Známky o metle do kúpeľa

Vyhrievanie kúpeľa a umývanie našich predkov bolo veľkým problémom, a to nielen kvôli úsiliu (ťahať vodu a nasekať drevo - už vás unaví), ale aj kvôli osobitnej zraniteľnosti osoby pri umývaní.Liečebný dom, ako každá iná dôležitá miestnosť, bol zarastený rôznymi zákazmi, význammi a kúpeľná metla nebola zbavená známok.

Kúpeľný dom je miesto, kde ľudia umývajú a komunikujú a zlepšujú svoje duševné a fyzické zdravie.Aj naše predné matky tu porodili.Podľa dlhodobého presvedčenia žijú v kúpeľoch rôzni zlí duchovia. Najdôležitejšou (a najrozumiteľnejšou pre ľudí) je banner, ten istý majiteľ v parnej miestnosti ako šotek v dome.

Mnohé znaky týkajúce sa kúpeľa a použitia kúpeľného domu sú vo všeobecnosti určené vzťahmi s kúpeľným domom.Nemal by sa uraziť, mal by sa rešpektovať a vždy mu nechať umývadlo s vodou a metlu - aby si vzal parný kúpeľ.Preto sa metly musia zobrať s rezervou, inak bude banner urazený a nedovolí vám pokojne sa umyť.

Správna metla

Nesprávne zvolený nástroj zničí celú vec.Takže je to s metlou: maximálny úžitok a potešenie prídu iba od toho správneho.Malo by to byť nielen objektívne výhodné: silné, nadýchané, z mladých vetiev, ale aj skutočné nadprirodzené pravidlá.

Tradičné metly - breza a dub, borievka pre tých najtrvalejších.Nikto nezakazuje použitie liesky, šípky, brest, javor - hlavná vec je, že strom je vhodný.Ako to definovať?

  • Považuje sa za zlé znamenieoddeľovanie vetiev metly od stromu, ktorý kedysi vyhorel .Úplne spálená vetva použiteľná s listami sa samozrejme nezmestí, ale nezapadá ani obyčajná spálená z jednej hrany.Musíte sa tiež uistiť, že strom nepoškodil, nebol príliš starý alebo škaredý.
  • Je zlé znamenie , keď sa vezme vetva metla stromu, ktorý je rozdelený od koreňa na dva kmene .
  • Akvyberá vetvy na metlu z jedného stromu,nevidí šťastie ani láskavosť prúžku.Stromy cítia bolesť a človek nemusí príliš trápiť, je lepšie vziať vetvu z niekoľkých, zakaždým, keď žiada o odpustenie.Potom bude metla ľahká a pružná.

Kedy pliesť kofety

Čas ako obvykle je rozhodujúci.Každý mesiac a deň má svoju vlastnú energiu, raz spočítané a spočítané teraz.Aby metla priniesla do tela svetlo a radosť, je lepšie ju pripraviť v jednom z týchto období:

  1. Úplnek .Úplný vrchol životodarnej sily rastlín, keď ich výhonky získajú magické vlastnosti.
  2. V kúpalisku Agrafen (6. júla). V tento deň sa metly zozbierali celý rok, považovali sa za obzvlášť užitočné pri liečení.Potom bolo zvyčajné zbierať liečivé byliny, z ktorých mnohé boli neskôr tkané do kúpeľa do kúpeľa.

Môžete, samozrejme,len zlomiť metlu tesne pred tým, ako pôjdete umyť, vám to nebude nič uškodiť.Ak túžba sedieť v páre nespadá na nový mesiac ani na veľkú cirkevnú dovolenku.Zlí duchovia v týchto dňoch idú do divočiny, nedovolia vám sa umyť a metla ju určite zničí.

Smolazdravie?Pravidlá a zákazy prania v kúpeli sú veľmi početné.

  • Považuje sa za zlé znamenieodobrať metlu niekoho iného , najmä od chorého.Prostredníctvom metly môže choroba prejsť na toho, kto ju vzal ako posledný.V tomto znamení existuje racionálne zrno: kožné choroby sa môžu prenášať prostredníctvom položiek všeobecnej hygieny a metla tiež často poškriaba pokožku, to znamená, že otvára cestu infekcie krvou.
  • Naši predkovia považovali za zvlášť zlé znameniepoužívanie metly, ktorú žena predtým naparovala .Z tých istých sérií viery, ktoré sú zlé pre ženy, že „ak sa žena prvýkrát stretne ráno, čakajte na zlyhanie“.Čím ďalej dozadu, tým horšie zaobchádzali so ženami a považovali ich za nebezpečné.
  • Bannik by mal po umytí spolu s umývadlom s vodou a mydlomnechať čerstvú metlu .V opačnom prípade si majiteľ kúpele bude pamätať, že nerešpektoval a ľutoval nový, a nabudúce uvaril vriacu vodu alebo rozdelil kameň do ohrievača.
  • Zlé znamenie:metla sa náhle rozpadla .Tento banner buď hrá (a jeho hry sú často zlé), alebo varuje pred hroziacimi zlyhaniami.Knit svoje metlysilnejší.

Na rozdiel od domáceho metla je možné metlu z kúpeľa vyhodiť a spáliť bez následkov na šťastie, nepovažuje sa to za zlé znamenie.Veľmi hygienický prístup: pot, čiastočky kože zostanú na metle a skôr alebo neskôr ho musíte zmeniť na nový a zbaviť sa starého bez ľutovania.

Rituály s metlou do kúpeľa

Všetko, čo sa týka kúpeľa, má zvláštne magické vlastnosti.Prečo nepoužívajte metlu!

Odstránenie kazenia a zlého oka

Naši predkovia mali vynikajúce vysvetlenie, prečo veci nefungujú dobre, alezdravie sa zhoršilo: zlé oko!

Na to, aby ste to odstránili sami, musíte vziať metlu, ktorou budete stúpať, a prečítať si z nej modlitbu „Náš otec“.Potom, ako obvykle, šľahajte metlu, zabalte ju do papiera, látky alebo novín a nechajte týždeň.Vypáliť o týždeň neskôr.

Pre novomanželov

Novomanželia mladí ľudia, ktorí chcú dlhý zväzok, musíte nad vodou nájsť sedem vŕb, z ktorých každá mávetvu, pozbierajte od nich metlu a vezmite s ňou parný kúpeľ.Ideálne, ak to spočiatku robí mladý muž a potom dievča.

Pre sladký sen

Liečebný dom je veľmi relaxačný, po ktorom skvele spí.Ale aj keď to samo osebe nepomôže, musíte sa dôkladne vyšľahať metlou, umyť sa a po umytí z nej odobrať dve vetvičky, prečítať nad nimi náš Otec a vziať ich so sebou domov.Dajte pod vankúš - a sen bude dlhý a pokojný.

Kúpeľmilostné kúzlo

Tradične sa to vymýšľalo pre dievčatá, ale nič sa nezastaví a chamtiví chlapci kvôli pozornosti, ktorá ich drží.

Je potrebné vytiahnuť vetvičku z metly, umiestniť ju pod prah alebo blízko nej, aby to nebolo možné (vhodné miesto sa nachádza pod koberčekom pri dverách), a počkajte, kým objekt dýchania neprejde.Potom by sa mala táto vetvička skryť v kúpeli, kde nehorí, tj preč od ohrievača a kde je teplo.Keď sa vetvička vysychá, chlad ochladzuje na vykonávateľa kúzla lásky.