Zirkónový kameň - mystická sila bez hraníc

Zirkónový kameň je vzácny minerál najvyššej kvality.Vďaka prítomnosti elegantného dúhového lesku môže drahokam konkurovať najdrahším šperkárskym minerálom, z tohto dôvodu ho mnohí pomenujú „mladší brat diamantu“.

Všeobecné informácie o zirkóne

Veľmi často sa vyskytujú prípady zámeny, keď sa zirkónovému kameňu nazýva zirkónium.Dôvodom je skutočnosť, že názvy minerálov sú si navzájom veľmi podobné, a tiež preto, že zirkón vo svojom voľnom stave bol izolovaný od zirkónu.

Okrem toho existuje aj syntetická verzia kamene - kubického zirkónu, ktorá bola umelo získaná v laboratórnych podmienkach.A minerály prírodného pôvodu sú vzácnymi zirkónmi.

Slovo „zirkón“, ak bude preložené z perzštiny, bude znamenať „zlaté“.Tento názov minerálu určoval jeho medový odtieň.Často nájdete aj modré, zelené a červené zirkóny.Takáto rozsiahla farebná škála kameňov je spôsobená rôznymi spôsobmi ich spracovania.

V mnohých zdrojoch sa zirkón nachádza aj pod názvami hyacintu, azoritu alebo engelharditu.

Kameň sa vyznačuje žlto-zlatou farbou.Minerály sa menia v závislosti na odtieni a sú svetlohnedé,bledožltá až červenohnedá.Avšak v prírodných podmienkach sú zirkóny červenej, zelenej farby a dokonca nemajú žiadny odtieň!

Zirkón červenkastého odtieňa sa zaraďuje do samostatnej kategórie a nazýva sa hyacint a bezfarebné kamene môžu vďaka svojej brilancii a čistote konkurovať diamantom.

Najkrajší a najdrahší zirkón je priehľadný, ale spravidla je priesvitný alebo úplne nepriehľadný.Tento minerál sa vyznačuje zvýšeným stupňom hustoty, má vynikajúce charakteristiky lomu svetla.A vďaka svojej špeciálnej štruktúre kryštalickej mriežky je kameň veľmi citlivý na vysoké teploty a gama žiarenie.Vďaka tomuto účinku sa odtieň drahokamu a jeho vlastnosti značne líšia.

Odrody zirkónov

Existujú také variácie tohto minerálu:

 • Hyacint - líši sa priehľadnosťou, vyskytuje sa v odtieňoch červenej, oranžovej, ružovej alebo malinovej;
 • Jargon je klenot citrónovej farby.Túto skupinu tiež predstavujú zlaté, slamené alebo dymové žlté kamene;
 • Diamanty Matara - sú priehľadné a majú vynikajúci lesk diamantov.V prírodných podmienkach sa táto odroda takmer nikdy nenájde, ale niektoré farebné zirkóny po spracovaní pomocou špeciálnych gama lúčov sa stanú priehľadnými;
 • Malacon - kamene sa vyznačujú tmavohnedou farbou;
 • Starlit je ennoblovaná odroda zirkónu, ktorá je podpôsobenie tepla sa zmení na modré alebo modré;
 • Zelený zirkón - táto kategória nemá samostatný názov.Kamene môžu obsahovať častice rádioaktívneho uránu.

Zirkón je zväčša prídavným minerálom, ktorý je súčasťou horniny v minimálnom množstve.Nemá vplyv na všeobecnú klasifikáciu hlavného plemena a je vedľajším minerálom.Zirkón je minerál magmatického pôvodu, vyskytuje sa v pegmatitoch, granitoch a syenitoch.

V Ruskej federácii sú hlavnými ložiskami zirkónu smaragdové bane Uralu a ložiská diamantov v Jakutsku.Okrem toho sa v Barme, Thajsku, Nórsku, Vietname, na Srí Lanke a na ostrovoch Madagaskar nachádzajú čisté drahokamy s kvalitou šperkov.

