Známky jesene - pre dobré a zlé počasie

Jeseň je možno najzáhadnejším a najromantickejším obdobím roka.Nie je zbytočné, že jeseň vždy chválili básnici a umelci rôznych období: o nej boli napísané verše a jej krása bola opísaná v mnohých dielach.V národnom kalendári boli značne populárne nápisy o jeseň, ktoré boli zostavené na základe pozorovaní zákonov okolitej prírody, ako aj súvislostí s konkrétnymi udalosťami.

Naši predkovia neboli ďaleko od vedy a techniky, ale snažili sa vysvetliť všetky udalosti okolitého života pomocou znakov a presvedčenia, ktorým sa úplne dôverovalo.

Známky o páde

S pomocou ľudových znakov o páde mohli naši predkovia úspešne predpovedať nadchádzajúce počasie a tiež zistiť, čo prinesie jar alebo zima.budúci rok úrodná plodina alebo nie.

Malo by sa poznamenať, že predpoveď počasia podľa starodávnych znakov je dnes pre mnohých ľudí naliehavou témou.Pokúsime sa zistiť, ktoré z jesenných značiek nám čo najviac povedia o nadchádzajúcich zmenách poveternostných podmienok.

Každý vie, že podľa kalendára začiatok jesene pripadá na 1. septembra a prvé jesenné znaky nám hovoria iba o listovom páde, ako aj o odchode vtákov.Napríklad, ak listy začali spadať skoro, stojí za to čakať na skorú zimu.Na konci skorej, veľmi chladnej a drsnej zimy vždy pôsobil vzhľad neskorého listového pádu.

Ak do konca septembra všetky listy padnú z osiky a brezy, budúci rok sľubuje, že bude veľmi úrodný.A akjabloň náhle kvitne na jeseň, potom v tomto prípade nie je presvedčenie v poriadku - naznačuje to bezprostrednú smrť osoby, ktorej obydlie je blízko.

Ak sťahovavé vtáky letí vysoko nad zemou, očakáva sa vynikajúce počasie.A naopak, ak sa vtáky snažia lietať čo najbližšie k zemi, čoskoro prídu vážne mrazy.

Zistíte, že daždivé dni prídu veľmi skoro podľa týchto názorov:

 1. Na žaluďoch sa vytvára hrubá šupka - to znamená, že čoskoro bude veľmi chladno.
 2. Jasne blikajúce hviezdy na oblohe v novembri naznačujú prudké zhoršenie počasia, výskyt silného vetra.
 3. Ak sa na horskom popole vysadí veľa bobúľ, jeseň sľubuje veľmi daždivé obdobie.
 4. Ak sú oblaky nízke v septembri, príde čas dlhých dažďov a chladného počasia.
 5. Ak chcete vidieť labuť lietajúcu nad zemou, sneh čoskoro padne a dážď predbieha lietajúca husa.
 6. Ak sa po oblohe objaví na oblohe veľký biely oblak, počasie sa za niekoľko týždňov výrazne zhorší.

Nasledujúce značky naznačujú dobré počasie:

 1. Ak je západ slnka jasne červený, na jeseň nebude skoro žiadny dážď.
 2. Ak je obloha skoro jasno skoro ráno, nie sú na ňom žiadne mraky, v blízkej budúcnosti bude počasie slnečno, bez dažďa.
 3. Vzhľad jasných hviezd na oblohe v októbri predstavuje teplé a slnečné dni.
 4. Počujete hrom v septembri?Tešíme sa na teplé a slnečné dni čoskoro.

A za toomes môžete zistiť, že zima bude teplá:

 1. Kým listy nespadnú z čerešní, nemali by ste sa báť snehu a námrazy, počasie zostane teplé.
 2. Výskyt veľkého počtu komárov koncom jesene naznačuje miernu zimu.
 3. Ak sa kurčatá začnú skoro topiť, zima tento rok nepríde do vašej oblasti.
 4. Ak ráno 9 novembra (zimný deň Matron) dôjde k silnej hmle, v decembri by sa malo očakávať teplé počasie.

Ľudové znaky, ktoré naznačujú, že zima bude tvrdá:

 1. V lese je málo húb - zásoby teplých odevov, zima bude veľmi mrazivá.
 2. Vzhľad veľkých mravcov tiež naznačuje silné mrazy.
 3. Ak sa veveričky snažia zásobiť čo najviac orechov, oplatí sa čakať na dlhú a mrazivú zimu.
 4. zajace si začali vlasy vybieliť - blíži sa veľmi chladná zima.
 5. Prítomnosť veľmi veľkej úrody horského popola naznačuje, že zima príde skoro a bude obzvlášť silná.

Znaky neživej prírody

Niektoré jesenné príznaky sa tiež interpretujú podľa zmien, ktoré sa vyskytujú v neživej prírode.Naši predkovia dokázali predpovedať počasie silou a smerom jesenných vetrov rozptyľujúcich zlaté listy, množstvo zrážok a stav mrakov na oblohe.Ak budete pozornejší a bližšie sa pozriete na okolité objekty a javy, naučíte sa pre seba veľa zaujímavých vecí a vyriešite mnohé tajomstvá prírody.

 • škorci nie sú v žiadnom zhone letieť do teplejších podnebia a zajace nemenia svoj kožuch dlhú dobu - pripravte sa natáto jeseň bude dlhá, veterná a daždivá;
 • počas indického leta visí veľa pavučín - čakajte na teplú jeseň a daždivú zimu;
 • na jeseň vtáky lietajú nízko nad zemou - znamenie naznačuje, že zima bude zima;
 • Rastliny sú silne opletené pavučinami, čo vedie k skorému otepľovaniu.

Po správnom prečítaní a interpretácii jesenných znakov s prísloviami budete určite nasledovať tento vzorec: všetko v prírode určite zaujme svoj smer a zmena jednej udalosti vždy predznamená začiatok ďalšej fázy.Ak vezmeme do úvahy príslovia na rovnakej úrovni ako sú znaky, môžete pre seba objaviť veľa tajomstiev okolitej reality.

S ich pomocou je možné charakterizovať rôzne poveternostné javy, ako aj ich spojiť s určitými udalosťami.V mnohých príznakoch sa dotýkajú také javy ako hrom a blesky, a to sa dá celkom ľahko vysvetliť.Hrom vždy vystrašil ľudí a blesk mohol úplne odniesť život.A včas, predvídaný výskyt hromu a blesku umožnil vyhnúť sa nešťastiu.Náhly výskyt búrky tiež naznačuje znamenie.

​​

Viera v znaky je, samozrejme, absolútne osobnou záležitosťou každej osoby.Znaky sa objavili v dôsledku skutočnosti, že ľudia po stáročia pozorovali určité vzorce živej a neživej prírody, ako aj správanie zvierat a ďalšie veci.V našom svete sa nič také nedeje a ak po tisícročiach prídu do našich dní príznaky,to znamená, že stále majú nejaký zmysel.