Známky: Povýšenie Svätého Kríža

Pre veriacich je celý rok maľovaný každý deň, každý s niečím významným a obdareným duchovným významom.Pre neveriacich v náboženské sviatky je ľahké sledovať ľudové znaky.Aký deň je Povýšenie Pána a aké znaky sú s ním spojené?

Pravoslávne oslavy povýšenia kríža Pána27. septembraa katolíci, v ktorých sa všetko deje skôr,14. septembra .Stručne povedané, povýšenie, ako ho nazýva ľud, prešlo od získania kríža Pána kráľovnou cisárovnou tri storočia po Kristovom ukrižovaní.

Ľudia používajú tento dátum ako míľnik v poslednom kroku smerom k jeseň a zberu poslednej úrody.Podľa všeobecnej viery v tento deň (av kalendári je veľa takýchto dní) existuje bitka medzi dobrom a zlom, zlosťou zlých duchov, ale ustupuje pred silou kríža.

Znaky a zákazy sa zrodili v súvislosti s povstaním zlých tvorov, ktoré sa musia dodržiavať, aby sa zachovala duša, telo a dokonca sa zachránil život.Naši predkovia boli všetci veľmi vážni.

Obsah
 1. Lesné záležitosti a nečistá energia
 2. Kapusta - na stole
 3. Pritiahnutie nápadníkov
 4. Stretnutie na jeseň
 5. Meteorologické príznaky
 6. Problémy pre hriešnikov
Lesníctvo a nečistá sila

Prvý zákaz sa týka lesa.To bolo veril, že práve v období povýšenia škriatok upratuje svoje kráľovstvo v blížiacej sa zime, kontroluje a vyúčtuje zvieratá pred zimovaním, zbiera lesné plazy (hady).Spolu so zvieratamizlí duchovia.Z tohto dôvodu sa objavili náznaky:

 • Nechoďte na povýšenie do lesa- zmiznete.
 • Je nevyhnutnézatvoriť dvere zámku,inak sa do domu plazia hady alebo, ešte horšie, zlí duchovia.

Bolo lepšie ísť vopred do lesa, aby sme priniesli huby, ktoré by jedli k jedlám na slávnostnom stole: zvyčajným spôsobom sa postí na Povýšenie svätého Kríža, takže tu nie je mäso.

Z vpádu zlých síl zachráni kríž, namaľovaný na dvere a steny kriedou, aktívnym uhlím alebo cesnakom, rovnako ako predchádzajúce generácie.Ak máte pocit, že sa na Exalte niečo pokazí, môžeteniekde na vrátnici poškriabať malý krížik a nemusíte sa hanbiť nosiť kríž tela.

V záujme osobnej bezpečnosti by sa tí, ktorí veria v znaky, mali lepšiezdržať dlhých prechádzok .

Obzvlášť účinné budú rituály Vozdvizheniye čistenia domu (kancelárie) od nečistých síl.

Kapusta - na stole

Dobrým znakom Povýšenia Svätého Krížasú koláče skapusta .A to nielen znamenie, ale tradícia a takmer povinnosť.

 • Pečieme kapustový koláč na Povýšenie- na prilákanie šťastia a prosperity po celú zimu.
 • Kŕmiť niekoho týmto koláčom- zlepšiť vzťahy s ním.
 • ​​
 • Podávajte chudobným s jedlom- potom ich doplňte neskôr.

V súčasnosti je to len veľa kapusty: je obvyklé vybrať ju na uskladnenie alebo spracovať, pričom na posteliach nezostáva nič.Stravovacie návyky ľudívytvoril kalendár s rozpisom pracovných miest a pestrosťou (presnejšie jeho absenciou) dostupných produktov.Odstránená kapusta - znamená deň kapusty, najmä pri pôste.