Liečivé schopnosti minerálov

 • V staroveku sa predpokladalo, že kameň vylieči svojho vlastníka pred akoukoľvek chorobou.Bol mu teda pripisovaný schopnosť vyčistiť telo toxínov, aktivovať pečeň, normalizovať epifýzu a hypofýzu, zabrániť starnutiu a omladiť ju.
 • Žlté kamene úspešne zvládajú zápchu, zníženú sekréciu žalúdočnej šťavy, nočné mory, smäd a zvýšenú chuť do jedla.
 • Hyacinty sú určené na použitie, ak ste často nervózni, v noci hádzate a otáčate sa v posteli a trpíte neurózou a krvácanie z nosa.
 • Hyacint môže ženám pomôcť, akich vlasy rastú na tele a tvári a tento problém riešia aj červené zirkóny, ktorých liečivé vlastnosti sú veľmi podobné hyacintom.Aby sa dosiahol požadovaný účinok, kameň sa umiestni na niekoľko hodín do dolného brucha a potom sa manipulácia opakuje počas desiatich dní.
 • Modré zirkóny normalizujú metabolizmus v tele, zvyšujú zrakovú ostrosť a odstraňujú nadváhu.
 • Čierne zirkóny sa zvyčajne používajú nachladnutie, zápal pľúc, bronchitída, angína a iné patológie, ktoré spôsobili podchladenie.
 • ​​
 • Priesvitné alebo žlté kamene zmierňujú príznaky koronárnej choroby srdca.

Magická sila zirkónov

 1. Od dávnych čias boli ľudia presvedčení, že ak nosíte zirkón akoamulet, môžete sa chrániť pred údermi blesku.A pokúsili sa vyhnúť minerálom veľkých rozmerov, pretože vyvolali neustálu ospalosť.
 2. Predpokladá sa, že zirkón je mužský kameň s veľmi silnou energiou Yang.
 3. Drahokam posilní sebadôveru žien, viac nezávislých a skutočných „obchodných žien“.
 4. Prstene so zirkónmi sú vynikajúcim finančným amuletom, najmä ak o nich hovoríte pre šťastie.Takéto talizmany sú tiež nevyhnutné pre úspešné podnikanie.
 5. Prstene s oranžovými, hnedými, zelenými a žltými zirkónmi uľahčia uzatváranie ziskových obchodov.
 6. Mnoho ľudí verí, že zirkóny sú minerály mafie.Kameň sa stane patrónomv tých prípadoch, keď je potrebné niektoré informácie skryť pred ostatnými a verne slúžiť ľuďom s akýmikoľvek morálnymi kvalitami.
 7. V prípade potreby pomáha drahokam svojim majiteľom odhaliť tajomstvá a získať potrebné informácie.Z tohto dôvodu, ak sa prsteň so zirkónom stane majetkom prokurátorov, sudcov, vyšetrovateľov alebo forenzných vedcov, môžete v zákonných prípadoch počítať s jeho pomocou.
 8. Nerastné minerály poskytujú pomoc ľuďom na duchovnej ceste.Umožňujú vám maximalizovať intuitívne vnímanie reality, objasniť myšlienky, rozšíriť príležitosti v procese porozumenia rôznym tajným znalostiam.Preto môžu kamene úspešne využívať ľudia vedy, filozofie, teozofie a vedci.
 9. Tí, ktorí majú radi cestovanie, sa odporúča, aby si na cestu vzali oranžové alebo červené zirkóny.V prípade nebezpečenstva určite ochránia svojho majiteľa.
 10. Modré zirkóny sa uzdravia z nešťastnej lásky, zatraktívnia svojho majiteľa (alebo majiteľa) v očiach opačného pohlavia.
 11. Indickí obyvatelia ctia drahokam ako „mladší brat“ diamantu.Jogíni ju aktívne využívajú na koncentrovanie bioenergie.Predpokladá sa, že zirkón prebudí nadprirodzené schopnosti svojho majiteľa.
 12. V staroveku si ľudia v Rusku mysleli, že zirkóny pomáhajú akumulovať bohatstvo.Z tohto dôvodu ho obchodníci s radosťou používali ako mocný talisman.

Dozviete sa viac o úžasných tajomstvách zirkónunasledujúce video:

Marissa