Žltý zafír: solárny minerál s obrovskou magickou silou

Žltý zafír v hindčine sa nazýva Pukhraj, to isté slovo, ktoré obyvatelia Indie označujú ako žlté topázy s citrínmi.Kameň má veľmi dôležité miesto vo védskej astrológii.Védska tradícia tak rozlišuje iba 9 vzácnych minerálov, o ktorých sa predpokladá, že majú osobitný význam: sú to rubíny, perly, koraly, smaragdy, žlté zafíry, mačacie oči, chrysoberyly, granáty a hessonity.

Predpokladá sa, že existuje deväť astrologických korešpondencií pre týchto deväť drahých kameňov.Sponzorom žltého zafíru je Jupiter - najväčšia planéta v slnečnej sústave.

Všeobecné vlastnosti žltých zafírov

žlté zafíry sa získavajú z Barmy, Číny, Brazílie, Thajska, Spojených štátov, Tanzánie a Madagaskaru.Vklady zafíru tiež ovplyvňujú jeho vlastnosti.Najväčší počet ložísk žltých zafírov je na Srí Lanke.

Vysoko kvalitné zafíry sú v prírodných podmienkach vzácnosťou.Kamene majú jasnú farbu, priehľadnosť, sú bez vád a vtrúsenín.Žltý zafír je tiež charakterizovaný vysokým stupňomtvrdosť a nádherná žiara.

Podľa ich farebných variácií sa kamene môžu stretnúť od svetlo žltej po svetlo hnedú.Asterizmus je súčasťou niektorých minerálov.

Malo by sa poznamenať, že zafíry žltých kvetov častejšie falošne požičiavajú.Ďalej sa naučíte rozlišovať medzi prírodnými a falošnými minerálmi.

Určenie prirodzenosti žltého zafíru

Je potrebné sa bližšie pozrieť na kameň:

 • falzifikáty sa odlišujú prítomnosťou malých bublín;
 • Skutočné zafíry sú ťažké;
 • na prírodnom kameni nenájdete škrabance, na rozdiel od falošnej verzie;
 • tiež na prírodných kameňoch je možné sledovať čiary;
 • , ale tváre v tvare X sú charakteristické pre syntetické vzorky;
 • Je potrebné sa dodatočne vyzbrojiť lupou - na falošnom obrázku sú zreteľne viditeľné chyby (rôzne ohyby, krúžky a drážky);
 • svetlo by malo smerovať na kameň, prírodný minerál bude odrážať škvrny s nerovnomerným zafarbením;
 • Zárukou kvality bude nákup drahokamu v overených šperkových butikoch a dostupnosť osobitného osvedčenia.

Tam, kde sa používajú kamene, starajte sa o ne

Medzi klenotníkmi sú veľmi obľúbené žlté zafíry.Základným kovom pre ich rám je zlato.Šperky s vložkami zo slnečných kameňov sú vhodné pre mnoho odevov a vzhľadov.Napríklad každodenné oblečenie bude harmonicky dopĺňané malými náušnicami alebo náramkom.Je lepšie ozdobiť obchodné odevy bledšími.verzie minerálov.A večerné oblečenie priaznivo zdôrazňujú luxusné sady žltých zafírov.

Pre mladé dievčatá sa oplatí nosiť šperky malej veľkosti s jemnými odtieňmi minerálov.A zástupcovia spravodlivého sexu sú starší - je potrebné zvoliť masívne šperky s veľkými drahokamami.

​​

Ak ste zakúpili niekoľko položiek so žltými zafínami, nemali by ste ich všetky nosiť naraz - ostatným sa prejaví váš zlý vkus.

Je dôležité zabezpečiť, aby boli kamene správne udržiavané - aby sa zabránilo vystaveniu vysokej teplote, chemikáliám, vode a vysokej vlhkosti.Umiestnite zafírové šperky do samostatnej šperkovnice a pravidelne ich utrite mäkkou handrou.

