, kto a kedy bol tento obrázok napísaný, stále ide o záhadu.Ale podľa typu písania ikony (povedzme korunami na hlavách Krista a Panny Márie) môžeme predpokladať, že to bola Ukrajina alebo Bielorusko.

Je pravda, že existuje legenda, ktorá hovorí: obraz bol vymaľovaný v Ríme a vstúpil na územie ukrajinského regiónu Rivne (Korets sa nachádza tu) v roku 1622 - priniesol ho sem princ.

Najprv bola ikona v miestnom kostole kórejských kniežat a bola považovaná za ich rodinné dedičstvo.A od 17. storočia je obraz zachovaný v kláštore Korets svätého zmŕtvychvstania - sem ho vzal hegumen Seraphim (ona je princezná Koretská).

Po mnoho rokov boli vo svätom kláštore kroniky.Zaznamenali mnoho zázrakov spojených s touto ikonou.Napríklad liečba choroby, ktorú lekári tej doby nedokázali zvládnuť, pomôže pri riešení vážneho sporu.

Začali hovoriť o zápise obrazu do zoznamu zázračných pomerne neskoro - v súčasnosti a konkrétnejšie - v roku 1998.

Kórejská kórejská podporovateľka hriešnikov prekvapila veriacich nielen v staroveku starožitnosti.Mníšky tohto dievčenského kláštora rozprávajú o moderných zázrakoch ikony:

Zoznam najúžasnejších zoznamov ikony

 • Obrázok Bryansk (z púšte Nikolo-Ordynsky).

Táto ikona má zaujímavú históriu.V polovici 19. storočia videl Pannu vo sne niekoľko roľníkov.Prišli k opustenej kaplnke pri kláštore a pomocou kňaza našli starý, takmer úplne opotrebovaný obraz.Kňazi ho obnovili a slávnostne ho preniesli do kostola.

Ikona sa rýchlo stala slávnou ako zázrak.Pomohla slobodným veriacim aj celému mestu (povedzme počas epidémie cholery).

Počas druhej svetovej vojny, keď bol tento región zajatý nepriateľmi, bol majetok cirkvi ukrytý alebo vzatý čiastočne späť k sovietskej zadnej časti (silami farníkov).Ikona sa teda začala pohybovať po krajine pod názvom ZSSR, až kým ju nezistil súkromný zberateľ z Ukrajiny.A v roku 1996 si mnísi kláštora sv. Mikuláša a Orda kúpili svätyňu a vrátili ju domov.

 • Obrázok Moskvy z kostola sv. Mikuláša, ktorý sa nachádza na Chambovniki.

Tento obrázoksa objavil niekoľko rokov po získaní ikony Nikolo-Orda ako jej zoznamu.Takmer okamžite začal myrhu.Spočiatku to bola ikona domova, ale keď sa ľudia dozvedeli o jej liečivých vlastnostiach, preniesli ju do Božieho chrámu, aby sa maximálny počet trpiacich farníkov mohol ukloniť pred svätou tvárou Panny.

 • Druhý obraz Moskvy uložený vo farskom kostole Depozície ukladania (Vlahern, bývalá dedina Leonov).
 • Obrázok z Čeľabinska, ktorý môžete uctievať v meste Horné Ufaley, v kostole Narodenia Panny Márie.

Čo znamená táto ikona?

Toto je „hodegetria“, tj „sprievodca“.Na väčšine ikon písaných v tomto štýle ukazuje Božia matka prstom alebo dlaňou na svojho Syna. Tu drží ruku Ježiš.

Táto ikona znamená cestu každého kresťana, na ktorú Panna poukazuje Mária : toto je Ježiš Kristus, od ktorého úcty začína spravodlivý život človeka.

​​

Tento obrázok má však aj ďalší dodatočný význam: slovo „asistentka“ sa prekladá ako „záruka“.To znamená, že sa hriešnici obracajú k tomuto obrazu a žiadajú, aby sa za nich ručili pred Pánom.Panna Mária sa prihovára za všetkých.Toto je zjavné tak v spôsobe, akým Boží Syn drží svoju matku za ruku, čím ukazuje, že ju počúva, ako aj v láskavom vyjadrení tvárí Spasiteľa a Panny.Koruny na hlavách matky a Syna naznačujú ich moc.

Za čo sa modlia?

