Známky: môžem dať ikony ako darček?

Pravoslávni kňazi nepoznávajú znamenia, pretože ich považujú za zlý podvod.Ikona je stelesnením svätosti a čistoty.Odkiaľ pochádzajú znamienka, že darovaná ikona môže spôsobiť problémy?Za starých čias sa pokúšali opustiť darované ikony, pretože ich pokazili.Známky: môžem dať ikony ako darček?Zvážte problém podrobne.

Obsah
 1. Znaky ikon
 2. Ikony pre ženy a mužov
 3. Ikony pre svadbu
 4. Ikony pre krstiny
 5. Prekúrenie domácnosti
Známky o ikonách

Bolo všeobecne známe, že darovaná ikona prináša do domu nešťastie.Po prijatí takého daru, hádok a škandálov začalo v dome, chorá domácnosť trpela vážnymi ochoreniami alebo dokonca išla do iného sveta.Bolo to kvôli škode, ktorú zlí ľudia priniesli prostredníctvom ikony.

V modernom svete sa však nemožno takýchto prekvapení obávať, najmä ak ikonu predstavujú príbuzní alebo blízki ľudia s dobrými želaniami a zo srdca.Zástupcovia pravoslávnej cirkvi sa domnievajú, žezasvätená ikona prináša do domu Božiu milosť, očisťuje negatívnych a požehnáva tých, ktorí v dome žijú .

Ikony by sa mali uvádzať v súlade s pravidlami stanovenými cirkvou:

 • prezentujú personalizované ikony v deň svojich narodenín;
 • sa chorým dávajú ikony, ktoré pomáhajú pri liečení;
 • kolegom a predstaveným by sa mali predstaviť ikony, ktoré pomáhajú pri práci a podnikaní;
 • Ikony sa poskytujú rodinným príslušníkom, ktorí požehnávajú rodinuohnisko;
 • Mladé dievčatá dostávajú obraz svätých a mladí muži sú svätí Boží.

Je zvykom dávať ikony na svadbu, mali by to robiť iba rodičia novomanželia alebo blízki príbuzní.Pre nevestu si vyberte obraz Panny a pre ženícha - Ježiša Krista.

Svätí môžu byť obdarovaní kedykoľvek, ikony (venované dôležitej udalosti - narodenie, svadba, krstiny) sú vybavené silnejšoupôvabnou činnosťou .

Mali by ste tiež vedieť, kde by sa ikona mala nachádzať v dome.Z tohto dôvodu existoval „červený roh“, to znamená najvýznamnejšie miesto v dome.

Je možné dať nezasvätené ikony cirkvi vyrobené vlastnou rukou?Nezasvätený obraz nemá pozitívnu energiu, takže v zbore musia byť zasvätené ikony, ktoré vytvorili sami.

Ikony pre ženy a mužov

Predpokladá sa, že ikony zodpovedajúce pohlaviu osoby možno priniesť ako darček.

Pre ženy :

 • Kazanská ikona Matky Božej - pre rodinné blaho a liečenie chorôb;
 • Vladimír Ikona Matky Božej - pre blaho detí;
 • Ikona s tromi rukami - na ochranu domácnosti a zmiernenie depresie;
 • Iveronská ikona Matky Božej - na vyslobodenie z hriechov;
 • Betlehemská ikona Matky Božej je pre tých, ktorí chcú založiť rodinu.

Pre mužov :

 • Spasiteľ nevyrobený rukami - pre domáce modlitby;
 • Ikona sv. Mikuláša - pre tých, ktorých práca súvisí s cestovaním;
 • Ikona Guardian Angel - na ochranu predproblémy a pokušenia;
 • Obraz svätého patróna je určený pre rodinné blaho a výber správnej cesty života.

Je možné prijať ikonu od cudzinca ako darček? Ak vzniknú pochybnosti o úprimnosti darcu, musíte vziať svätyňu do chrámu na posvätenie.Ministri cirkvi vykonajú obrad zasvätenia a ikona prinesie dobré výsledky.

