Znak: ak počas dňa došlo k uzavretiu kvetov púpavy

Ak sú kvetenstvo púpavy zatvorené počas dňa, čo je to znamenie?Čo môže predvídať správanie rastlín?Ukazuje sa, že toho je dosť veľa (a pre tých, ktorí sú často v prírode, to nie sú správy).

Púpavy a počasie

Ľudstvo sa naučilo predpovedať počasie rastlín od okamihu, keď ich začalo pozorovať.Divoká zver sa snaží zachrániť seba, schovať sa pred nepriaznivým počasím.Letní obyvatelia to nemusia vysvetľovať, zo všetkého najlepšie vedia, že na záhrade je celé hydrometeorologické centrum.

Púpavy kvitnú začiatkom leta, jedného z prvých ohlasov tepla a nadchádzajúcich sviatkov.Popoludní - našuchorené žlté škvrny na trávniku, večer a v noci - naskladané kvetenstvo.Púpavy sú jednou z tých rastlín, ktoré sa otvárajú počas dňa a zbierajú lístky v noci, takže môžete uhádnuť čas s určitým stupňom presnosti (ak viete, kedy je úsvit vo vašej oblasti, kedy je západ slnka).

Čo keď sa púpava uzavrie popoludní?Znak znie:prší .Užitočná predpoveď, ak ste v prírode!

Varianty znamienok

  • púpava v štádiu bielej a našuchorenej gulepred dažďomzabráni vetru v zbere semien.A dokonca úmyselne vyhodiť do vzduchu;
  • aj keď je obloha v oblakoch, ak púpavy nezískali okvetné lístky,nedôjde k dažďu ;
  • Púpava uzatvára kvetenstvona chladenie .

Keď púpavy dosiahli zrelosť (chcem povedať - životná múdrosť) a zo žltých kruhov premenených na biele gule je možné predpovedať dážď, nielen nimi poskladané /otvorenéokvetné lístky, ale aj to, či dobrovoľne vypustia semená na chumáčiky padákov.V daždi sa chmýří zvlhnú a nebudú odletieť, a preto je dôležité, aby púpava rozširovala semená na čo najväčšie územie.

Racionálne jadro

Nie všetky, ale veľa znakov má korene v určitej vedeckej pravidelnosti.Čo sa deje s púpavou?

Existuje niečo také: nastia (škaredé pohyby) - pohyb listov, kvetov, okvetných lístkov rastlín v závislosti od poveternostných podmienok a celkového stavu životného prostredia.Slnečnice, ktoré sa otáčajú po slnku, sú skvelým príkladom.

Existujú okrem iného:

  • Thermonastia - pohyby spôsobené zmenami teploty.
  • Fotonastia - pohyby spôsobené zmenou osvetlenia.
  • Niktinastia - pohyby vyvolané súčasnou zmenou teploty a svetla, ktoré v noci „zaspávajú“ rastliny.

Púpava je vidieť na fotonastiách, to znamená, že otvára okvetné lístky za jasného svetla.Ochutené tabakové kvety sa správajú opačne, otvorené v tme.

Teplota púpavy prakticky neovplyvňuje.Zhromažďuje okvetné lístky nie preto, že „pociťuje“ nočný prístup, ale preto, že je menej svetla.V prírode je to jedna a tá istá vec: deň je svetlo, noc je tma.

S výnimkou zatiahnutej oblohy.Púpava nemá dostatok svetla a vytlačí kvetenstvo.Odtiaľ pochádza pôvod.Ostatné rastliny, ktoré sa správajú rovnako: čakanka a zemiaky (keďkvety, samozrejme).Svietiť lampu na púpave za pochmúrneho počasia - a postupne sa otvára.

Púpavy kvitnú, keď je vonku stále dosť chladno, takže medzi nimi sú zlí poradcovia blízkeho chladenia.Nereagujú na vlhkosť.Presnejšie povedané, možno reagujú, ale nie tak, aby ľudia videli.

Značka všeobecne funguje dosť vedecky: ak je obloha tak dlho zamračená, že púpavy uzavierajú kvetenstvo (nerobia to okamžite), pravdepodobne prší.Skryte alebo vyberte dáždniky.

Pampeliónové barometre nefungujú alebo nefungujú s chybami, keď:

  1. Večer sa blíži.V niektorých regiónoch sa púpava začína popoludní zatvárať o tri.
  2. Púpavy rastú v hustom tieni.Ale spravidla tu kvitnú ťažko.

Pre nás sú tri hodiny stále deň v plnom prúde a pre púpavy je takmer čas ísť nabok.Ale „vstávajú“ skôr: v lete - okolo šiestej ráno.Od tejto chvíle začína ich deň, od tejto chvíle môžete nasledovať: zhromaždí kvetenstvo v daždi alebo nie?

Ak v blízkosti nie je žiadna púpava, dá sa predvídať dážď podľa správania krokodílov: zbierajú lístky počas chladenia a pred dažďom teplota klesá.Ďatelina v horúčave spája a znižuje listy, a keď je zima, narovná sa do normálnej polohy.Rastliny sa cítia viac ako naše!

Nevieme však o tráve alebo kvetine, ktoré by boli citlivé na zmeny tlaku (čoskoro bude nevyhnutným znakom dažďa).Škoda!Poďme na púpavy.