Znak: vrabci plávajú v kaluži - interpretácia

Vrabec - sivý, nedescriptový vták - každý vie.Vrabci dlho žili v tesnej blízkosti človeka a ľudia sa dokonca naučili predpovedať počasie pre jednu alebo druhú z akcií týchto vtákov.Napríklad jedným z najznámejších je ľudový znak - vrabci plávajú v kaluži.

Známky - vrabci sa kúpajú v kaluži: tlmočenie ]

Vrabci na kúpanie v kaluže sú mimoriadne zábavní.Naši predkovia si to raz všimli.A čoskoro bolo pozorované, že teplota vzduchu stúpa, slnko sa začalo tvrdšie páliť a dážď niekde úplne zmizol - skrátka prichádzalo sucho.

Prostredníctvom pozorovania si ľudia uvedomili, že ak sa vrabci kúpajú v kaluži, nezaberá to dobre.Začiatok obdobia sucha predznamenal štíhly rok, čo veľmi rozrušilo obyčajného roľníka, ktorého život závisel výlučne od poľnohospodárstva.

Pokiaľ ide o modernosť, ľudia sa už dlho naučili, ako úspešne odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam a zachrániť úrodu pred úrodou, takže vrabci v kaluže teraz nespôsobujú žiadne obavy.budúcnosť.Naopak, tí, ktorí sú oboznámení s týmto národným znakom, sa začnú radovať v očakávaní začiatku slnečného počasia, pretože spolu s teplom slnko prinesie príležitosť stráviť čas na čerstvom vzduchu, vydať sa na prechádzku, opaľovať sa, plávať.

Interpretácia znakov je ovplyvnená aj obdobím, v ktorom sa vtáky v louži potešia:

 • , ak k tomu dôjde na jeseň.dopredu sú teplé a suché dni;
 • , ak k tomu dôjde v lete, teplo sa zapáli.
 • Verí sa, že vrabci, rovnako ako mnohí ďalší predstavitelia fauny, sú schopní predvídať zmeny počasia, takže začnú s vodou postupovať skôr, ako teplota vzduchu stúpne.

  Čo možno očakávať, keď sa vrabci kúpajú v piesku alebo v prachu?

  Ďalším bežným znamením je vrabci kúpajúci sa v prachu alebo piesku ] .Ľudia jej dávajú úplne opačný výklad.Ak si náhle všimnete, ako sa vrabec krúti s vytrhnutím v cestnom prachu alebo v piesku, je čas uvariť teplé oblečenie, gumové čižmy a dáždnik.Znečistené alebo piesočné kúpele sivé vtáky sľubujú ochladenie a dlhotrvajúce dažde.Prekvapivo sa toto znamenie veľmi zriedka mýli.

  Vedecké zdôvodnenie bude mať

  Ak obyčajní ľudia stále počúvajú znaky vrabcov, potom ornitológovianenájdu nič záhadné v správaní a konaní týchto svižných vtákov.

  Vrabci,Rovnako ako iné vtáky sa usadia v hniezdach, ktoré sú úplne prístupné rôznym malým parazitom - ľahko prechádzajú na perie a spôsobujú vtákom veľa nepríjemností.V kaluže sa vrabci kúpajú pred oteplením, pretože aktivita parazitov dosahuje svoj vrchol práve v horúcom počasí.

  Hygienické postupy, ako je kúpanie v prachu alebo piesku, tiež pomáhajú vtákom očistiť ich perie od malých škodcov, a tým ho udržujú nedotknuté.Keby vrabci stratili väčšinu svojho peria kvôli všiam, schopnosti lietať, stratila by sa spolu s nimi schopnosť vykonávať bežné životné činnosti.

  Vezmite to - vrabci plávajú v kaluži - môžete si vziať ďalšie logické vysvetlenie.Pred začiatkom sucha sa kaluže zahrievajú pod lúčmi spáleného slnka a určite vtáky radi striekajú do teplej vody.A ak začne chladenie, prší - voda v kalužiach sa tiež stáva nepríjemne chladnou a kúpanie v teplejším a suchšom piesku (alebo prachu) by bolo pre vrabcov veľkým potešením.

  Vrabci sa kúpajú v kaluži: sledujte vtipný pohľad na videu:

  Ďalšie ľudové postavy spojené s vrabcami]

  S malými vrabcami sú spojené aj iné ľudové znaky a viery.Môžu sa podmienečne rozdeliť do dvoch kategórií:

  • značky, ktoré poskytujú meteorologickú predpoveď;
  • znaky a presvedčenia osvetľujúce iné aspekty ľudského života.

  Znaky s vrabcami o počasí

  Chcete poznať počasie v blízkej budúcnosti?Sledujte vrabcov.

  • Ak sa vtáky rozhodli začať stavať a vybavovať si hniezdo ráno, očakávajú teplo a slnečné žiarenie.Určite nebude zlé počasie - aspoň do konca dňa.
  • Vrabčie kŕdle lietajú takmer nad zemským povrchom - dážď sa blíži, možno dokonca s búrkou.
  • Malé vrabce sa v zimnom dni rozšírili a rozšírili - sa očakáva zrážka vo forme snehu.
  • Vtáky začali v letný deň hlasno bzučať - za tri dni sa vyskytnú zrážky.

  Iné znaky a presvedčenia o vrabcoch

  Vrabec si získal slávu nielen dobrého predpovede počasia, ale stal sa aj hlavnou postavou niektorých populárnych názorov, ktoré sa týkajú každodenného života človeka.

  V staroveku sa vrabcom pripisovala mužská symbolika.Výsledkom bolo presvedčenie, že vrabec, ktorý sa usadil na streche, sľubuje skorý príchod dohadzovačov a manželstvo s nevestami za manželstvo, ktorí žijú v tomto dome.Ak je už dievča zasnúbené s ňou zasnúbenými (alebo ženatými), vrabec v tomto prípade upozornil na vzhľad chorého priaznivca, pod ktorého vplyvom môže dôjsť k nezhode medzi nevestou a ženíchom (manželkou a manželom).

  Za zlé znamenie sa považovalo, že vrabec vletel do otvoreného okna.To znamenalo, že problém by čoskoro narazil na dom, alebochoroba zabije jedného z členov domácnosti, alebo dokonca jeden z ľudí žijúcich v tomto dome pôjde do iného sveta.Vták narazil do okna alebo niekoľkokrát narazil na sklo - zlá správa.Ak sa však vrabec dostal do domu iným spôsobom, mali by sme očakávať ťažkosti.

  Mali by ste byť opatrní na ceste, ak daný vták preletel priamo nad vašou hlavou - na ceste sa čaká zlyhanie.

  Niektoré presvedčenia sa týkajú mŕtveho vrabca.Ľudia v staroveku verili, že nie je možné zabiť tohto malého vtáka (aj náhodou, nechcú ho), aby nevyvolávali katastrofu.Zlým znamením je vidieť mŕtveho (zabitého) vtáka: narazíte na problémy.

  Ak ste videli vrabca v nočnom sne, sa môžete radovať: čoskoro nájdete priaznivé zmeny .Váš život bude naplnený láskou a harmóniou.

  Na základe folklóru sa vyvinuli rôzne znaky a povery o vrabcoch.Sláva tohto malého šedého vtáka samozrejme nie je veľmi dobrá, ale niekedy môže byť užitočné sledovať správanie vrabca.