 • O posilňovaní viery v komplexný životokolností.
 • O uzdravení závažnej choroby.Ako veľa ľudí vie, mnoho utrpení sa môže začať hnevať na Pána.Rovnaké myšlienky sa vyskytujú u ľudí, ktorí často vidia nemocnice a pacientov, ktorí v nich zostávajú dlhý čas, trpia bolestivými symptómami a neprimeranou (morálnou aj finančnou) liečbou.Ikona pomôže takýmto vieram dvojnásobne: posilní telo a posilní vieru.
 • S pokáním.Od ženského spoločníka sa žiada, aby odpustil hriechy, očistil dušu.
 • Žiadosť o zbavenie duše smutných myšlienok, apatie, depresie.Nehanbite sa - na Sporuchnitsu sa môžete obrátiť dokonca aj pri nespavosti, slabosti a najrôznejších chorobách.
 • Modliť sa za ochranu a uzdravenie pred zlým okom a korupciu.
 • Ikona tiež chráni pred zlými, hriešnymi myšlienkami a túžbami, čistí dušu od nekresťanských vášní.

Dôležité: Mnohí sa modlia za túto ikonu, až kým ich Božia matka nesplní svoju modlitbu.Nezastavujte sa tam - nezabudnite ponúknuť Nebeskej kráľovnej modlitbu vďaky.A ešte lepšie - ak zálohujete tieto slávne slová bez menej slávnej akcie (dar cirkvi alebo charitatívnemu fondu alebo inému dobrému skutku).

Dátum cirkvi uctievania tohto obrázka

Mnoho ikon Panny Márie má iba jeden kostolný sviatok.Čarodejnica hriešnikov je však trikrát uctievaná pravoslávnou cirkvou.

 • Štvrtok letníc.Toto je prázdninový sviatok viažuci sa na Veľkú noc, takže nie je presný dátum.Môžeme len povedať, že sa oslavuje koncom jari alebo v prvej polovici leta.Tento deňspomenúť konkrétny obrázok: Čarodejka Sinners Koretskaya.Ako vyzerá tento obrázok:

 • 20. marca (alebo, ak pôjdete podľa starého štýlu, potom 7. marca).V tento a nasledujúce dátumy je uctievaná Čarodejnica hriešnikov z kostola sv. Mikuláša.
 • 11. júna (alebo 29. mája, ak je starý štýl).

Texty modlitieb v ruštine

„Základné“, hlavná modlitba za sestru hriešnikov je táto.Samotný kajúcnik alebo chorý, ako aj ľudia, ktorí nie sú ľahostajní k svojmu osudu, si ho môžu prečítať.

A v dňoch cirkevných sviatkov tejto ikony si môžete prečítať tieto slová:

Tieto modlitby boli vytvorené v kostole.Ale Božia Matka-Sporuchnitsa často zanecháva taký silný dojem v dušiach ľudí, ktorí pomohli, aby za ňu písali modlitby, skôr ako básne.Tu je jedna z nich:

A okrem modlitieb vytvorených v Božích kostoloch je tejto ikone venovaná aj pieseň.Môžete to počuť v tomto videu:

Zhrnutie

 • Spoločníkom hriešnika je obraz Panny Márie a Dieťaťa, veľmi obľúbený medzi pravoslávnymi kresťanmi.Pravdepodobne bolo napísané na území Bieloruska alebo Ukrajiny začiatkom 17. storočia alebo skôr (hoci existuje aj verzia, ktorú svätyňa priniesla z Ríma).
 • Ikona má veľa zoznamov a najmenej štyri z nich sú zázračné.Môžete ich uctievať v Moskve, Brjansku a Čeľabinsku.
 • Táto Matka Božia je považovaná za príhovorku všetkých hriešnikov.V prípade otrasenej viery sa na ňu obrátia s pokáním.Ikona je navyše zázračná, čo znamená, že vám môže pomôcť zbaviť sapred chorobou - vážnou aj zdanlivo banálnou, hoci nepríjemnou (nespavosť, strata sily, depresia).

V tomto krátkom filme sa dozviete jeden nádherný príbeh zo života našich predkov, ktorého hlavnou postavou bol Theotokos Sporuchnitsa hriešnikov.Súhlasím - mohlo by sa to stať v našich dňoch ... Alebo možno sa už niekde deje?