Pri prijímaní svätyne ako darček nezabudnite poďakovať Bohu. Po vďakyvzdaní pripojte čelo a ikonu.Pamätajte, že svätyňu nemôžete spáliť ani zahodiť.V extrémnych prípadoch ju zoberte do kostola.

Ikony na svadbu

Na svadbe je zvyčajnéposkytovať obrázky Matky Božej a hierarchie ktorú kňaz zasvätil zvláštnym obradom.Tieto dve svätyne, podľa všeobecnej viery, chránia mladú rodinu pred spormi a rozvodmi.

Môžete dať mladýmsnímky Fevronyi a Petra , ktoré sa považujú za patrónov páru.Dobrým darom od rodičov budeFedorov ikona Matky Božej , ktorý pomáha otehotneniu a chráni matku a dieťa pred nepriaznivými chorobami a chorobami.

Obraz svätých predkovpomôže posilniť rodinné vzťahy a prispeje k rozšíreniu klanu.V predvečer svadobnej oslavy nezabudnite vykonať špeciálny rituál zasvätenia ikon.

Ikony na krstiny

Krstiny sú dôležitou udalosťou v živote malého človeka, jeho rodičov a krstných rodičov.Hlavným darom na krst by mala byť ikona, ktorá chráni dieťa pred nepriazňou osudu a pomáha vydať sa na cestu pravdy.Tradične bohyne dajte dieťaťu odmeranú ikonu , ktorá je na objednávku a zodpovedá rastu dieťaťa.Môžete však darovať odmeranú ikonu zakúpenú v kostole.

Dobrým darom na krst budeOsobná ikona , patrónka malého muža.Ikona bude sprevádzať pravoslávnych počas celého jeho života.Je považovaná za ochrankyňu, patrónku. Jej patrónka môže byť požiadaná o splnenie túžob.Pri detskej postieľke je umiestnená personalizovaná ikona, aby sa jej tvár pozerala na dieťa.

Na krst je tiež možné predložiť:

 • Obraz Panteleimona liečiteľa;
 • Obrázok Nicholasa Wonderworkera;
 • Obraz Matky Božej;
 • Obrázok Moskovskej Matrony.

Nezabudnite vopred zasvätiť ikony v kostole.

Domácnosť

Nový dom by mal mať svojho patróna, takže je obvyklé dávať ikony pre domácnosti.Zvyčajne sa dá daťikonu Matky Božej na príhovor , ktorá chráni dom pred problémami a poškodením.Podľa tradície sa ikona zobrazuje pred vstupom do nového domu, noví osadníci musia vstúpiť do miestnosti už s ikonou.

Ďalším patrónom nových osadníkov jeFold .Toto sú tri obrázky spojené do jednej ikony - Panna, Nikolai , Zázrakový robot a Ježiš Kristus.Sklad môže nahradiť ikonostas, ktorý sa podľa tradície vyžaduje v každom pravoslávnom dome.

Čo iné sa môže dať pre domácnosť:

 • Ikona nerozbitnej steny - na ochranu pred zlodejmi a zlom;
 • Icon Impassable Door - chráni pred nepriateľmi a votrelcami;
 • IkonaHoriaci oheň - na ochranu proti požiarom;
 • Obrázok s krížikom - ochrana pred zlom a nepriazňou života;
 • Ikona výdajného automatu - na ochranu pred duchovnou a materiálnou chudobou.

Pamätajte, že ikony v dome sa nesmú zavesiť na stenu - sú umiestnené.V prítomnosti svätých tvárí sa človek nedá prisahať, pľuvať a správať sa nedôstojne.Ak sa v miestnosti plánuje párty, je lepšie presunúť ikony do inej miestnosti.Zlým znamením je prasknutá ikona - ide o chorobu alebo smrť príbuzného.