Pri povýšení svätého Kríža bolo zvyčajné kŕmiť hladných a slúžiť chudobným, a teda znamením lásky.Nielenže je to dobré pre dušu a náladu, ale práve v tento deň priťahuje veľa šťastia.Ak nie ste zvyknutí darovať jedlo alebo neviete, kde tí, ktorí to potrebujú, žijú vedľa vás, môžete darovať peniaze na nejaký dobrý skutok, o to viac, že ​​teraz je to ľahké, dokonca nemôžete opustiť svoj dom.

Atrakcia ženíchov

Po skončení povýšenia sa začali „kapusty“ - zhromaždenia koláčov a iných pokrmov zo kapusty s hrami, hádankami a zábavou.Slovo „parodovať“ v zmysle komiksu je odtiaľto.

Dievčatá na paródiách urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby si zariadili svoj osobný život, čítali špeciálne sprisahania, milovali kúzla a nakŕmili mladých mužov, ktorí sa im páčili, špeciálne pripravenými koláčmi.

 • Zoznamka Povýšeniesľubuje, že sa z neho vyvinie román .
 • Ak v noci necháte na stole koláč so kapustou a pohárom mlieka a požiadate brownies o párovanie,sa čoskoro uskutoční stretnutie so ženíchom.Ženích však nemusí byť nevyhnutne najlepší možný.
 • Ten deň si umyť tvár myšlienkami manželstva - , aby sa stala príťažlivejšou.

Do dnešného dňa zostáva koláč vynikajúcou príležitosťou na zoznámenie sa.Nehanbite sa správať príjemného človeka.

Pre tých, ktorí si cenia slobodu, je 27. septembra lepšie nevytvárať nové spojenia aneodpovedať na flirtovanie .

Stretnutie na jeseň

Príroda postupne zaspáva, mrazy rastú silnejšie, plodina nakoniec polia opustí (inak jednoducho zmizne v daždi astudený), deň sa skracuje a vy sa už nemôžete spoliehať na teplo - indické leto skončilo.

V období zaspávania je lepšie venovať sa domácim prácam.Pamätáte si kapustu?Je čas to fermentovať.

Avšak počas sviatkov cirkvi, zvlášť dôležitých ako Povýšenie svätého Kríža, nebolo prijaté tvrdé úsilie pre svoj vlastný prospech.

 • Nové veci by sa nemali začať -nebudú úspešné a prinesú stratu a sklamanie.
 • Pripravte sa v tento deň -budú chutné a vydrží dlho.
 • Vidieť, ako stádo vtákov letí a ako si praje -sa splní.

Vtáky v tejto dobe masívne odlietajú na juh do zimy, takže je veľmi pravdepodobné, že stádo uvidí na oblohe.Aby sa splnilo prianie, nemusíte ho nikomu hovoriť, aby ste si ho nechali so sebou.

Pätky počasia

Počasie a správanie vtákov na Povýšení svätého Kríža určovalo, aká bude jar a leto.Hlavná vec je pamätať si po zime a zistiť, či sa to stalo.

 • Klín hus letí vysoko na oblohe- po jarnú povodeň. Nízka- a voda bude nízka.
 • V deň povýšenia fúka studený vietor- leto sľubuje, že bude teplo.

Problémy pre hriešnikov

Pri Povýšení, ako aj v iných dňoch pôstu a sviatkoch, je zvykom starať sa o dušu.Modlitby za vyslobodenie od nerestí budú mať zvláštnu akciu, a ak nie ste zvyknutí na modlitbu, potom práca na sebe prinesie bohaté výsledky.

 • Pôst na povýšení- zabezpečte si oslobodenie od všetkých hriechov, a teda aj pokoj.
 • Tí, ktorí sa postia a nečinia pokánie,padnú na neho s dvojitým bremenom.Zároveň sa začnú objavovať najrôznejšie problémy.

Je neuveriteľné, že neveriaci dnes premýšľajú o svojich nedostatkoch a o tom, ako ich napraviť a kultivovať svoje cnosti.