Magická schopnosť nerastu

Dokonca aj naši vzdialení predkovia vedeli, že žltý zafír je mystický kameň.Toto je zoznam jeho hlavných magických možností:

 • pritiahne bohatstvo svojho majiteľa a poskytne finančnú pohodu v rodine;
 • slobodné ženy uľahčia vyhľadávanie v druhej polovici;
 • ľudia v politike a obchode sa vďaka minerálu stanú šťastnejšími;
 • tí, ktorí majú čisté myšlienky, budú chránení pred akýmikoľvek negatívnymi vonkajšími vplyvmi;
 • žltý zafír včas upozorní svojho majiteľa na pravdepodobné nešťastia;
 • médiá, ktoré používajú drahokamy, vykonávajú rôzne obrady a prichádzajú do styku s duchovným svetom
 • špeciálna energiakameň urobí jeho majiteľa sebadôverou vo svoje vlastné schopnosti, trpezlivý, pokojný, mierový, rozhodný, odvážny, zachráni pred ohováraním;
 • tvoriví jednotlivci budú môcť naplno využiť svoj potenciál;
 • žltý zafír zvláda rôzne obavy a úzkosti;
 • urobí jeho pána radostnejším a optimistickejším;
 • Kameň dodá fyzickému telu potrebnú životnú energiu a prispeje tiež k obnoveniu duševnej sily.

Upozornenie!Nepočítajte s podporou drahokamu všetkým, ktorí sú prekonaní hnevom, nenávisťou, závisťou a inými negatívnymi emóciami.Naopak, minerálne látky najlepšie pomôžu ženám, ktoré dosiahli vek 35 rokov.

Liečivá sila drahokamu

Žltý zafír má tiež silné liečivé schopnosti, a to:

 • kameň chráni svojho majiteľa pred stresovými a depresívnymi stavmi.;
 • bude mať pozitívny vplyv na odstránenie patológií, ako sú cukrovka, reumatizmus, astma a srdcové choroby;
 • bude mať priaznivý vplyv na celkový stav tela;
 • aktivuje imunitný systém;
 • zbavujú majiteľa prechladnutia a infekčných patológií;
 • odstráni nespavosť;
 • zlepší proces ukladania nových informácií do pamäte;
 • priaznivo ovplyvňuje procesy tvorby krvi a trávenia potravy;
 • verí sa, že kameň je schopný liečiť aj z rakovinových patológií!

Astrologická korešpondencia

Absolútne všetky minerály, drahé aj polodrahokamy, majú svoje vlastné energetické pole, ktoré môže mať pozitívny vplyv na organizmus a naopak deštruktívne.Z tohto dôvodu, skôr ako pôjdete do obchodu kúpiť produkty so žltými zafíry, stojí za to preskúmať, ako je tento kameň vhodný pre vaše súhvezdie.

Okamžite možno poznamenať, že minerál môžu nosiť iba silné, silné vôle.Patrónkou planéty je Jupiter.

Žltý zafír je veľmi vhodný pre Strelca.Pre ženy tohto znamenia poskytuje drahokam ochranu pre Cosmos.Ale predstaviteľom silnej polovice ľudstva bude minerál dôverovať vlastným schopnostiam a cieľavedomosti.Astrológovia odporúčajú Strelca kúpiť prstene so žltými kameňmi.

Vodnár sa môže tiež spoľahnúť na pomoc drahokamu - v nich zafír prebudí spiritualitu a prispeje k prijatiu správnych rozhodnutí v živote.Okrem toho minerál pridá Vodnáru dar výrečnosti.

Ďalším znakom zverokruhu, ktorý by mal hľadať pomoc aj od týchto šperkov, je Baran.Baran je svojou povahou veľmi temperamentný a nie vždy sa dokáže vyrovnať so svojimi násilnými emóciami.Ženy Barana sa dajú veľmi ľahko jinxovať a výrobky so žltými zafírmi ich jednoducho nájdu a chránia ich pred zbytočnými klebetami a urážkami, ako aj pred „zlým okom“.

Dev sa vyznačuje plachosťou a naivitou.Žlté kamene pomôžu Panne nájsť spoločnéjazykom so svojimi kolegami v práci a tiež vytvorí harmonickú atmosféru v rodine.Panny ženy by mali používať žlté zafírové krúžky, je lepšie ich nosiť neustále.

Pre dvojčatá je ťažké preukázať skrytý talent a schopnosti.Astrológovia ich preto radia, aby nosili zafírové náhrdelníky, aby sa mohli úplne vyjadriť.

Býk vďaka kameni zlepší náladu a pohľad na svet v pozitívnom svetle.Ďalší drahokam ich chráni pred bolesťami hlavy a rôznymi kardiovaskulárnymi patológiami.

Posledným znakom zverokruhu, ktorý musí mať k dispozícii položky so žltými zafírmi, je Škorpión.Kameň pomôže týmto ľuďom vyrovnať sa so svojou prirodzene násilnou dispozíciou a tiež eliminuje nepotrebné zážitky a úzkosti.To je veril, že žltý zafír môže dokonca vyčistiť energiu tých, ktorí sa narodili v tomto zverokruhu súhvezdí.

Na konci článku si pozrite tematický videoklip:

Marissa