Známky na svadbu - čo je možné a čo nie?

Ľudové znamenia sú skúsenosťou, ktorú zhromaždili generácie našich predkov a ktoré sa zachovávajú dodnes.Nerobte chybu a nezmieňajte si znaky a povery, pretože tie nie sú skúsenosťami, ale sú založené viac na mystike a ignorancii.Známky pre svadbu je jednou z najpopulárnejších kategórií.Ľudia vždy slávnostne naplňovali túto slávnostnú udalosť špeciálnou symbolikou a snažili sa zistiť, ako sa ukáže počet novomanželov podľa mnohých znakov.

Svadobné znamenia pre novomanželov

Upozorňujeme na najobľúbenejšie svadobné znamenia, ktoré vám povedia, čo môžete a čo nemôžete urobiť v tento deň.Vyplatí sa ich načúvať, ak chcete, aby sa manželský život formoval čo najpriaznivejšie.

 1. Nedovoľte, aby niekto vyskúšal zásnubný prsteňpred svadobným obradom alebo po ňom.V opačnom prípade riskujete, že prenesiete svoje šťastie na inú osobu.
 2. Je potrebné, aby ženích v tento slávnostný deň dal mincu do pravej topánky- mladým ľuďom poskytne šťastný a pohodlný život.Mince by sa potom mali starostlivo uchovávať ako dedičstvo.
 3. Obaja novomanželia musia pripevniť hlavu dole na oblečenie na bezpečnostnom špendlíku- to ich zachráni pred zlým okom.Pokiaľ ide o nevestu , zlý kolík na oči je pripevnený k vnútornej strane šatstva a pre ženícha - v oblasti boutonniere, ale kolík nie je voľným okom viditeľný.
 4. Nevesta v deň svadby musí byť oblečená vo všetkom novom .Tiež odporúčanézošívajte niekoľko stehov na lem šaty alebo na iné miesto, ktoré je pre zvedavé oči neviditeľné.Na tento účel použite modré vlákna (to vás ochráni pred zlým okom).Topánky by mali mať uzavreté ponožky.
 5. Tesne pred svadobnou procedúrou by nevesta mala plakať trochu , potom bude podľa znakov rodinný život veľmi šťastný.Je lepšie, že tieto slzy boli spôsobené rozdeľovaním slov rodičov a nie nejakými problémami alebo prekrývaním.
 6. Pred prepustením dievčaťa do matriky musí jej matka previesť jedno z rodinných dedičstiev : krúžky, kríže, brošne, náramky a iné šperky sa môžu objaviť vo forme pamiatok.Je dôležité, aby ste túto maličkosť nosili počas svadby a následne ju starostlivo uložili.
 7. Pred svadobným /sobášnym konaním nesmie byť nevesta v zrkadle. Je dovolené sa pozerať na seba bez rukavíc a závojov v jednom oblečení.
 8. Nevesta a ženích by mali kyticu držať v rukách po celý deň .V núdzových situáciách je možné dať matke alebo ženíchovi kyticu.Až na svadobnú hostinu je možné položiť kvety na stôl vedľa vás a po oslave by ste ich mali určite vziať so sebou do spálne.Naši predkovia verili, že po uvoľnení kytice z rúk uvoľníte svoje šťastie.
 9. Keď nevesta opustí dom, podlahy by sa mali umyť , prinajmenšom symbolicky.To uľahčí proces jej prechodu do mužského domu.Je to správne pre jej matku.A svadobný sprievod bude chvíľu čakaťminút.
 10. Pri odchode z domu by nevesta mala zahodiť závoj .Tento toaletný predmet ju ochráni pred zlým okom.Keď nevesta vstúpi do matriky alebo kostola, bude možné sklopiť závoj.
 11. Potom, čo ženích položil snubný prsteň na prst nevesty , nemala by sa ani on, ani on dotknúť prázdnych škatúľ, v ktorých boli umiestnené krúžky.Je lepšie, keď to vezme jeden z nezosobášených družičiek.
 12. Nezúčastnené osoby by nemali opravovať oblečenienevesty alebo ženícha, je dôležité, aby ste to počas obradu sledovali.
 13. Novomanželia by mali byť stále spolu , aby nikomu nedovolili chodiť alebo stáť medzi nimi.Vďaka tomu bude manželský zväz silný a nezničiteľný.
 14. Je dôležité, aby nevesta a ženích súčasne vyhodili svadobné sviečky , čo im spolu poskytne dlhý život.
 15. Po svadobnom postupesa mladí ľudia musia pozrieť do jedného zrkadla .To im pritiahne šťastie, urobí z nich manželský život priateľským a šťastným.
 16. Pri odchode z matriky alebo kostola by ste mali posypať mladými krupicami : môže ísť o zrno proso, ryžu alebo pšenicu.Podľa príznakov to poskytne manželom šťastný život.
 17. Mladí ľudia nemôžu ísť na svadobnú oslavu na priamej ceste .Naši predkovia verili, že je potrebné zamieňať zlých duchov, a preto si vybrali najťažšiu cestu.V niektorých krajinách existuje dokonca tradícia viazania prázdnych plechoviek zozadu na konzervovaný tovar, ktorý ich strachmi odstrašuje zlých duchov.
 18. Keď novomanželia jazdia horev mieste manželstva musíte, aby auto hlasno pípalo. Vystraší tiež zlých duchov, ochráni ich pred zlým okom.
 19. Novomanželia na svadobnej hostine môžu tancovať iba so seboua symbolicky so svojimi rodičmi.Ale po tanci s deťmi by ich rodičia mali znovu spojiť.
 20. Nevesta by mala rezať svadobnú tortua nôž by mal nosiť ženích.Novovyrobený manžel dá svojej žene kus s hlavnou kresbou a ďalšia nevesta ju predstavuje ženíchovi.Až potom sa koláč distribuuje hosťom.Táto značka označuje vzájomnú dohodu a vzájomnú pomoc.
 21. Keď sa posteľ pripravuje pre mladých , mali by byť vankúše položené tak, aby kusy vankúšov boli v pevnom kontakte.Tým sa zabezpečí priateľský život.
 22. ​​

Známka svadby, ktorú by mala vedieť každá nevesta

Známka týkajúca sa odstránenia závoja.Vo väčšine prípadov je zvykom vybrať si z hostí mladý pár a zdá sa, že sa stanú „nevestou“ a „ženíchom“.Zobrali dievčenský závoj, odobraný od skutočnej nevesty, a dali ženichovej gombíkovej dierky imaginárnemu ženichovi

Podľa znakov však nemôžete gombíkovú dierku a závoj neopustiť! Pri tejto príležitosti bolo vynaložené znamienko hádzania kytice.Po svadbe by mal byť závoj a boutonniere doma ako rodinné dedičstvo.Keď sa pár objaví s dieťaťom a ochorie, musí byť zakrytý touto položkou alebo zavesený na postieľke.Takto sa získa ochrana pred zlým okom.